سلامت پا

چرا میگویند پا قلب دوم است؟

سلامت پا، نقش مهمی در تحرک پذیری افراد و سلامت اندام تحتانی و کمر دارد و باید افراد در مراقبت از پای خود دقت لازم را داشته باشند. پا به دلیل اهمیتی که در حرکت و تحرک اندام تحتانی بدن و ناحیه کمر دارد به عنوان قلب دوم شناخته می‌شود.

زندگی با حرکت در جریان است و اگر پا دچار مشکل شود، به کاهش فعالیت و دردناک شدن زندگی می‌انجامد که کاهش تحرک، خود زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌های مختلف است.

چرا پا قلب دوم است؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

به طور مثال فردی که کف پایش صاف است ممکن است هنگام راه رفتن دچار دردهایی در اندام تحتانی، ساق پا و کمر شود.

که در نتیجه، تمایل او را به راه رفتن می‌کاهد و بی‌تحرکی نیز مشکلات عدیدهای را برای وی به دنبال خواهد داشت.

افراد باید همیشه کفش مناسب به پا کنند؛ کفشی که پاشنه‌ اش بیشتر از ۳ سانتی‌متر و کمتر از یک سانتی‌متر باشد مناسب تلقی نمی‌شود.

همچنین پاشنه کفش بیش از ۷ سانتی‌متر نیز ۷ برابر به زانوها فشار می‌آورد.

قسمت تحتانی کفش نیز باید مقداری قوام داشته باشد و کفشی که کف‌هاش با انگشت فرو می‌رود کفش مناسبی نیست.

افراد باید به مشکلات و بیماری‌هایی که برای پا، به وجود می‌آید دقت لازم را داشته باشند و باید توجه کنند که قبل از پیشرفت هر بیماری آن را درمان کنند.

افراد دقت داشته باشند که کف پای صاف یا قوز آن افزایش‌ یافته نباشد.

چرا که هر دوی این موارد تا مدت‌ها بدون علامت است و زمانی که مشکلاتی در داخل تاندون و استخوان‌ها وارد می‌شود، خود را نشان می‌دهد.

بهتر است قبل از دردناکی به پزشک مراجعه و درمان را آغاز کرد.

نتیجه مراقبت از پا، بهبود سلامت زانو ها و عدم احساس درد در ناحیه کف و ساق پا میباشد.

به همین دلیل میبایست در مراقبت از پا و حفظ نظافت آن تلاش زیادی انجام دهید.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله مکانیزم قلقلک کف پا را مطالعه بفرمائید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

خصوصیات عشق اشتباه چیست

معنی عشق اشتباه چیست؟ (۹ ویژگی عشق اشتباهی)

عشق اشتباه می تواند بزرگ ترین اشتباهی باشد که فرد در زندگی شخصی مرتکب می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *