کنجکاوی های جنسی کودک من

کنجکاوی های جنسی کودک من

سوال:

پسرم ۵ سال دارد و جدیدا فهمیده ام که با دخترهای هم سن و سالش بازیهای خطرناکی انجام می دهد. چند بار مچ او را هنگامی که لباسش را درآورده بود گرفتم. پدرش هم از این رفتارهای او بسیار عصبانی است. لطفا کمکم کنید تا او را درست تربیت کنم.

پاسخ:

با ویکی روان همراه باشید

با عرض سلام و ادب
از نظر علم روانشناسی کودکان در این سن به دنبال کشف هویت جنسی خود هستند. گاهی این مکاشفه منجر به انجام بازیهای جنسی با کودکان همسالان برای کشف هویت جنسی کودک می شود.

اول از همه باید بدانید که اینگونه رفتارها کاملا طبیعی می باشند. دوم اینکه به هیچ وجه نباید مچ آنها را بگیرید یا آنها را تنبیه کنید زیرا اینگونه رفتارها موجب افزایش این کنجکاویها می شوند‌.

سعی کنید بسیار آرام این کنجکاویها را نادیده بگیرید و بطور غیر مستقیم آنها را به انجام بازیهای دیگری دعوت کنید.

از طرفی چون احتمال دارد گاهی چنین بازیهایی منجر به آسیب جنسی فرزند شما یا دیگران شود، سعی کنید فرزندان را در فضای بسته تنها نگذارید.

به یاد داشته باشید اگر با تدبیر با این کنجکاویهای هویت جنسی کودک برخورد کنید، فرزندان به سرعت این مرحله از رشد جنسی را پشت سر میگذارند.

ارادتمند شما

امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

مراحل افسردگی

مراحل افسردگی کدامند؟

افسردگی مهمان بسیاری از مردم این سرزمین است و زندگی آنها را تحت شعاع قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *