سخنان بزرگان

سخنان بزرگان شماره بیست و پنج

سخنان بزرگان شماره بیست و پنج، با ویکی روان همراه باشید.

 1. فقط در فضای ماجراجویی، شور و هیجان ، عزم جزم ، مخاطره ، هشیاری و آگاهی است که درون تو شکوفا و غنچه ی وجودت تبدیل به گل می شود . ( اشو )
 2. خداوند هیچگاه در زندگی کسی مداخله نمی کند زیرا او آفریده ی خود را دوست می دارد. خدا همه را آزاد گذاشته تا حتی با او مخالفت ورزند. انسان ها آزادند تا حتی خدا را انکار کنند. این جزیی از آزادی انسان هاست . ( اشو )
 3. دیوارهایی را که دور خود کشیده ای خراب کن تا آزاد شوی . تا همه ی آسمان و ستارگان از آن تو شود و بتوانی جرعه ای از جام عشق ، حقیقت و خداوندی سرکشی . ( اشو )
 4. هیچگاه به پشت سر خود نگاه نکن . هیچ چیز با ارزشی در پشت سر وجود ندارد . ( اشو )
 5. پهناور ترین، خطرناکترین و ناامن ترین مکان، دنیای درون توست. به همین دلیل کمتر کسانی جرأت می کنند وارد آنجا شوند . ( اشو )
 6. مراقبه یعنی فراگیری فراموش کردن تمام چیزهایی که فراگرفته ای. یعنی رها شدن از شرطی شدن ها و خواب واره ها . ( اشو )
 7. لحظه ای که خدا را بشناسی خدا می شوی . زیرا شناخت خدا همچون دانش نیست که بتوانی از یادش ببری . شناخت خدا به این معناست که خدا تنفس و تپش قلب تو شده است . ( اشو )
 8. در دنیا زندگی کن اما نگذار که دنیا وارد تو شود . در دنیا باش اما از دنیا نباش . ( اشو )
 9. رشد بشریت روی دوش انسان هایی انگشت شمار قرار داشته است . ذهن عوام همیشه مخالف تازه است . ( اشو )
 10. با تمام وجود در این لحظه زندگی کن تا این لحظه دروازه ی ورود خداوند شود . اگر دست از گذشته و آینده برداری فقط خدا باقی می ماند . ( اشو )
 11. تو هر لحظه بر سر دوراهی قرار داری : راه غمگینی و راه شادمانی. انتخاب راه به تو بستگی دارد . ( اشو )
 12. هرچه علاقه ی بنده ی مومن به زنان بیشتر شود ، ایمان او هم بیشتر می شود . ( امام صادق – وسایل الشیعه ج ۲۰ ص ۲۴ )
 13. هیچ لذتی برای مردم در دنیا و آخرت بیشتر از لذت زن نیست . ( امام علی – الکافی ج ۵ ص ۳۲۱ )
 14. زیاده روی در آمیزش ، باعث فرسودگی و پیری می شود . ( امام علی – جامع الاحادیث ج ۲۰ ص ۲۱۰ )
 15. هرکه بیشترین فکر و تلاشش رسیدن به شهوات باشد ، شیرینی ایمان از قلبش گرفته می شود . ( امام علی – میزان الحکمه ج ۱ ص ۳۸۲ ح ۱۳۷۴ )
 16. هنگامیکه مرد با همسرش آمیزش می کند نباید مثل خروس عمل کند ، بلکه باید اینکار را ادامه دهد تا وقتی که زن هم مانند مرد ارضاء شود . ( پیامبر – الفردوس ج ۱ ص ۲۹۴ ح ۱۱۶۱ )
 17. آنچه بر زن واجب است از زینت دادن خود برای شوهرش ، مرد نیز واجب است که خود را برای همسرش تا حدی که حرام نیست زینت دهد . ( پیامبر – تذکره الموضوعات ص ۱۲۶ )
 18. مردی که لقمه در دهان همسرش بگذارد اجر دارد . ( پیامبر – میزان الحکمه ج ۵ ص ۲۲۶۶ )
 19. ای فرزندان من ، همانا دلهای آدمیان مانند لشگریانی هستند که دور هم جمع شدند ، بعضی از آنها نسبت به بعضی مودت دارند و این مودت آنها را به هم نزدیک و صمیمی می کند و بعضی برعکس به هم بغض دارند . پس اگر احساس کردید که فردی را دوست دارید ، بدون اینکه چیزی از او به شما رسیده باشد ، پس به او امیدوار باشید . و اگر از فردی بدتان آمد بدون اینکه قبلا از او بدی ای به شما برسد ، پس از او دوری گزینیند . ( امام علی – بحارالانوار ج ۴۲ ص ۲۴۸ )
 20. خداوند ارواح را دوهزار سال پیش از خلق اجسام آفرید . سپس آنها را در آسمان مسکن داد . پس هرکدام از آنها که در آنجا باهم آشنایی داشتند ، در اینجا انس و الفت پیدا کردند و هرکدام که در آنجا ناشناس بودند، در اینجا باهم اختلاف پیدا می کنند. ( پیامبر – بحار الانوار ج ۴۰ ص ۲۲۲ )

سخنان بزرگان شماره بیست و چهار

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا