کاخ

زنگ تفریح / دو داستان کوتاه ادبی

عیب کاخ

یکى از پادشاهان کاخى ساخت که از حیث وسعت و معمارى، استحکام، زیبایى و دکوراسیون بى‌نظیر بود. روزى فرمان داد بزرگان قوم را دعوت کنند تا از آنان نظر خواهى شود. آیا این کاخ عیبى دارد یا نه؟

هیچ‌کس عیبى بنظرش نرسید تا این‌که عارف زاهدى گفت: این کاخ دو عیب بزرگ دارد: یکى این‌که سرانجام خراب مى‌شود، دیگر این‌که صاحبش خواهد مرد.

پادشاه: مگر خانه‌اى یافت مى‌شود که این دو عیب را نداشته باشد؟

زاهد: آرى، خانه آخرت.

با ویکی روان همراه باشید.

ذهن آرام

روزى کشاورزى متوجه شد ساعت طلاى میراث خانوادگى‌اش را در انبار علوفه گم کرده. بعد از آن‌که در میان علوفه بسیار جستجو کرد و آن را نیافت از گروهی کودک که بیرون انبار مشغول بازی بودند کمک خواست و وعده داد هرکس آن را پیدا کند جایزه می‌گیرد.

به محض این‌که اسم جایزه برده شد کودکان به درون انبار هجوم بردند و تمام کپه‌هاى علوفه را گشتند اما باز هم ساعت پیدا نشد.

همین‌که کودکان ناامید از انبار خارج شدند پسرکى نزد کشاورز آمد و از او خواست فرصتی دیگر  به او بدهد.

کشاورز نگاهى به او انداخت. کودک مصممی به نظر می‌رسید. باخود اندیشید: چراکه نه!

پس کودک به‌تنهایى درون انبار رفت و بعد از مدتى به همراه ساعت از انبار خارج شد. کشاورز شادمان و متحیر از او پرسید چگونه موفق شدى درحالی که بقیه کودکان نتوانستند …!؟کودک پاسخ داد: من کار زیادى نکردم، فقط آرام روى زمین نشستم و در سکوت کامل گوش دادم تا صداى تیک تاک ساعت را شنیدم. به سمتش حرکت کردم و آن را یافتم !

«ذهن وقتى در آرامش است بهتر از ذهن پرمشغله کار می‌کند. هر روز اجازه دهید ذهن شما اندکى آرامش یابد تا ببینید چطور باید زندگى خود را آن‌گونه که مى‌خواهید سرو سامان دهید».

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علائم استرس در خواب

۱۲ مورد از علائم استرس در خواب در همه

علائم استرس در خواب در هر فرد متفاوت است اما با این حال نشانه های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *