همسرتان

آنچه از همسرتان نمی دانید

لازمه یک زندگی مشترک آرام و ارتباط صمیمی میان زوجین، شناخت و آگاهیشما از همسرتان و برعکس است در زیر ویژگی‌های هر یک از زوجین را بیان کرده‌ایم که خواندن آنها برای‌تان خالی از لطف نیست:

با ویکی روان همراه باشید.

 • وقتی که با همسر خود صحبت می‌کنید و چیزی نمی‌گوید یا حرکتی از او نمی‌بینید به معنی آن نیست که گوش نمی‌دهد بلکه ترجیح می‌دهد ساکت باشد و در مورد آنچه شما می‌گویید فکر کند.
 • وقتی مردی حس می‌کند به خاطر گوش کردن به حرف‌های زن، از او قدر‌دانی می‌شود و به خاطر سکوتش طرد نمی‌شود، به آرامی این توانایی را پیدا می‌کند که حرف بزند. وقتی که حس می‌کند اجباری برای حرف زدن ندارد، به طور طبیعی شروع به حرف زدن می‌کند ولی در آغاز، نیاز دارد که پذیرفته شود.
 • این موضوع کمی زمان می‌برد اما اگر با دقت واکنش‌های همسرتان را بررسی کنید می‌توانید در مدت کوتاهی خشمش را کم کنید و زندگی‌تان را جوری پیش ببرید که او روز به روز بیشتر احساس آرامش کند و به همین دلیل بیشتر عاشق‌تان شود.
 • مردها بیشتر به اشیاء و چیزها علاقمند هستند تا به افراد و احساسات. مردها مجذوب اشیاء و چیزهایی هستند که به آنها کمک می‌کنند تا به نتیجه برسند و توانایی‌های‌شان را نشان دهند.
 • وقتی آقایان رنجش و ناراحتی خانم‌ها را می‌بینند اغلب به خاطر به وجود آمدن آن ناراحتی، خود را سرزنش می‌کنند و در عوض از شما عصبانی می‌شوند چون باعث شده‌اید که نسبت به خود احساس بدی داشته باشند.

همسرتان

 • سعی کنید واکنش‌های همسرتان به رفتارهای‌تان و همین‌طور مسائلی که در زندگی پیش می‌آید را بشناسید. چه رفتاری اورا ازکوره درمی‌برد و چه حرفی می‌تواند او را کاملا آرام کند.
 • با شوهر خود مانند مادرها رفتار نکنید. مردها دوست ندارند که زن‌ها مثل مادر با آنها رفتار کنند. زیرا این تصور ایجاد می‌شود که به آنها به چشم یک بچه نگاه می‌کنید و او را به عنوان یک مرد جدی نگرفته اید.
 • مردها معمولا از ابراز سریع نظر خود واهمه دارند. شواهد نشان می‌دهد آنها ازدواج را بیشتر جدی می‌گیرند ولی ممکن است مدت طولانی‌تری طول بکشد تا احساس خود را بیان کنند زیرا می‌خواهند مطمئن شوند کاری که انجام می‌دهند، درست است.
 • مردها از داشتن مهارت به خودشان افتخار می‌کنند به ویژه زمانی که این مهارت‌ها در تعمیر چیزی یا کسب مقام یا حل مشکلی باشد.
 • کمتر مردی است که حرف زدنش یک کد‌گذاری پیچیده طراحی کند پس اگر او چیزی می‌گوید که متوجه نمی‌شوید به جای تلاش برای رمز‌گشایی از او بخواهید که در مورد منظورش بیشتر توضیح دهد. مطمئن باشید که او با توضیحات بیشتر، همه ابهامات شما را برطرف خواهد کرد.
 • مردها معمولا از دیدن همسرشان با ظاهری مرتب و آراسته خوشحال می‌شوند. در حالی که زن‌ها با شنیدن کلمات و حرف‌های رمانتیک خوشحال می‌شوند.
 • مردها اگر چیزی را می‌گویند واقعا می‌خواهند بگویند، اگر می‌گوید خسته است، پس خسته است. اگر می‌گوید دوست‌تان دارد پس دوست‌تان دارد.
 • وقتی با مردی به مانند یک پسر‌بچه رفتار می‌کنید او نیز مانند پسر‌بچه‌ها عمل خواهد کرد و اگر فکر کنید که ناتوان و بی‌کفایت است، همچنان بی‌کفایت و ناتوان باقی خواهد ماند.
 • مردان ترجیح می‌دهند در مورد احساسات‌شان غیرمستقیم صحبت کنند. پس از همسرتان بخواهید برنامه‌اش را برای تعطیلات آخر هفته بگوید، یا این که فکر و تصور خود را در مورد شما و اولین باری که شما را ملاقات کرده است، بیان کند. پاسخ او روشن می کند احساسش چیست و این‌گونه خود را به شما نزدیک تر می کند.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره محسن باقری ابیانه

کارشناس روان‌شناسی 11 سال سابقه فعالیت در نشریات اجتماعی و روان‌شناسی کشور

این و هم چک کنید

شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان چیست؟ (علائم و راه درمان)

شب ادراری در کودکان می تواند تبدیل به کابوس والدین شود چون نمی دانند علت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *