نماز جماعت از نظر دین

خواندن نماز جماعت از نگاه دین

نماز خواندن به جماعت یکی از امورات و اعمال مستحب است که تاکید فراوانی به انجام آن شده است. یکی از فواید نماز جماعت این است که به برکت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نمازهای همه قبول می شود.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

خواندن نماز جماعت در مسجد

امام علی علیه السلام می فرماید:هرکسی که در مسجد رفت و آمد دارد یکی از هشت چیز به او می رسد:

نماز جماعت از نظر دین

برادری که در راه خدا به او فایده رساند، علم و دانشی که نیک باشد، نشانه و آیه ای محکم یا رحمتی که منتظر آن بوده، سخنی که او را از نابودی بازدلرد، کلامی را می شنود که اورا به سمت هدایت و نجات راهنمایی می کند، به خاطر ترس و یا از روی شرم و حیا گناهی را ترک می نماید.

آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) در شرح این حدیث می فرماید:

مستحب است که نماز های واجب خصوصا نمازهای روزانه را به جماعت بخوانند و خواندن نماز صبح و مغرب و عشا به جماعت خصوصا برلی همسایگان مسجد و برای کسی که صدای اذان مسجد را می شنود بیشتر سفارش شده است.

مرحوم مجتهدی در ادامه شرح این حدیث نورانی از امیرالمومنین می گوید:

مستحب است انسان همه نمازهایش را در مسحد به جماعت بخواتد حتی الامکان تا می توانید در مسجد حاضر شوید و نمازهایتان را فرادا نخوانید.

اهمیت خواندن نماز جماعت از نگاه دین

مرحوم مجتهدی در ادامه با ذکر حکایتی در تاکید خواندن نماز جماعت ادامه می دهد:

نماز جماعت از نظر دین

شخصی بعد از خواندن نماز سریع بلد می شد و می رفت.به او گفتند کمی صبر کن تعقیب نماز بخوان، دعا کن چرا زود می روی؟

آن مرد پاسخ داد:من شنیده ام اگر نماز کسی بد باشد، آن نماز را دو دستی توی سر صاحبش می زنند.من از ترس اینکه مبادا نمازم را توی سرم بزنند سریع می روم.

آیت الله مجتهدی در ادامه می گوید:البته این مطلب درست است، اما ان شاالله خداوند به کرمش این نمازهای ما را قبول خواهد کرد.

یکی از فواید نماز جماعت این است که به برکت امام زمان(عج) نمازهای همه قبول می شود.

منبع:کتاب احسن الحدیث،ص۱۷۰

لطفا در صورت تمایل مطلب زیر را هم مطالعه نمایید : نماز مخصوص توبه در دین

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

فراموشی عشق اول در مردان

فراموشی عشق اول در مردان ممکن است؟

فراموشی عشق اول در مردان یکی از نگرانی های ذهنی خانم ها است. شاید آنها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *