شریک زندگی

روش‌های رفتار صحیح با شریک زندگی کدامند؟

تحقیقات در رابطه با زوج‌های خوشبخت  و شیوه رفتار صحیح با شریک زندگی نشان می‌دهد که توانایی نشان دادن خود واقعی، باعث ایجاد یک رابطه خوب می‌شود زیرا نزدیک بودن احساسات بین دو شریک زندگی را نشان می‌دهد. با این وجود ممکن است مرزهایی وجود داشته باشد که دقیقا چقدر شما باید قوانین کنوانسیون اجتماعی را کنار بگذارید.

رفتار صحیح با شریک زندگی چطور باید باشد؟

به عنوان مثال، اگر شما به دلیل اتفاقی که در محل کار اتفاق افتاده است حال‌تان خوب نباشد، آیا ایده خوبی است که از ناراحتی و دق و دلی خود را در ارتباط با همسرتان خالی کنید؟ کارنز (۲۰۱۷)، نقش تحریک کار بر رضایت زوج‌های متاهل را بررسی کرده است.

کارنز براساس یافته‌هایش پیشنهاداتی برای حفظ تعادل در زندگی  زوجین ارائه داده است.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

تلاش برای درک نیازهای زندگی مشترک

کارنز آموزش مهارت‌های سیاستی در زندگی را پیشنهاد داده است. به عقیده او کسب این مهارت به مردان کمک می‌کند تا بتوانند روحیه سازشگری خود را بالا ببرند، برای مثال می‌توانند با همکاران خود سازش بیشتری داشته باشند تا حداقل میزان منازعه را در زندگی زناشویی خود تجربه کنند.

مطالعه یک صفحه از کتاب‌های مهارت‌های سیاسی به این معنی است که شما با رابطه خود با شریک زندگی خود به عنوان وقت و انرژی خود را نگاه می‌کنید.

به مرزهای شریک زندگی خود احترام بگذارید

بر مبنای اصول رفتار صحیح با شریک زندگی هرگز با یک آشنا برای درد و دل کردن در مورد مسائل شخصی صحبت نکنید. شریک زندگی شما ممکن است مایل به حفظ حریم خصوصی خود در برابر آشنایان باشد.

با احترام رفتار کنید

 با همسر خود با احترام صحبت و برخورد کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که با شریک زندگی خود بی‌ادب و یا ناراحت باشید.

شریک زندگی
رفتار صحیح با شریک زندگی

در استفاده از کلمات مورد نظرتان مراقب باشید

 این شاخص مهارت سیاسی شامل آستانه اجتماعی یا دانستن چیزهای مناسب برای گفتن به دیگران است. شما مجبور نیستید خود را کاملا به عنوان شدید در نزدیک‌ترین روابط خود ویرایش کنید، اما هنوز هم مهم است که گفتار خود را به نحوی که صدمه و یا بی‌احترامی ‌نیست، بیان کنید.

به یاد داشته باشید که رابطه یک خیابان دو طرفه است

شما می‌خواهید و انتظار دارید که شریک زندگی شما با مهربانی و احترام رفتار کند. شما باید خود نیز با همسرتان رفتاری با مهربانی و احترام داشته باشید.

مطابق اصول رفتار صحیح با شریک زندگی باید حساسیت‌های همسرتان را درک کنید و در نظر داشته باشید که تا چه اندازه می‌تواند تحت تاثیر قرار بگیرد.

درجه حساسیت همسرتان نسبت به فشارهای زندگی، شرایط استرس‌ زا و تنش‌ها را در نظر داشته باشید و حتی حساسیت او نسبت به برخی شوخی‌ها، معاشرت با برخی از افراد را در نظر بگیرید و انتظار عکس‌ العمل مشابه خودتان را از او نداشته باشید.

نگاهی به آینه

از ظاهر همسر خود تعریف کنید. به یاد داشته باشید با گذر زمان بدن دستخوش تغییراتی می‌گردد. حتی خود شما هم تغییراتی کرده‌اید.

همسرتان را تایید کنید

 آیا شما در کارهایی که همسرتان انجام می‌دهد، تردید دارید یا احساس می‌کنید که همسرتان گاهی اوقات اشتباه می‌کند یا برای لباس‌های زیادی هزینه می‌کند؟

اگر سعی کنید او را درک کنید و کارهایش را تایید کنید این کار باعث می‌شود که شریک زندگی خود احساس پذیرفتن از جانب شما را کند.

قبل از این‌ که چیزی بگویید از خود بپرسید، خود را متوقف کنید

به یاد داشته باشید هنگامی‌ که بعضی از کلمات گفته می‌شود، نمی‌توان آنها را نادیده گرفت و ممکن است تاثیر زیادی را روی همسرتان بگذارد. اگر میخواهید در رفتار صحیح با شریک زندگی متبحر شوید باید حواستان به حرفهایتان باشد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره فاطمه صبوری پور

سی ساله ليسانس روانشناسی عمومی فوق ليسانس روان شناسی تربيتی دانشجوی دكتری روانشناسی تربیتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *