دارچین

دارچین و اثر شادی بخش

دارچین گیاهی از خانواده برگ‌بو است. در بهار پس از بریدن و جداسازی پوست درخت آن، آن را ظرف مدت ۲۴ ساعت خشک می‌کنند. سپس لایه بیرونی پوست درخت را جدا کرده و اجازه می‌دهند تا قسمت داخلی آن خشک و تخمیر شود.

با ویکی روان همراه باشید.

دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سالم نگه می‌دارد. دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و شادکنندگی آن اثر آرام‌بخش دارد. در دارچین ماده‌ای وجود دارد که روی حیوانات و انسان اثر آرام‌بخش دارد.

دارچین، سبب پایین آمدن تب می‌شود. امروزه آن را به صورت قرص و کپسول درآورده‌اند که به عنوان تب‌بر به کار می‌رود.  رگ‌ها را باز می‌کند و سبب بهبود گردش خون می‌شود. همچنین سبب افزایش عملکرد هورمون انسولین در بدن می‌گردد و در نتیجه بدن نیاز کمتری به این هورمون برای کنترل قند خون پیدا می‌کند. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت گزارش داده‌اند که مصرف یک قاشق چای‌خوری از این گیاه در روز تاثیر مثبتی بر قند خون داشته است. دارچین برای افرادی که فقر آهن و پوکی استخوان دارند، مفید است همچنین سبب تقویت سیستم گوارش می‌شود. علاوه بر این، ضد گرفتگی عضلات، ضد‌عفونی کننده و تقویت‌کننده عضلات رحم است. دارچین یک سم زدای قوی است و به عنوان برطرف کننده درد عمل کرده و روغن پوست آن ضد قارچ و ضد باکتری است. اسانس دارچین به هضم غذا کمک می‌کند. یک فنجان چای دارچین اثری آرامش‌بخش دارد.

مهناز افشار

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *