پرسش و پاسخ های ازدواج

این وابستگی مضر است؟

پرسش: من به مدت ۲یا۳ سالی است که با دختری که ۲سال از من کوچک‌تر است دوست هستم نه در حد شماره و رابطه بلکه در حد حرف و صحبت. بیشتر اوقاتی که او را می‌بینم انگار یک وابستگی در من به وجود می‌آید، انگار که او را به شدت دوست دارم و جدایی از او برایم سخت است و تا مدت‌ها در ذهنم باقی می‌ماند. آیا ادامه این وابستگی مضر است و در این صورت چه باید کنم؟ به نظر شما این دلبستگی که در مدت زمان مشخصی در من به وجود آمده از هوا و هوس است یا عشق؟ منظورم این است اگر در آینده با یکدیگر نامزد شویم موفق خواهیم بود یا خیر؟

با ویکی روانهمراه باشید.

پاسخ: شما در سنی هستید که معمولا افراد برای آینده تحصیلی و شغلی تصمیم‌گیری می‌کنند و این نوع ارتباط‌ها نباید مانع رسیدن به این امر مهم شود. بنابراین نباید در اولویت قرار بگیرد و فعلا همین شکل ادامه بدهید و اگر خیلی ذهن شما را درگیر می‌کند از طریق مشورت با یک متخصص این مساله را حل کنید.

همانطوری که گفتم پاسخ به هر کدام از سوال‌های شما به دلیل اینکه در سن مناسب نیستید اشتباه است و الویت شما همان دو گزینه‌ای بود که عرض کردم.

مریم ایزانلو

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا