درمان ناراحتی معده در دوران بارداری

خانم ها بخوانند | درمان ناراحتی معده در دوران بارداری

خانم ها بخوانند | درمان ناراحتی معده در دوران بارداری , ناراحتی معده ‌یکی از مشکلات بسیار شایع و طبیعی دوران بارداری به شمار می رود که مسبب اصلی آن تغییرات هورمونی هست.

حالت تهوع معمولاً در ماه چهارم بارداری از بین می‌رود (اگرچه در بعضی موارد تا آخر دوره‌ی بارداری ادامه دارد).

با ویکی روان همراه شوید .

درمان ناراحتی معده در دوران بارداری

درمان ناراحتی معده

تغییرات هورمونی به‌طور معمول در اوایل بارداری اتفاق می‌افتد ؛ زمانی که بدنتان با سطح هورمون بالاتر خودش را تطبیق می‌دهد.

رفع ناراحتی معده

حالت تهوع معمولاً در ماه چهارم بارداری از بین می‌رود (اگرچه در بعضی موارد تا آخر دوره‌ی بارداری ادامه دارد). حالت تهوع در هر زمان از روز می‌تواند اتفاق بیفتد اما ممکن است در صبح وقتی که معده‌ی تان خالی است بیشتر باشد (به خاطر همین به آن بیماری صبحگاهی گفته می‌شود) یا زمانی که به‌اندازه‌ی کافی غذا نخورده‌اید.

توصیه‌ برای رفع ناراحتی معده / خانم ها بخوانند | درمان ناراحتی معده در دوران بارداری

– در صورتی که حالت تهوع یک مشکل صبحگاهی هست، سعی کنید قبل از بیرون آمدن از رخت خواب مواد غذایی خشک مثل غلات، نان تست و بیسکویت میل کنید. همچنین سعی کنید قبل از رفتن به رخت خواب میان وعده‌های سرشار از پروتئین مثل گوشت بدون چربی یا پنیر بخورید (پروتئین در زمان بیشتری هضم می‌شود).
– اگر گرسنه هستید و به‌شدت احساس تهوع دارید، سعی کنید یک رژیم غذایی که شامل موز، برنج و چایی هست داشته باشید و همچنین غذاهایی بی‌مزه بخورید.
– مچ بندهایی ضد تهوع سی باند “Sea band” نیز می‌تواند برای رفع حالت تهوع مفید باشد.

– زنجبیل نیز به رفع حالت تهوع کمک می‌کند.
– سعی کنید به‌جای خوردن سه وعده غذایی بزرگ هر دو یا سه ساعت میان وعده‌های کوچک میل کنید.
همچنین به‌آرامی غذا بخورید و غذایتان را به‌طور کامل بجویید.
– در طول روز مایعات بنوشید اما از خوردن مقادیر زیاد مایعات در یک زمان خودداری کنید.
همچنین آب میوه‌های خنک و خالص مثل آب سیب و آب انگور بنوشید.
– از خوردن مواد غذایی ادویه ایی، سرخ شده و چرب خودداری کنید.

درمان ناراحتی معده در دوران بارداری

خانم ها بخوانند | درمان ناراحتی معده در دوران بارداری

– اگر بوهای شدید باعث آزارتان می‌شود غذاهایی سرد بخورید یا در کمترین دمای اتاق آن را میل کنید یا از بوهایی که آزارتان می‌دهد دوری کنید.
– در مورد مصرف ویتامین B6 با پزشکتان صحبت کنید.

همچنین بعضی از درمان های طبیعی و نسخه‌های دارویی نیز باعث تسکین حالت تهوع تان می‌شود.
– در صورتی که استفراغتان شدید و مداوم هست به‌طوری که مایعات و مواد غذایی را نمی‌توانید در معده‌ی تان نگه دارید سریعاً با پزشکتان تماس بگیرید.
این مسئله می‌تواند باعث کم آب شدن بدنتان شود که سریعاً باید درمان شود.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟ (۰ تا ۱۰۰)

درمان شناختی رفتاری افسردگی یکی از روش های کاربردی برای غلبه بر بیماری افسردگی است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *