پرسش و پاسخ های ازدواج

گیج شدم نمیدونم به من علاقه دارد یا نه

پرسش: سلام. من ۱۷سالمه و سال‌هاست که به پسر خالم یه احساسی دارم. مطمئن نیستم علاقه هست یا حس دیگه، خودمم گیج شدم چون گاهی ازش متنفر می‌شم و دلم نمی‌خواد هرگز ببینمش چون احساسی که بهش دارم عذابم می‌ده و گاهی دلتنگ و نگران! اینو می‌دونم که اگه اتفاق بدی براش بیفته خیلی ناراحت می‌شم. دوست ندارم غصه بخوره.گاهی با خودم فکر می‌کنم که اگر ظاهر خوبی نداشت یا خوش مشرب نبود بازم بهش فکر می‌کردم؟ این احساس لعنتی عذابم می‌ده. سردرگمم می‌کنه! اگر یک حس زودگذره پس چرا هنوز هست؟ چطور این حس رو فراموش کنم؟ آیا من دوستش دارم یا هوسه؟ اون نسبت به من بیشتر در حال فراره، به زور بهم سلام می‌کنه! چند بار وقتی بهم یواشکی زل زده بود مچشو گرفتم. رفتارش رو با بقیه مقایسه کردم و متوجه شدم مثل بقیه باهام رفتار نمی‌کنه. شاید چون خیلی مغرورم ازم بیزاره، نمی‌دونم!! گیج شدم می‌شه راهنماییم کنید؟

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: رفتار هم سن و سال‌های شما هم تقریبا همین‌طوری است. من فکر می‌کنم ارتباط فامیلی و دوستی‌تون رو با افکار و انتظارات خارج از سن ترسیم نکنید و بیشتر سعی کنید راحت و بدون افکار مزاحم باهاشون رفتار کنید و اگر هم موضوعی بین شما قرار است اتفاق بیافتد آن را به آینده موکول نمایید و در حال حاضر از در کنار هم بودن و خانواده لذت ببرید.

دکتر مریم ایزانلو

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا