خانه / خانواده / تربیت فرزند / چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم ؟
چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم

چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم ؟

با فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس و همچنین با توجه به غیر قانونی بودن استفاده از تلفن همراه توسط دانش آموزان در مدارس اینکه چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم یکی از دغدغه های والدین در دنیای مدرن می باشد. این دغدغه برای عده ای از والدین که فرزندانشان به موبایل وابستگی زیادی دارند بیشتر است. در این مقاله می خواهیم به بررسی چند راهکار علمی و کاربردی در زمینه تربیت فرزند بپردازیم تا بتوانیم با این معضل و اینکه چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم روبرو شویم.

سوال اصلی این است: چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم ؟

با ویکی روان همراه باشید.

۱. به وابستگی فرزندمان احترام بگذاریم. عده ای از والدین قصد دارند با تحقیر و سرزنش این وابستگی را به پایان برسانند بی خبر از اینکه این مساله جز ایجاد حساسیت و لجبازی نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت. بهتر است وابستگی فرزندمان را درک کنیم و به آن احترام بگذاریم. به یاد داشته باشید نکاتی برای گفتگو با فرزندان وجود دارد که میبایست به آن توجه کنید.

۲. برای حل اینکه چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم صبور باشیم. عده ای از والدین می خواهند یک شبه وابستگی فرزندان به موبایل را حل کنند و این یک امر امکان ناپذیر است. به یاد داشته باشیم هر تغییری زمان بر می باشد و ما باید به فرزندمان زمان بدهیم. از رفتارهای سمی با فرزندان جلوگیری کنید.

۳. علت قوانین مدرسه را برای فرزندمان توضیح دهیم. از آنجا که عمده مدارس هنوز به این فهم مشترک دست نیافته اند که مسائل را بطور عاقلانه و منطقی برای دانش آموزان توضیح دهند، شما به عنوان والدین فرزندان موظف هستید که علت و بنیان این قوانین را برای فرزندتان توضیح دهید.

موبایل و فرزندان

۴. اگر فرزندتان وابستگی به موبایل دارد مطمئن باشید که در روابط عمومی خود دچار مشکل می باشد. اکثر کسانیکه اعتیاد به استفاده از موبایل دارند از کمبود اعتماد به نفس و مهارتهای اجتماعی رنج می برند. پیشنهاد می شود از مشاور مدرسه و در مرحله بعد از یک مشاور توانمند راهنمایی بگیرید.

۵. سعی کنید استفاده از موبایل را برای فرزندتان هدفمند کنید. برای او توضیح دهید که علت و فلسفه ساخته شدن موبایل چیست. برای او چندین نرم افزار و برنامه آموزشی جذاب خریداری کنید و بر روی موبایل او نصب کنید. همچنین می توانید او را به خواندن مقالات علمی در موبایل و یا استفاده از برنامه های آموزش زبان تشویق کنید.

سخن آخر اینکه موبایل یکی از ضروری ترین لوازم زندگی در دنیای مدرن می باشد و وجود آن می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند‌ اگر به فرزندمان راه و روش درست استفاده کردن از موبایل را آموزش بدهیم، یک قدم در مسیر پیشرفت و ارتقاء فرزندمان برداشته ایم. اینکه بدانیم چگونه فرزندمان را از موبایل جدا کنیم یکی موضوع است و اینکه بدانیم چگونه فرزندان و موضوع موبایل را مدیریت کنیم موضوعی دیگر.

عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 7 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

هورمون ملاتونین

آشنایی با هورمون ملاتونین

اگر در حین خواب در شب دچار مشکلات روانی هستید، ممکن است از کمکل های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *