پرسش و پاسخ روانشناسیپرسش و پاسخ های فردی

مدام افکار منفی به سراغم می آید

سوال: مدتیه که همش فکرای بد و افکار منفی توی ذهنم میاد. مثلا تصمیم می‌گیرم بریم گردش ولی بلافاصله به اتفاقات بدی که ممکنه توی این گردش برای خودم یا اطرافیانم بیفته فکر می‌کنم. بخصوص  در مورد دخترم که تازه ۱۸ ماهشه. شب‌ها هم اصلا خوب نمی‌خوابم چون دخترم مدام بیدار می‌شه و من نمی‌تونم درست بخوابم. کمر درد شدید دارم. به پزشک مراجعه کردم و اون معتقده که این درد ناشی از اعصابه. نمی‌دونم مشکلم چیه! لطفا کمکم کنید.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: با سلام. بطور کلی در ابتدای تولد فرزند به خاطر ایجاد حس دلبستگی که بین مادر و فرزند صورت می‌گیرد این رفتارها تا حدودی طبیعی است و مادران حساس بیشتر دچار این قبیل مشکلات می‌شوند.

این موضوع نیاز به بررسی تخصصی‌تر در گذشته شما دارد. درواقع باید ریشه این افکار منفی بررسی بشود و با روش‌های شناختی – رفتاری این مساله حل شود. قطعا وضعیت جسمانی و روانی ما با هم ارتباط دارد.

شما حتما باید برای درمان تخصصی خودتان و رفع این افکار منفی به روان‌شناس مراجع کنید که بطور ریشه‌ای و اصولی این افکار منفی تان ناپدید شود و افکار منطقی جایگزین آنها شود.

دکتر مریم ایزانلو

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا