برایان تریسی

چرا برایان تریسی شدم؟

برایان تریسی متولد پنج فوریه سال 1944 در ایالت ونکوور کانادا، یک فرد خودساخته و سخنران برتر میباشد.

با ویکی روان همراه باشید.

برایان تریسی

او درباره خود میگوید:

من، برایان تریسی در آغاز زندگي به جز يك ذهن كنجكاو، برتري زيادی نسبت به ديگران و اطرافیان نداشتم. در مدرسه درس نمي خواندم و شاگرد ضعيفي بودم و در آخر سر هم ترك تحصيل كردم . سالهايي بسياري را به انجام كارهاي سخت بدني گذراندم و اميدی به آينده داشتم.

در جواني در كشتي باربري، كاري پيدا كردم. هشت سال از زندگيم را در حالي كه كار مي كردم، در سفر گذراندم و آنقدر سفر كردم كه در نهايت بيش از هشتاد كشور جهان را در پنج قاره ديدم. زماني كه توانم براي انجام كارهاي سخت بدني كم شد، به سراغ فروشندگي رفتم.

به جاهاي بسياري سر مي زدم و با سود معيني كه از فروش كالا به دست مي آوردم، زندگي‏ ام را مي‏گذراندم . زمان زيادي اين كار را انجام مي دادم تا اين كه يك روز به اين فكر فرو رفتم كه با اين همه تلاشي كه من مي كنم، چرا ديگران در زندگي از من جلوترند؟

آن زمان بود كه كاري را شروع كردم كه زندگي ‏ام را دگرگون كرد. فروشندگان موفق را ديدم و از آن ها درباره‏ حرفه شان سئوال كردم. آنها هم مرا راهنمايي كردند و من هم به توصيه‏ هاي آنها عمل كردم و فروشم بيشتر شد. آنقدر پيشرفت كردم كه تبديل به يك مدير فروش شدم. در كار مديريت فروش هم از همان روش استفاده كردم تا فهميدم كساني كه در مديريت فروش موفق ترند چه مي‏كنند و خودم هم همان كارها را انجام دادم.

اين جستجو و پيگيري، زندگي مرا از اين رو به آن رو كرد و از من یک برایان تریسی جدید ساخت. خودم هم بسيار شگفت ‏زده ام از اين كه اين كار چقدرآسان و ساده است. فقط كافي است بداني كه افراد موفق چه كارهايي را انجام مي دهند و بعد از آن خودت هم همان كارها را انجام دهي تا به همان درجه از پيشرفت دست پيدا كني. واقعاً كه روش بسيار جذابي است. به سادگي دريافتم كه چرا بعضي از افراد موفقت تر از ديگران هستند. مي دانيد چرا؟

براي اين كه از روش هاي ديگري استفاده مي كنند.

در حقيقت كارهاي درست را با روش درست انجام مي دهند. به ويژه آن كه اين افراد بسيار بهتر از ديگران از وقتشان استفاده مي كنند. من چون در زندگي با شكست‏هايي روبرو شده بودم، يك نوع احساس ناتواني در من به وجود آمده بود. در اين غوغاي ذهني سرگردان بودم كه همه‏ افراد موفق از من برتر و بهترند.

بعد از آن ياد گرفتم كه هميشه هم اين طور نيست. آن‏ها فقط كارهايشان را به روش ديگري انجام مي دهند و از نظر عقلاني، آن‏چه كه آن ها آموخته بودند، من نيز مي توانستم ياد بگيرم.

زندگینامه برایان تریسی

هنوز يك سال از شروع كارم نگذشته بود كه من تبديل به يك فروشنده زبردست شده بودم. يك سال پس از آن، مدير عامل 95 نماينده‏ فروش در شش كشور شدم. در حالي كه من آن زمان فقط 25 سال داشتم.

در طي سال‏ها در بيست و دو حرفه مختلف كار كردم، چند شركت را راه ‏اندازي كردم و از يك دانشگاه معتبر در رشته‏ مديريت بازرگاني فارغ‏التحصيل شدم. همچنين توانستم زبان هاي فرانسه، آلماني و اسپانيايي را ياد بگيرم و به عنوان سخنران، مربي و مشاور با بيش از پانصد كمپاني همكاري كنم.

برايان تريسي يك سخنران برجسته، مربي و مشاور كارآزموده و مدير شركت بين المللي برايان تريسي (Brian Tracy International) است كه يك شركت بزرگ آموزشي مشاوره اي در سولاتاپيچ كاليفرنياست. اين را هم بگوييم كه او يك ميليونر خود ساخته است.

برایان تریسی براي آموختن، راه هاي بسيار سختي را طي كرده است. تحصيلاتش را در دبيرستان؛ نيمه كاره گذاشت و حتي سال ها به انجام كارهاي سخت بدني مثل شستن ظرف، جابه جا كردن الوار، كندن چاه، كارگري در كارخانه ها و حمل بسته هاي كاه در مزرعه ها و دامداري ها، مشغول بود.

برایان تریسی حدود 25 سال داشت كه فروشندگي را شروع كرد و در جهان تجارت، پله هاي پيشرفت و موفقيت را يكي پس از ديگري پشت سر گذاشت. سال ها با آموختن و عمل كردن هر ايده اي ، به راه ها و شيوه هاي سودمندي دست پيدا مي كرد و مسير را براي سعادتمندي خود هموار مي كرد تا بالاخره، مدير اجرايي شركت بزرگي شد كه سالانه 265 ميليون دلار سود دهي داشت.

مدتي از سن سي سالگي برایان تریسی گذشته بود كه در دانشگاه آلبرتا مشغول به تحصيل شد و پس از گرفتن درجه كارشناسي، به تحصيلات بيش تر ادامه داد تا كارشناسي ارشد رشته مديريت از دانشگاه كلمبيا پاسيفيك شد.

او در طول سال هاي بسيار در 22 شركت بزرگ تجاري و صنعتي، فعاليت كرده است. از سال 1981 به بعد تصميم گرفت؛ اصول موفقيت خود را از طريق سخنراني ها و همايش ها در سطح كشور آموزش دهد و در حال حاضر كتاب ها و نوار هاي صوتي و تصويري برایان تریسی به 21 زبان مختلف ترجمه شده است و در 36 كشور مورد مطالعه و استفاده قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که برایان تریسی در حال حاضر یک سخنران، مربی، و مشاور حرفه ای و مدیر شرکت بین المللی برایان تریسی ( Brian Tracy International) است. ازدواج موفقی داشته ودارای 4 فرزند است . وی یکی از معتبرترین مراجع صاحب نظر جهان در زمینه موفقیت و پیشرفت است.

برایان تریسی در یکی از مصاحبه هایش درباره ی ایرانی ها می گوید:

بنابر تجربه شخصی ام، ایرانی ها از باهوش ترین و خوش برخوردترین افراد جهان هستند. من با مردان و زنان ایرانی زیادی در ایالات متحده، کانادا و کشورهای دیگر از جمله ایران کار کرده ام. همواره همکاری با آنها لذت بخش بوده و از استعدادها و توانایی های آنها متعجب شده ام.

آثار برایان تریسی عبارتند از:

 1. 21 راز میلیونرهای خود ساخته
 2. تمرین موفقیت در بازار کار
 3. چگونه دیگران را مجذوب خود کنیم
 4. مدیریت فروش
 5. یک فروشنده فوق ستاره شوید
 6. به روش خود ثروتمند شوید
 7. فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند
 8. رموز اعتماد به نفس در زندگی و کار
 9. روانشناسی فروش
 10. بازاریابی
 11. مدیریت
 12. رهبری کسب و کار
 13. خلاقیت و حل مسئله
 14. ساخت کسب و کار فوق العاده
 15. 120 قانون اساسی برایان تریسی
 16. قورباغه ات را قورت بده
 17. مذاکره
 18. موفقیت در وقت اضافه
 19. قدرت جذب
 20. لحظات بحرانی
 21. اسرار موفقیت تجاری و شغلی
 22. اراده و موفقیت
 23. قدرت فکر
 24. قدرت برنامه ریزی
 25. درآمد رویایی
 26. قدرت اعتماد به نفس
 27. مدیریت زمان
 28. راه های موثربرای ایجاد انگیزه
 29. سفرنامه بریان تریسی
 30. قدرت انضباط شخصی
دکمه بازگشت به بالا