حمید فرخ نژاد

حمید فرخ نژاد و پاسخ به فراستی

حمید فرخ نژاد تحصیل‌کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. او فعالیت خود را در سینما به عنوان دستیار کارگردان آغاز کرد. در سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم در کوچه‌های عشق ساخته خسرو سینایی بازیگری را در سینما آغاز کرد. در سال ۱۳۷۸ بازی در فیلم عروس آتش که دومین فیلم کارنامه سینمایی‌اش بود درخشید و آغاز درخشش او در سینما به حساب می‌آید. ارتفاع پست و به رنگ ارغوان دو همکاری قابل توجه وی با ابراهیم حاتمی کیا بود. طبل بزرگ زیر پای چپ فیلمی بعدی وی محسوب می‌شد.

با ویکی روان همراه باشید.

چهارشنبه‌سوری اولین همکاری وی با اصغر فرهادی بود که وی در کنار هدیه تهرانی قرار گرفت. آتشکار اثر محسن امیریوسفی اثر متفاوت وی در کارنامه اوست. حمید فرخ نژاد شب واقعه بازی قابل توجه دیگری از خود ارائه نمود. فرخ‌نژاد در سال ۱۳۹۰ استرداد را بازی کرد. اثر بزرگی که برای وی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را به همراه آورد. دموکراسی تو روز روشن، زندگی خصوصی آقا و خانم میم، زندگی مشترک آقای محمودی و بانو، گشت ارشاد و حریم از دیگر اثرهای قابل توجه او در دهه نود بوده‌اند.

حمید فرخ نژاد با فروزان جلیلی فر ازدواج کرده است، حمید فرخ‌ نژاد در دانشگاه کارگردانی خوانده با همسرش که طراحی صحنه ‌خوانده آشنا می شود و حاصل زندگی‌ شان پسری سرحال و خندان بنام فرید است.

حمید فرخ نژاد در مورد دانشگاه رفتنش می‌گوید: «روزی که رفتم دفترچه کنکور بگیرم یک صف طولانی جلوی اداره پست بود و تابلوی بزرگ زده بودند که دفترچه تمام شد، برای دریافت دفترچه به اهواز مراجعه کنید فاصله اهواز تا محل زندگی ما ۱۷۰ کیلومتر بود. پس گفتم خداحافظ و راهم را کج کردم که بروم سربازی!! به شکل تصادفی یکی از پسر عموهایم را دیدم، سوارم کرد و پرسید اینجا چه می‌‌کنی و من ماجرا را گفتم پسر عمویم از در پشتی اداره پست بردم داخل و در زد و با هم از در رد شدیم؛ چند دقیقه بعد با دو تا دفترچه کنکور برگشت، انگار خدا او را سر راه من گذاشت اگر آن روز در جاده منتهی به اداره پست سر راهم سبز نمی‌شد به کل به راه دیگری رفته بود.

پاسخ به مسعود فراستی

مدتی پیش مسعود فراستی، منتقد پرحاشیه‌ی سینمای ایران در جلسه‌ای با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و منتقدان جشنواره فیلم فجر، گفته بود فیلم گشت ۲ اثری مستهجن است که نمی‌توان آن را همراه با خانواده تماشا کرد. این کمیسیون در پی صحبت‌های فراستی تصمیم گرفت فیلم گشت ۲ را قبل از اکران بررسی کند.

حمید فرخ نژاد

حمید فرخ نژاد بازیگر این فیلم در صفحه‌ی اینستاگرام خود واکنش تندی به صحبت‌های مسعود فراستی داشته است:

داری چیکار می‌کنی با خودت مرد؟ کجا داری میری؟ خدا شاهده دلم گرفت، نوشتن جون کلامو ادا نمی‌کنه، اینی که می‌گم به ولله تحقیر توش نیست ولی دلم به حالت سوخت، با خودم گفتم اگه قراره پیر شیم و غم نون به آدم فروشی بکشونت‌مون، بارالها خودت ترتیبمونو بده تا هنوز واسه خاطر نون مجبور نشدیم چارپایه‌کش اعدامی شیم، خودت آقایی کن و خلاص‌مون کن.

تلخ بودی و بی‌ادب، لیچار بار همه می‌کردی با راه و بی‌راه، صواب و ناصواب، حق و ناحق ولی هر چی بود تو خودمون بود، دمتم گرم حالا یه سکه بالا یا پایین تو خودمون بودیم، ولی مرد حسابی چقلی همکاراتو اینور اونور بردن دیگه خدایی آخرشه، خدایا به حق بزرگیت هیچ تنابنده‌ایی رو این جوری آزمایش نکن.

دلم برات سوخت آقا مسعود، همه گناه گردن تو نیست ما هم کم گذاشتیم، مطمئنم خیلی گیری و گرنه اینجوریش رو دیگه نمیومدی، ما کم گذاشتیم، خدایشش خیلی وضع مالیمون توپ نیس ولی هزار بار شکر اینقد ته جیبمون هست که اگه دوست و آشنامون گیره، جهت رفع احتیاجش کمک کنیم، یا نه هزار بار کردیم بازم می‌کنیم، دست جلو هموطنامون دراز می‌کنیم و یه شماره کارت می‌نویسیم از خلق الله کمک می‌گیریم، خدا وکیلی هنوز اینقد آدم با مرام و معرفت هست که نزارن یه مرد به نامردی بیفته، سراغ دارم.

دنیای بدیه آقا مسعود ولی آدم بازم پیدا می‌شه. با مرام و معرفت بازم پیدا می‌شه، می‌دونم اینقد گیر بودی که خودتو توجیه کردی، فدای سرت، ولی ایندفه اگه بازم گیر کردی خواستی بفروشی، به خودمون بفروش، لااقلش اینه که بین خودمون می‌مونه مثه دفعات قبل، مثه خیلی وقتا، خدا هیچ مردی رو خوار نکنه صلوات بفرست.

فیلم‌های سینمایی

   ۱۳۶۹ در کوچه‌های عشق (خسرو سینایی)

   ۱۳۷۸ عروس آتش (خسرو سینایی)

   ۱۳۸۰ ارتفاع پست (ابراهیم حاتمی‌کیا)

   ۱۳۸۱ تب (رضا کریمی)

   ۱۳۸۳ به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی‌کیا)

   ۱۳۸۳ طبل بزرگ زیر پای چپ (کاظم معصومی)

   ۱۳۸۴ صحنه جرم، ورود ممنوع (ابراهیم شیبانی)

   ۱۳۸۴ چهارشنبه سوری (اصغر فرهادی)

   ۱۳۸۶ حقیقت گمشده (محمد احمدی)

   ۱۳۸۶ آتشکار (محسن امیریوسفی)

   ۱۳۸۷ پوسته (مصطفی آل احمد)

   ۱۳۸۷ پوست موز (علی عطشانی)

   ۱۳۸۷ حریم (سیدرضا خطیبی سرابی)

   ۱۳۸۸ همبازی (غلامرضا رمضانی)

   ۱۳۸۸ شب واقعه (شهرام اسدی)

   ۱۳۸۸ بیداری رویاها (محمدعلی باشه آهنگر)

   ۱۳۸۸ دموکراسی تو روز روشن (علی عطشانی)

   ۱۳۸۸ شکلات داغ (حامد کلاهداری)

   ۱۳۸۸ در انتظار معجزه (رسول صدرعاملی)

   ۱۳۸۹ چرخ و فلک (بهرام بهرامیان)

   ۱۳۹۰ محمد (ص) (مجید مجیدی)

   ۱۳۹۰ گشت ارشاد (سعید سهیلی)

   ۱۳۹۰ روزهای زندگی (پرویز شیخ‌طادی)

   ۱۳۹۰ دوباره با هم (روزبه حیدری)

   ۱۳۹۰ زندگی خصوصی آقا و خانم میم (روح‌الله حجازی)

مجموعه‌های تلویزیونی

   ۱۳۸۹ گمشده – – بازیگر مهمان

   ۱۳۸۹ حبیب – (داریوش یاری) – تله فیلم

   ۱۳۸۹ قلب یخی (اولین سریال بخش خصوصی ایرانی شامل سه فصل ۱۲ قسمتی) – (محمدحسین لطیفی) – بازیگر

   ۱۳۸۶ حلقه سبز – (ابراهیم حاتمی‌کیا) – بازیگر

ویکی روان در اینستاگرام

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

معیارهای یک دختر برای ازدواج از نظر روانشناسی

معیارهای یک دختر برای ازدواج چیست؟ (18 مورد)

معیارهای یک دختر برای ازدواج می تواند کاملا شخصی و حتی متفاوت از دیگران باشد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *