دسته بندی موضوعات جنسی

مهم ترین خواسته خانمها از رابطه جنسی چیست؟

خواسته زنان در رابطه جنسی به بخش های مختلف تقسیم می شود و اگر مردشان نتواند این نیازها را پاسخ بگوید، تجربه جالبی برای همسرشان رقم نخواهد خورد. در بخش مشاوره سکس تراپی آنلاین در سایت ویکی روان، مشاورین روانشناس به طور کامل به بررسی خواسته خانمها از رابطه جنسی می پردازند تا در نهایت سطح کیفی ارتباط جنسی زن و مرد را افزایش دهند. در ادامه این مطلب سایت ویکی روان به طور کامل به بررسی و شناخت انتظار زنان در رابطه جنسی می پردازیم.

بررسی خواسته خانمها از رابطه جنسی

با بخش مقاله های روانشناسی در ویکی روان همراه باشید.

سوالات زیادی در بخش مشاوره آنلاین ویکی روان از آقایان محترم دریافت می کنیم که:

 • نیاز زنان در ارتباط جنسی چیست؟
 • یا چطور خواسته خانم ها در سکس را برطرف کنیم؟

این ها نشان از میل آقایان به آموزش و رفع خواسته و نیاز جنسی همسرشان است، اما متاسفانه آموزش های واقعی در زمینه رفع نیازهای زنان در سکس بسیار کم است!

درباره خواسته خانمها از رابطه جنسی می توان گفت که زیگموند فروید معروف پاسخی برای حل این مسئله نداشت. اما امروز علم روانشناسی در کنار علم پزشکی پاسخ های بسیار متنوعی برای خواسته خانم ها از رابطه جنسی در نظر دارند. حتی در جلسات مشاوره سکسولوژی آنلاین و حضوری هم مشاور روانشناس راهکارهای تخصصی به افراد در این زمینه ارائه می دهد.

همانطور که در مقاله خواسته مردان از سکس در ویکی روان گفتیم، آنچه که مردان می خواهند را ما کاملا درک می کنیم. به طور کلی، میل جنسی آقایان منظم، سازگار و دقیق است. البته ریزه کاری هایی وجو دارد که خانم ها باید آموزش ببینند!

اما در مورد خواسته زنان از رابطه جنسی داستان متفاوت است!

مطالعات نشان می دهند که بدن زن همه چیز را دوست دارد، یا حداقل به همه چیز پاسخ می دهد. (یا نمی داند چه چیزی را دوست دارد).

تحریک فیزیولوژیک زن (که توسط روانکاوی واژینال اندازه گیری می شود) در پاسخ به مشاهده بیشتر هر گونه فعالیت جنسی رخ می دهد:

 • مرد با زن
 • زن با زن
 • مرد با مرد

حتی تماشای رابطه جنسی در میان میمون های Bonobo می تواند (قطعی نیست) موجب تحریک هیجانی فیزیولوژیک در زنان می شود. Kelly Suschinsky و Martin Lalumiere محققان کانادایی، پیشنهاد کرده اند که این الگوی تحریک همه جانبه یک انطباق تکامل یافته است.

با توجه به این نظریه، واژن بلافاصله در هر اشاره ای از فعالیت جنسی در مجاورت آن مرطوب می شود تا از زخمی شدن زن در صورت تجاوز یا خشونت جنسی جلوگیری شود.

این تحریک لزوما مربوط به میل جنسی و اراده زن نیست. گذشته از همه، زنان واقعا نمی خواهند رابطه جنسی با Bonobo را داشته باشند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
سمیرا رضایی سمیرا رضایی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
صبا مهرپور صبا مهرپور
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
فاطمه شکری فاطمه شکری
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
جمیله احمدپور جمیله احمدپور
دکترای روانشناسی
از 300,000 هزار تومان
مهدیه پاکدامن مهدیه پاکدامن
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
یونس ترقی طلب یونس ترقی طلب
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مینا فرهادی مینا فرهادی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
آرزو بختیاری آرزو بختیاری
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان

بررسی خواسته نیاز زنان در ارتباط جنسی در روانشناسی

در واقع، معلوم می شود که بر خلاف خواسته مردان در رابطه جنسی، پاسخ های بدن به هدف زنان، منافع ذهنی آن ها را منعکس نمی کند.

این یکی از دلایلی است که ویاگرا برای زنان عمل نمی کند. آمادگی فیزیکی دلالت بر میل جنسی ندارد. زن می تواند رابطه جنسی و سکس داشته باشد و این امر به آن معنا نباشد که او رابطه جنسی را می خواهد.

پس زن از سکس چه می خواهد؟

این سوال، همانطور که فروید درک کرد، پاسخ آسانی ندارد.

از یک طرف شواهد قابل ملاحظه ای درباره خواسته خانمها از رابطه جنسی وجود دارد که زنان در جستجوی صمیمیت و نزدیکی عاطفی با شرکای جنسی خود هستند.

دلایل آن به نظر روشن و منطقی می باشد: زنان با داشتن یک رحم و یک جنین در یک زمان هیچ سود تکاملی از بی بند و باری (بی قیدی جنسی) نبرده اند.

برای زنان که بذری برای پاشیدن ندارند، (منظور تفاوت آزاد سازی سلول های جنسی در مردان و زنان است) داشتن رابطه جنسی با مردان بیشتر به فرزند آوری بالقوه نمی انجامد

علاوه بر این، زنان در معرض خطر بیشتری نسبت به مردان برای خشونت جنسی و بیماری های مقاربتی هستند. البته به جز خطر منحصر به فرد حاملگی. زنان در انتخاب شریک جنسی خود باید بسیار مراقب باشند.

نیاز خانمها در روابط جنسی
خواسته خانمها از رابطه جنسی

به علاوه، زنان نسبت به مردان حس ارگاسم قابل اعتمادی ندارند، لذت های کژوال و رابطه جنسی ناشناس آن ها کمتر است. به همین دلیل به کرات تظاهر به ارگاسم دروغی در خانم ها دیده می شود.

خانمی که بخواهد شانس لذت بردن خودش را افزایش و احتمال آسیب را کم کند بهتر است پیش از اقدام به رابطه جنسی شریکش را خوب بشناسد.

از این استدلال ها به این ادعا می رسیم که

زنان برنامه ریزی بیولوژیکی دارند در واقع آن ها روابط را می خواهند نه جنسیت را. آن ها نیاز به یک رابطه پایدار و صمیمی دارند تا تحریک شوند و بنابراین زنان برای یکپارچه سازی جنسی و ازدواج ساخته شده اند.

راه حل این مشکل چیست؟

نخست، بسیاری از مطالعات اخیر در باب خواسته خانمها از رابطه جنسی نشان داده که:

اگر به زنان بگویند که دستگاه دروغ سنج به آن ها وصل شده و اطلاعاتی که ارائه می دهند محرمانه می مانند، تفاوت های جنسیتی در تعداد شرکای جنسی کاهش پیدا می کند.

به عبارت دیگر، زمانی که زنان به اندازه کافی احساس امنیت کنند که حقیقت را بگویند، داستانی که تعریف می کنند بسیار به داستان مردان نزدیک خواهد بود

اگر زنان باور کنند که آسیبی به آن ها وارد نمی شود و رابطه جنسی خوبی خواهند داشت، خواسته یشان برای داشتن رابطه جنسی کژوال به اندازه مردان خواهد بود.

تمایل زنان به چشم های غریبه ها می تواند این خواسته را استنباط کند.

حتما بخوانید

با توجه به کتاب روان شناسی تکاملی اثر دیوید باس، پدیده حسادت مردان که در تمام جوامع وجود دارد، بیشتر مربوط به ترسشان از کاکولدی یا رابطه فاخته گری (Cockold) می باشد.

اگر زنان رابطه جنسی اضافه ازدواج نخواهند، چرا مردان باز هم حسادت می کنند؟ چرا از آواز خواندن در خیابان های خلوت دست می کشند؟

دوم اینکه، مطالعات نشان می دهد که تمایلات جنسی انسان برای رقابت اسپرم ها تغییر پیدا کرده است.

در حقیقت خواسته خانمها از رابطه جنسی در گذشته و شرایط زندگی مدرن، زنان را برای داشتن رابطه جنسی با مردان مختلف در توالی کوتاه مدت و باعث رقابت اسپرم ها در واژن برای صفات پدری ترغیب می کند.

بنابراین در حالی که زنان هیچ بذری برای پاشیدن ندارند، اما اسپرم های مردانه بسیاری دارند تا از میان آن ها انتخاب کنند.

مطالعات اخیر نشان می دهد که اهداف جذاب جنسی زنانه با چرخه قاعدگی آن ها متفاوت است.

در دوران بارداری زنان دوست دارند مردانی با هورمون های تستوسترون بالا که کاندید های مناسبی برای تک همسری نیستند اما ژن مردانه سالم دارند را تصور کنند.

این که چه تعداد زن متاهلی چنین هوس هایی در خلوت خود تصور می کنند، مشکل است، اما این رفتارِ شکار اسپرم (sperm poaching) به نظر می رسد که در خویشاوندان ابتدایی مان معمول بوده است.

مردان، به نوبه خود، برای هم آوری اسپرم ساخته شده اند. رابین بیکر، زیست شناس دانشگاه منچستر دریافت، به عنوان مثال:

مقدار اسپرمی که مردان در طول مقاربت با همسرشان بیرون می ریزند به آخرین انزالشان بستگی ندارد بلکه به آخرین رابطه جنسی با همسرشان بستگی دارد.

اگر یک مدت طولانی از آخرین رابطه جنسی گذشته باشد، انزال شوهر حاوی سلول های اسپرم بیشتری است که شانس هم آوری را افزایش می دهد.

در یک رابطه جنسی پس از جدایی طولانی مدت، تمایل بیشتری به طولانی بودن و اشتیاق دارند. به این دلیل است که رابطه جنسی طولانی مدت، احتمال ابتلا زن به ارگاسم را افزایش می دهد.

بر اساس تحقیقات زیست شناسانی درباره خواسته خانم ها در رابطه جنسی چون بیکر و مارک بللیس، انقباضات عضلانی رحم که همراه با ارگاسم زن هستند، به حفظ اسپرم در داخل واژن کمک می کنند تا آن ها را به سمت تخمدان ها و بارور شدن برساند.

علاوه بر این، شواهد نشان می دهد که زنان بیشتر از مردان به سوی طلاق می روند و حتی نسبت به مردان در مورد سلامت، خوشبختی و ثروت بهره کمتری می برند.

به علاوه، همان گونه که روانشناسان بالینی و مشاوران ازدواج در همه جا به خوبی شناخته شده اند، بسیاری از زنان به یک معشوق نزدیک هستند.

اما با این وجود نتوانسته اند با او احساس آرامش کنند.

محقق استرالیایی Lorraine Dennerstein متوجه شد که:

کاهش میل جنسی زنان در بزرگسالی به شدت با زیان علاقه جنسی در همسران آن ها در طولانی مدت ارتباط دارد

اگر تک همسری، صمیمیت و ارتباط، موتور محرک میل زنان است، چرا زنان با داشتن رابطه با مردان فداکار شکست می خورند. چرا اشتیاقشان در زمان ازدواج فرو کش می کند؟

مهم ترین نیاز خانم ها در رابطه جنسی چیست؟

با توجه به یافته های تحقیقاتی جدید، روایات قدیمی که زنان به روابط بیشتر از رابطه جنسی علاقه دارند و این علاقه برای تک همسری ساخته شده است، در حال فروپاشی می باشد.

در عوض، یک روایت جدید ظاهر می شود که میل زنانه قدرتمند، انعطاف پذیر، پیچیده و حتی ویرانگر است.

خواسته خانمها در روابط جنسی

شواهد کار لیزا دیاموند روانشناس رشد دانشگاه یوتا در مورد نیاز جنسی خانم ها نشان می دهد:

بسیاری از زنان علاقمندی های جنسی شان را به صورت موزون و باز در زمان های مختلف با مردان و زنان و یا هر دو تجربه می کنند

ریچارد لیپا از دانشگاه کالیفرنیا درباره خواسته خانمها از رابطه جنسی دریافت که بر خلاف مردان که میل جنسی آن ها افزایش می یابد، تمایل زنان به جنس مخالف، روند فزاینده ای را باز می کند.

زنان با شهوت جنسی بالا، بیشتر احتمال دارد که میل به اعضای هر دو جنس را داشته باشد.

مارتا میانا، محقق دانشگاه نوادا در مورد خواسته زنان در سکس، به طور تحریک آمیز استدلال کرده است که اصل سازماندهی جنسی زنان، تمایل به فرد دلخواه آن ها است.

از دیدگاه زنان، مردان مؤدب، سوالاتی مؤدبانه از شما می پرسند که آیا این درست است یا اینکه خوب است، یا مردی است که می تواند انتظارات سیاست های جنسیت شما و ترجیحات پدر و مادرتان را برآورده کند (با من همانند انسانی برابر برخورد می کند، به من احترام می گذارد و با من ارتباط برقرار می کند) اما ممکن است شما را وارد کمال جنسی کند، نه با وجود این ویژگی ها بلکه به خاطر دلیل آن ها.

تمایلات زنان، با توجه به مانا، زمانی فعال می شود که زنان به شدت احساس میل کنند.

ادبیات عاشقانه شهوانی، شامل تمام shades of gray بر اساس این فانتزی ها ساخته شده اند.

میل جنسی در این دیدگاه مطابق، با انتظارات و ارزش های اجتماعی ما کار نمی کند و میل جنسی به مسیر دلخواه سیر می کند و نه راه عدالت، و حتی بر نظم اجتماعی نیست بلکه بر نفی آن نیز تاثیر می گذارد.

این یکی از دلایلی است که همه ادیان و جوامع سعی می کنند کنترل، محتوی، محدودیت و تغییر مسیر آن را مدیریت کنند. در راستای تحقیق درباره خواسته خانمها از رابطه جنسی مارتا میانا تعدادی عکس اروتیک و تماس بین زن و مرد را در معرض دید زنان و مردان قرار داد و بعد حرکات چشمان آن ها را دنبال کرد. او دریافت که مردان و زنان بر روی جنبه های مختلف رویداد جنسی متمرکز هستند.

مردان فقط به زنان نگاه کردند، در حالی که زنان هر دو جنس را به طور مساوی تماشا می کردند.

آن ها روی صورت و بدن زن تمرکز داشتند. چیزی که آن ها را شهوتی می کرد ظاهرا بدن زنان و نگاه شهوت انگیز مردان بود.

به رغم آنچه که معمولا تصور می شود، میانا استدلال می کند که جنسیت زنانه بیشتر از مردان خود محوری دارد

افکار مایک جیگِر به کنار، فانتزی مردان بر روی رضایت و نه دریافت آن تمرکز می کند. مردان خود را در رویای به ارگاسم رساندن زنان می بینند نه خودشان.

زنان، مردان را در آتشی که با شهوتی کنترل نشدنی افروخته اند می بینند که آن ها را به اوج لذت می برد. مردان می خواهند زنان را تحریک کنند. زنان می خواهند مردان را تحریک کنند. این دیگر خواسته خانمها از رابطه جنسی است.

میانا اظهار می دارد:

خواستنی بودن ارگاسم واقعی زنان است، و سخنان او تا حد زیادی واقعیت دارند.

از همه این ها گذشته آیا بیشتر زنان به زنان دوست داشتنی که نمی توانند به ارگاسم برسند نسبت به زنان ارگاسمیک که دوست داشتنی نیستند حسادت می ورزند؟

میانا ادعا می کند که این جنبه از جنسیت زنان شایع بودن فانتزی تجاوز در فانتزی های زنانه را توضیح می دهد.

فانتزی های تجاوز در این مطالعه، فانتزی در مورد تسلیم شدن است نه از تمایلات مازوخیستی که آسیب ببینند یا تنبیه شوند.

اما تمایل زنان برای خواسته شدن از طرف مرد تا جایی است که او را از کنترل خارج می کند.

با این استدلال، این فانتزی در مورد تسلیم شدن به صورت داوطلبانه به وسیله ی مردم طمعی می باشد که نمی تواند خودش را کنترل و متوقف کند.

با توجه به این دیدگاه ازدواج یک جانبه برای زنان در سطح مشخصی عمل نمی کند اما همچنان میل جنسی زنان را خنثی می کند.

مهم ترین خواسته زنان در رابطه جنسی چیست؟

در ادامه به بررسی اصلی ترین و مهم ترین خواسته زنان در رابطه جنسی می پردازیم:

 • خانم ها در سکس احترام می خواهند
 • حتما معاشقه یا تحریک جنسی قبل از انجام دخول واژینال باید انجام شود
 • مرد نباید تنها به خواسته و نیازهای خود تمرکز کند، بلکه باید به فکر لذت جنسی زن هم باشد
 • رابطه جنسی خشم نباشد، چون ارتباط جنسی خشن می تواند موجب درد در واژن بعد سکس شود که برای خانم ها آزار دهنده است
 • مردان به دنبال ارگاسم زنان باشند
 • آگاهی مرد ار بدن و نیازهای خانم ها از ارتباط جنسی بالا باشد. مردها باید به دنبال آموزش جنسی خود در زندگی زناشویی باشند
 • بعد از سکس مرد زن را رها نکند و به احساسات او پاسخ دهد
 • یکی از خواسته های خانم ها درباره سکس این است که آقایان به سلامت جنسی خود اهمیت دهند و به خصوص در مورد نظافت حساسیت زیادی به خرج دهند
 • خانم ها خواستار ایجاد تنوع در سکس با همسرشان هستند، به خصوص درباره پوزیشن و روش های آمیز جنسی
مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
حمید رضا مهرابی بهار حمید رضا مهرابی بهار
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
محمد جواد افشاری نژاد محمد جواد افشاری نژاد
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
حانیه خوش لهجه حانیه خوش لهجه
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
آنیتا کشاورز کرمانی آنیتا کشاورز کرمانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
رضوان شمس رضوان شمس
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
مریم اصولی مریم اصولی
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
علی اشرف نورمحمدی علی اشرف نورمحمدی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

سعی کردیم در بالا به طور کامل درباره مهم ترین خواسته خانم ها در رابطه جنسی به طور علمی صحبت کنیم. اما گاهی این نیازها خصوص هستند و شخص به شخص متفاوت هستند.

برای نمونه خواسته زنی در ارتباط جنسی برای زن دیگر ایده آل نیست، به همین دلیل پیشهاد اول ما استفاده از مشاوره جنسی آنلاین یا حضوری برای پی بردن به فانتزی زنان در رابطه جنسی است.

مشاور روانشناس متخصص کمکتان می تواند بتوانید نیازهای زنان در ارتباط جنسی را شناخته و به بهترین روش برای رفع آنها اقدام نمائید.

شما دوست عزیز می توانید از سراسر ایران و جهان در جلسات مشاوره روانشناسی سایت ویکی روان شرکت کرده و با مشاور مورد نظرتان جلسه مشاوره آنلاین سکسولوژی به صورت صوتی و تصویری برگزار نمائید:

مشاوره جنسی آنلاین و تصویری

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

‫10 دیدگاه ها

 1. اصلا خودتون فهمیدین در مورد خواسته زنان چی نوشتین؟برای مردان رو خیلی خوب توصیف کرده بودین ولی این مقاله‌تون خیلی جالب نبود.به هر حال ممنون.

  5
  2
 2. سلام.
  جالب بود. واقعا یک زن سالم و طبیعی از بعد عاطفی و روانی رابطه جنسی مانند داشتن تعهد ، محبت ، توجه ، مراقبت ، احترام ، ملایمت ، دو جانبه بودن ، سلامت و امنیت واقعی در رابطه لذت می برد نه فقط بعد فیزیکی رابطه. باتشکر

  3
  1
 3. سلام من متوجه منظورتون نشدم یعنی زنان دوست دارن هی شوهر خودشون رو عوض کنن و با یکی دیگه باشن؟ میشه پاسخ بدید

  1
  1
 4. دقیقا با اقای شاهرخ موافقم. فقط یه مقاله رو برداشتن دادن گوگل ترنزلیت و بعد کپی کردن گذاشتن توی سایت. و هرچقدر مطالب بیشتر به سمت پرت و پلا بودن میل کرده, اسم تحقیقات و مطالعات علمی رو اوردن تا اعتبار بخرن. اما اعتبار پوچ و توخالی هیچ ارزشی نداره.
  با کمال احترام باید بگم مخاطب خر نیست نویسنده محترم

  1. سلام وقت خوش، مطالب سایت ویکی روان توسط متخصصین این رشته تالیف شده است و در مواردی خاص ترجمه از بهترین منابع انجام شده. موفق باشید

 5. نمیدونم این مقاله درست به زبان فارسی ترجمه شده یامن نمیفهممش؟تقریبآ هیچی دستگیرم نشد…ویکی بعنوان مرجع نباید انقدر بی محتوابنویسه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا