ارز دیجیتال

دنیای ارز دیجیتال

دنیای امروزی به سرعت در حال تغییر و دگرگونی میباشد. سرعت تغییرات گاها به حدی زیاد میباشد که برای به روز بودن میبایست وقت زیادی را به مطالعه و بررسی موضوعات گوناگون قرار دهیم. پول های دیجیتال یا همان ارز دیجیتال موضوعی است که به تازگی در حال ایجاد تغییرات شگرف در قوانین بازی ارز میکند.

دنیای ارزهای دیجیتال

با ویکی روان همراه باشید.

ارزهای دیجیتال با هدف ایجاد دگرگونی در پول های کاغذی و نحوه داد و ستد آنها ایجاد شده اند. محدودیت در زمان و حجم، وابستگی به اعتبارات و بسیاری دیگر از محدودیت ها باعث شده است که موضوع ارز دیجیتال از همیشه جدی تر باشد.

بیت کوین را میتوان به عنوان اولین ارز دیجیتال در نظر گرفت. بیت کوین تمام آن چیزی را که دنیای ارزهای دیجیتال به آن نیاز دارند تعریف کرد و قوانین بازار را به شکلی جدید تعریف کرد.

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

اما بیت کوین چیست ؟ این سوالی است که شاید هنوز عده ای جواب آن را ندانند. به هر حال ارز دیجیتال بیت کوین درست در سال ۲۰۰۸ و زمانی که وال استریت بانک های بزرگ را به سو استفاده از پول وام گیرنده ها، جعل سیستم و هزینه های اضافی متهم میکرد ایجاد شد.

در واقع سازندگان و آقای ساتوشی ناماکوتو خالق اصلی بیت کوین میخواستند نقش پر رنگی به فروشنده ها واگزار کنند و افراد واسطه و نرخ سود انتقال را حذف کنند و انتقالی ایمن و بدون خطر هک شدن را تضمین کنند.

بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال مرجع بیشترین نرخ جابجایی و خرید و فروش را به نسبت دیگران داشته است و از آن به عنوان شاه ارزهای دیجیتال یاد میشود.

اما برای خرید و حتی جا به جایی بیت کوین باید از انواع کیف پول بیت کوین استفاده شود. این کیف پول ها دارای انواع گوناگون با ویژگی های بسیار جالبی هستند که البته از ضروریات دنیای ارز دیجیتال به حساب میاید و هر ارز دیجیتالی دارای کیف پول مخصوص به خود میباشد.

کیف پول های بیت کوین دارای انواع گوناگونی مانند:

  • کیف پول کاغذی
  • کیف پول آنلاین
  • دسکتاپ
  • موبایلی

میباشد که بسته به نوع استفاده باید یکی از آنها را انتخاب کرد. برای نمونه کیف پول کاغذی ضرورتا سندی است که حاوی یک آدرس عمومی می باشد که می تواند برای دریافت بیت کوین ها استفاده شود و یک کلید خصوصی را  برای خرج کردن و انتقال بیت کوین های اندوخته شده در آن آدرس فراهم کند.

اما اتریوم یکی دیگر از ارزهای دیجیتال بنام و با ارزش میباشد که همچون bitcoin از اعتبار و پشتبانه عمومی بسیار خوب برخوردار میباشد اما دارای قیمت بسیار کمتری میباشد.

به نوعی میتوان گفت که اتریوم که دومین رمز نگار (پول دیجیتال) بزرگ تجاری در بازار ارز جهانی می باشد، توجه سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارز را به سوی خود جلب کرده است.

این رمز نگار نسبتا جدید نه تنها تغییر قابل ملاحظه ای در وضعیت موجود ایجاد می کند، بلکه باعث سرعت توسعه و استقرار برنامه های جدید می شود. Ethereum اساسا باعث پیشرفت ده ها تن از سرمایه گذاران بازار ارز شده است.

به هر حال دنیای ارز دیجیتال با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است و شما عزیزان میتوانید با دیدی باز به این موضوع نگاه کنید و تغییرات آن را در سایت فارس کریپتو نظاره گر باشید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *