نیاز به استخاره

فرزندتان نیاز به استخاره ندارد

پرسش: با سلام و تشکر از کانال خوب‌تون. پسرم ۳۱ ساله. مهندسی مکانیک خونده ولی سال آخر رها کرد و وارد شغل پدرش که نویسندگی وکارگردانی سینماست شد. چهار خواهر دارد.(خواهرانش ٣۴-٣٢-٢٨و١۶ساله‌اند و فقط فرزند بزرگم ازدواج کرده) خودش فرزند وسط است. قصد ازدواج دارد. دوستی راهنمایی‌اش کرده که در فامیل ازدواج کن.  ابتدا نیاز به استخاره حس کرد و  استخاره کرد برای دخترعمه‌اش که در شهرستان زندگی می‌کنه و١٣ سال کوچک‌تره و از نظر فرهنگی با ما فرق می‌کنه. استخاره خوب اومده و فقط چند بار ایشون رو دیده و اصلا مسئله عاطفی هم در میان نیست. همسرم مسئله را با خواهرش در میان گذاشته و اونها برای بار سوم گفتند که به طور قطع ویقین جواب ما «نه» است ولی پسرم اصرار دارد که چون استخاره خوب اومده بازم مطرح کنیم و یه جوری بله بگیریم. (درضمن وقتی پسرم ١٩ساله بوده با دختر عمه دیگرش که ۵ سال بزرگ‌تر از پسرم بود دوست شد و داستانی داشتیم… تا بالاخره ازدواج کرد) بعدها هم تجربه دو دوستی دیگر رو داشته. (پنهانی ازخانواده) لطفا راهنمایی کنید.

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: سلام دوست عزیز پیرو سوال مطرح شده پسر شما حدودا٣١سال سن دارند، خداوند به انسان عقل، درک، فهم و… داده برای اینکه انسان قدرت تمیز و تشخیص داشته باشد و با توجه به اینکه ایشان فردی تحصیل کرده هستند و در اجتماع بزرگ‌تری وارد شده‌اند و با توجه به ادامه شغل پدرشان، کماکان می‌دانند که علت بسیاری از طلاق‌ها تفاوت فرهنگی، تفاوت سنی، تفاوت شرایط تحصیلی و اجتماعی، نگرش‌ها و سطوح اقتصادی می‌باشد. این مسئله امری بدیهی است و ما برای بدیهیات نیاز به استخاره نداریم و در انتخاب، ایشان مستاصل نیست و نیاز به استخاره نیست. همچنین چیزی را که خود با میل و رغبت خود مشخص می‌کنید چرا می‌خواهید بگویید خدا خواست. لطفا بیشتر دقت کنید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

پایان دادن به رابطه عاشقانه

۱۵ راه پایان دادن به رابطه عاشقانه در روانشناسی

پایان دادن به رابطه عاشقانه هر چند حس خوبی ندارد اما گاهی یک ضرورت است، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *