خانه / کتاب های روانشناسی / توسعه فردی / بررسی کتاب انسان در پی معنا اثر ویکتور فرنکل
کتاب انسان در پی معنا

بررسی کتاب انسان در پی معنا اثر ویکتور فرنکل

زندگی برای هر شخص مفهومی منحصر به فرد دارد مفهومی که به مرور زمان و با کسب تجربیات گوناگون گاها دستخوش تغییرات کم و زیاد میشود. انسان امروز بسیار در زندگی روزمره و رویا سازی برای آینده خود غرق شده است. زندگی از معنا و مفهوم اصلی خود دور شده و شکلی دیگر به خود گرفته است. کتاب انسان در پی معنا نوشته ویکتور ئی.فرنکل به ترجمه زهره زاهدی اثری فاخر و مجمل برای مرور مجدد معنای زندگی است که از سری کتاب های ذهن زیبا ی انتشارات پندار تابان میباشد.

بررسی کتاب انسان در پی معنا

با بخش کتاب های روانشناسی در سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

کتاب انسان در پی معنا
نویسندهانتشاراتموضوعقیمتتعداد صفحات
ویکتور ئی.فرنکلپندار تابانروانشناسی۱۵ هزار تومان۲۰۷ صفحه

قبل از هر چیز کتاب انسان در پی معنا اثری است درباره جان به در بردن. فرنکل هم کانند بسیاری از یهودیان آلمانی و اروپای شرقی که در سالهای ۱۹۳۰ خود را در امان میدانستند، به شبکه اردوگاه های کار اجباری و کوره های آدم سوزی نازی اعزام شدند. او به طرز معجزه آسایی جان سالم به در برد و به مصداق آیه کتاب مقدس “چون جرقه ای از آتش کنده شد”.

کتاب انسان در پی معنا نوشته ویکتور فرنکل، یکی از مهم ترین کتاب های عصر ماست. معمولا اگر کتاب دارای تنها یک رویکرد و بک فکر باشد و با این حال چنان قدرتی داشته باشد که بتواند زندگی کسی را تغییر دهد، همین کافی است که باید آن را خواند و دوباره خواند و در کتابخانه هود جای خاصی برایش در نظر گرفت. این کتاب رویکردهای بسیار دارد.

اما آنچه در کتاب انسان در پی معنا نقل میکند، کم تر درباره مشقت ها و رنج هایش و آن چیزهایی است که از دست داده است.

بلکه بیشتر درباره سرچشمه قدرتی است که باعث زنده ماندنش شد. در این کتاب از نقل قول نیچه زیاد استفاده شده است که میگوید: کسی که برای زندگی کردن چرایی دارد، از عهده هر چگونگی بر خواهد آمد.

این کتاب باقی مانده تا علاوه بر بیست و یک زبان دیگر، صدمین چاپ خود به زبان انگلیسی را ببیند. و چاپ این کتاب تنها به زبان انگلیسی، بیش از سه میلیون نسخه فروش داشته است.

قطعا چیز دیگری هم به تاثیرگذاری این کتاب کمک شایان کرده است، بخش دوم و نظری کتاب برآمده از بخش اول کتاب، شرح حال خود نگاشته نویسنده است که فرد میتواند از آن درس بگیرد.

فهرست مطالب کتاب انسان در پی معنا

  • مقدمه
  • پیشگفتار چاپ ۱۹۹۲
  • یک/تجربیات اردوی کار اجباری
  • دو/معنا درمانی به اختصار
  • ضمیمه.۱۹۸۴/موردی برای خوش بینی غم انگیز
  • کلام آخر

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علت خواب زیاد

علت خواب زیاد چیست؟

Insomnia یا بی خوابی یک اختلال خواب است که فرد را بی خواب کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *