موقعیت های خاص در ازدواج

موقعیت های خاص در ازدواج

همه با دختر یا پسر همسایه ازدواج نمی‌کنند، بلکه بعضی‌ها با زندانیان پشت میله‌ها، بعضی با افراد مشهور، بعضی با یک خارجی، ارتشی یا با شخصی که تفاوت سنی زیادی به او دارند ازدواج می‌کنند. چنانچه با کسی ازدواج می‌کنید باید بپذیرید که از دو گروه متفاوت و مختلف هستید که با هم همگن نیستید. همه قبول دارند که چنین موقعیت های خاص در ازدواج مستلزم کار و زحمت بیشتری است.

منظور از موقعیت های خاص در ازدواج چیست؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

اتفاقا موقعیت های خاص در ازدواج می‌توانند موفق باشند اما به شرطی که طرفین رابطه هر دو سخت تلاش کنند و وجود موانع و مشکلاتی اضافه بر سازمان را به جان بخرند.

ممکن است نتوانید فردی را که عاشقش می‌شوید انتخاب کنید اما می‌توانید شخصی را که می‌خواهید با او ازدواج کنید خودتان برگزینید. آمار و ارقام نشان داده است که میزان و امکان موفقیت چنین ازدواج‌هایی بالا نیست.

چنانچه می‌خواهید به چنین ازدواجی وارد شوید می‌بایست اصول و موارد زیر را در نظر داشته و از آنها پیروی کنید. زوج‌هایی که خود در چنین موقعیت های خاص در ازدواج خود قرار گرفته‌اند رعایت کردن موارد زیر را کاملا ضروری می‌بینند.

تحمل، صبر، حوصله و طاقت بالا

اسباب کشی، خانه بدوشی و نقل مکان کردن که از موقعیت های خاص در ازدواج هستند یک نقطه شهر یا کشور دیگر آن هم هر چند سال یک بار کار ساده‌ای نیست.

منتظر ماندن در صف‌های طولانی اداره‌های مهاجرت کشورهاى مختلف به منظور تحویل مدارک هرگز خوشایند نیست.

زوج‌هایی که چنین سختی‌هایی را تحمل می‌کنند و چنین دشواری‌هایی را به جان می‌خرند این کار را تنها از سر عشق‌ شان به همسرشان انجام می‌دهند، گویی با این کار گل‌هایی برای همسرشان می‌فرستند که روی آن نوشته شده تو ارزش داری.

موقعیت های خاص در ازدواج
موقعیت های خاص در ازدواج

پایمردی، صبر، بردباری و شکیبایی از بایدهای ازدواج است

از موقعیت های خاص در ازدواج میوان به این شرایط اشاره کرد که در خانه ماندن آن هم در هنگامی‌ که همسرتان برای مأموریت به شهر و کشور دیگری رفته یا می‌خواهد به وطن خود سفر کند محکی است بر صبر، بردباری و شکیبایی شما.

حتما بخوانید

زوج‌هایی که چنین شرایط و مقتضیاتی را پشت سر گذاشته‌اند و دوره‌های طولانی و مکرر جدایی را تحمل کرده‌اند توصیه می‌کنند شبکه‌ای قوی از دوستان و آشنایان فراهم کنید و سعی کنید خودتان را مشغول و سرگرم نگه دارید.

در فعالیت‌ های داوطلبانه، کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی شرکت جویید. هنگامی‌که مشغولید و سرتان گرم است صبر کردن به مراتب آسان‌تر و سهل‌تر خواهد بود.

این روش‌ها به شما کمک می‌کند متوجه گذشت زمان نشوید و همچنین در رشد و شکوفایی شخصی و جذابیت‌های فکری و عقلانی هر چه بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

پای بندی، تعهد و وفاداری بسیار

زوج‌هایی که در  موقعیت های خاص در ازدواج قرار دارند اغلب با نیروهای مخالفی دست و پنجه نرم می‌کنند.

نیروهایی که می‌تواند آنها را از پای در آورد. این سختی‌ها و ناملایمات باعث می‌شود که زوج‌ها در این موارد هر چه بیشتر به یکدیگر پیوسته و حسی عمیق از پایبندی، وفاداری و تعهد به یکدیگر را در خود احساس کنند.

– میل، اراده و پشتکار خلل‌ناپذیر مبنی بر حفظ کانون خانواده و پیوند زناشویی: افرادی که به ازدواج‌های نامعمولی و نامتداول قدم می‌گذارند شخصیت‌هایی بسیار قوی و نیرومند دارند.

چنین افرادی جرأت و شهامت روحی لازم به منظور رویارویی با سرزنش‌ها، انتقادها و شک‌ها و تردیدهای بدبینان و منفی‌بافان را در خود می‌بینند. اعتماد به نفس و اقتدار شخصی چنین زوج‌هایی حتی بر دید آنها نسبت به تأهل و زندگی زناشویی تأثیر می‌گذارد.

می‌توان آنها را تصور کرد که با سربلندی تمام می‌گویند: «هر چه بادا باد! مادامی‌که یکدیگر را داریم هیچ امری نمی‌تواند به عشق و تعهد ما نسبت به یکدیگر خدشه‌ای وارد آورد.»

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره فاطمه صبوری پور

سی ساله ليسانس روانشناسی عمومی فوق ليسانس روان شناسی تربيتی دانشجوی دكتری روانشناسی تربیتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *