جمشید مشایخی

تشکر جمشید مشایخی از شایعه‌سازی اخیر

جمشید مشایخی متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران است. او که تحصیلات ناتمام در زمینه تئاتر دارد دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر می‌باشد. حاصل ازدواج استاد جمشید مشایخی با گیتی رئوفی سه فرزند است به نام‌های نادر، نغمه و سام. معروف‌ترین فرزند این زوج خوشبخت نادر است که رهبر ارکستر تهران است. این تحصیل‌کرده اتریش است و سابقه رهبری بسیاری از ارکسترهای معروف ایران را دارد.

با ویکی روان همراه باشید.

جمشید مشایخی در سال ۱۳۳۶ با استخدام در اداره هنرهای دراماتیک رسما وارد دنیای تلویزیون شد اما کار حرفه‌ای خود را به عنوان بازیگر از سال ۱۳۴۹ آغاز کرد. بازی تاریخی استاد مشایخی در مجموعه دیدنی هزار دستان در نقش رضا تفنگچی یا همان رضا خوشنویس را هیچ کسی فراموش نخواهد کرد.

یادم می‌آید چند سال پیش قبل از درگذشت مرحوم ناصر حجازی، قرار شد که چند نفر از هنرمندان را جهت عیادت به منزل ایشان ببرم. یکی از این چند نفر استاد مشایخی بود که شخصا به منزل ایشان رفتم تا با هم به منزل مرحوم حجازی برویم. در راه خیلی صحبت کردیم. از استاد در مورد این پرسیدم که چرا در کنار نقش‌های ماندگاری که در بعضی مجموعه‌های فاخر تاریخی داشته، در بعضی مجموعه‌های ضعیف نیز هنرنمایی کرده است؟ استاد معتقد بود که آن نقش‌های ضعیف‌تر را برای کمک به کارگردانان آن مجموعه‌ها بازی کرده با این‌که می‌دانسته چنین نقش‌هایی به کارنامه هنری‌اش خدشه وارد می‌کند.

لازم به ذکر است که مجموعه‌های «گل‌های داودی» و «کمال‌الملک» نیز از آن مجموعه‌های ماندگاری است که استاد مشایخی در آنها ایفای نقش داشته‌اند.  

اما چندی پیش متاسفانه شایعه‌ای در فضای مجازی دست به دست می‌چرخید مبنی بر درگذشت استاد مشایخی. جالب این‌که این خبر به سرعت از سوی ایشان و منابع خبری تکذیب شد. جالب‌تر این‌که خود استاد مشایخی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام ویدئویی منتشر کرد و از کسی که این شایعه را ساخته و روانه فضای مجازی کرده تشکر کرد.

محسن باقری ابیانه

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

فراموشی عشق اول در مردان

فراموشی عشق اول در مردان ممکن است؟

فراموشی عشق اول در مردان یکی از نگرانی های ذهنی خانم ها است. شاید آنها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *