اقدام به تجاوز

او میخواست اقدام به تجاوز کند

سوال: دو سال پیش با پسری برای اولین بار با ماشین بیرون رفتم. داخل ماشین شروع به صحبت کردیم. او میخواست اقدام به تجاوز کند. با التماس و خواهش مرا رها کرد. بعد از آن ماجرا افسردگی گرفتم و به دستور پزشک دارو مصرف کردم. داروها تا حدی موثر بود و حالم بهتر شد اما در حال حاضر که نامزد کرده‌ام هیچ تمایل جنسی ندارم. لطفا راهنمایی کنید.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: سلام ودورد برشما دوست عزیز. پیرو سوال مطرح شده باید بگویم موقعیتی که شما در آن قرار گرفته‌اید اختلال استرس پس ازسانحه یا ptsd نام دارد که به آن «اختلال استرسی پس از ضایعه روانی» یا «اختلال تنش‌زای پس از رویداد» یا «استرس پس از سانحه» نیز گفته می‌شود.

این اختلال در واقع سندرمی است که پس از مشاهده، تجربه مستقیم یا شنیدن یک عامل استرس‌زا و آسیب‌زای شدید همچون اقدام به تجاوز روی می‌دهد که می‌تواند به یک سانحه جدی منجر شود.

بیمار نسبت به این تجربه‌ها احساس ترس و درماندگی می‌کند. او اغلب رفتارهای آشفته و حاکی از بی‌قراری بروز می‌دهد و مدام تلاش می‌کند از یادآوری رویداد و سانحه اجتناب کند. حوادثی همچون سوءاستفاده جنسی، تصادف، سوانح طبیعی مانند زلزله، جنگ و

به طور کلی افرادی که چنین رویدادهایی را تجربه می‌کنند حتی در مورد کودکان، بیشتر از این که ما بتوانیم تجربه آنها را تصور کنیم و احساسات آنها را درک کنیم از آن واقعه رنج می‌برند.    

معمولا برای درمان یا حل این مشکل بهتراست با یک روان‌شناس مشورت کنید. روان‌شناس ازطریق آموزش شما در جهت بدست آوردن مهارت برای مواجه شدن با منبع استرس، شما را یاری کرده و در نتیجه ترس‌ها و نگرانی‌های شما برطرف می‌شود و آنگاه به راحتی می‌توانید با همسر آینده خود روابط عاطفی خوبی برقرار کنید.

میتوانید سوالات خود را در بخش مشاوره روانشناسی رایگان مطرح نمائید.

مشاوره روانشناسی رایگان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

روانشناسی عشق دختر به پسر

۱۴ دلیل عشق دختر به پسر (بررسی ۰ تا ۱۰۰)

عشق دختر به پسر بسیار زیباست و آنها را وارد دنیایی می کند که احساسات …

یک دیدگاه

 1. سلام
  میخواستم ازدیدروانشناختی علت مخالفت افرادراباجامعه بدانم؟
  دوستی دارم حدودا۳۳سال ودخترمجردهستندوکلا ازکشوروبخش های مختلف جامعه ناراضی است.خیلی باهم صمیمی هستیم ولی این دیدگاهش کم کم باعث فاصله بینمان شده
  اگرچه توان کوچ کردن به کشوردیگرراداردولی نمیخواهدبرودومیخوهم کمکش کنم ولی …..
  ضمنادررفاه کامل بزرگ شده وزندگی میکند
  شاید باجواب شما مشکل ادامه این رابطه هم حل بشود
  ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *