داروخانه سلامتشادی

دارچین و اثر شادی بخش

دارچین گیاهی از خانواده برگ‌بو است. در بهار پس از بریدن و جداسازی پوست درخت آن، آن را ظرف مدت ۲۴ ساعت خشک می‌کنند. سپس لایه بیرونی پوست درخت را جدا کرده و اجازه می‌دهند تا قسمت داخلی آن خشک و تخمیر شود.

با ویکی روان همراه باشید.

دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سالم نگه می‌دارد. دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و شادکنندگی آن اثر آرام‌بخش دارد. در دارچین ماده‌ای وجود دارد که روی حیوانات و انسان اثر آرام‌بخش دارد.

دارچین، سبب پایین آمدن تب می‌شود. امروزه آن را به صورت قرص و کپسول درآورده‌اند که به عنوان تب‌بر به کار می‌رود. رگ‌ها را باز می‌کند و سبب بهبود گردش خون می‌شود. همچنین سبب افزایش عملکرد هورمون انسولین در بدن می‌گردد و در نتیجه بدن نیاز کمتری به این هورمون برای کنترل قند خون پیدا می‌کند. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت گزارش داده‌اند که مصرف یک قاشق چای‌خوری از این گیاه در روز تاثیر مثبتی بر قند خون داشته است. دارچین برای افرادی که فقر آهن و پوکی استخوان دارند، مفید است همچنین سبب تقویت سیستم گوارش می‌شود. علاوه بر این، ضد گرفتگی عضلات، ضد‌عفونی کننده و تقویت‌کننده عضلات رحم است. دارچین یک سم زدای قوی است و به عنوان برطرف کننده درد عمل کرده و روغن پوست آن ضد قارچ و ضد باکتری است. اسانس دارچین به هضم غذا کمک می‌کند. یک فنجان چای دارچین اثری آرامش‌بخش دارد.

مهناز افشار

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا