دین و فلسفهتربیت فرزند

خودسازی مقدمه تربیت دینی فرزند است

نخستین گام در آموزش عقاید مذهبی، ‌خودسازی است. در اینجا منظور از خودسازی آن است که قبل از آموزش عقاید به فرزندانمان،‌ ابتدا وجود خودمان را از شبهات پاک کنیم؛ زیرا سخنان ما زمانی تأثیر مثبت در تربیت دینی فرزند خواهند داشت که به آنها اعتقاد کامل داشته باشیم. بزرگان ما نیز بارها به این نکته اشاره کرده اند که آنچه از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

لذا پیشنهاد می شود والدین قبل از ورود به عرصه تربیت دینی فرزند ، به تحقیق و مطالعه در باره عقاید دینی شان بپردازند و با رسیدن به یقین در این مسائل، خودشان را برای انجام این امر مهم آماده کنند.

در نظر داشته باشیم والدینی که خودشان گرفتار شبهات دینی هستند، هیچگاه نمی توانند مفاهیم اعتقادی را به درستی به فرزندانشان آموزش دهند.

البته اگر هم بتوانند این عقاید را به صورت حرف های کلیشه ای  به ذهن فرزندانشان منتقل کنند، فرزندان آنها پس از رسیدن به سن بلوغ و روبرو شدن با شبهات عمیق اعتقادی، قصر آرزوهای آنها به راحتی فرو می ریزد.

خودسازی و بررسی اعتقادات شخصی قبل از تربیت فرزند به خصوص تربیت دینی فرزند، از مهمترین و اساسی ترین کارهایی است که توسط والدین صورت می گیرد.

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا