افت تحصیلی من

علت افت تحصیلی من چیست؟

باران ١۵ ساله از تهران: سلام من سال اول دبیرستان را تمام کردم و به دلیل افت تحصیلی من نمى توانم در رشته اى که عاشقش بودم درس بخوانم و به اجبار باید در رشته ى دیگرى که دوست ندارم، ادامه تحصیل بدهم. افسرده هم شدم لطفا کمکم کنید.

سلام و عرض احترام، لطفا با ویکی روان همراه باشید.

راه های قبول افت تحصیلی من

افت تحصیلى زمانى که وارد دبیرستان مى شویم، تاحدى طبیعى است. اما اگر فراتر از این باشد، باید کمى بررسى شود که عیب کار از کجا بوده براى مثال استرس، عدم تمرکز، محیط متشنج و غیره.

باید واقع بینانه رشته ى مورد علاقه تان را از تمام جهات بسنجید که توانایى کافى را دارید یا نه. اگر داشتید که تمام سعى خود را براى ادامه در آن رشته بکنید. اگر نداشتید، مجددا واقع بینانه، آن رشته هایى را که مى توانید در آن ها ادامه تحصیل بدهید و ارزیابى کنید. سپس پس از انجام این کار، رشته هاى دانشگاهى آن را ارزیابى کنید و ببینید که به کدام علاقه ى بیشترى دارید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره سیده عسل لاجوردی

سیده عسل لاجوردی، نویسنده ی مقالات مشاور خانواده

این و هم چک کنید

برای درمان افسردگی فصلی چه باید کرد

۱۰ راه درمان افسردگی فصلی در روانشناسی

درمان افسردگی فصلی راه های زیادی دارد چون تنوع بیماری افسردگی فصلی زیادی است و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *