خانه / موفقیت / ثروت / ۱۱ دلیل که چرا ثروتمند نمیشویم
چرا ثروتمند نمیشویم ؟

۱۱ دلیل که چرا ثروتمند نمیشویم

همه ما از مزیت های ثروتمند بودن آگاه هستیم و برای رسیدن به آن تلاش میکنیم. تلاشی که گاه ما را در مسیر رسیدن به هدفمون خسته میکند، اما شیرینی رسیدن به خواسته ها ادامه مسیر را آسانتر میکند. اما بسیار پیش میآید که با وجود تلاش های بی وقفه در مدت طولانی باز هم به هدف مورد نظر نمیرسیم و یا حتی نشانه هایی از نزدیکی به آن مشاهده نمیشود. در ادامه به بررسی علل عدم موفقیت ما و اینکه چرا ثروتمند نمیشویم میپردازیم.

۱۱ پاسخ برای سوال چرا ثروتمند نمیشویم

با ویکی روان همراه باشید.

مثل افراد موفق عمل نمیکنید

کار عده شده پرسیدن این سوال که چرا ثروتمند نمیشویم چرا به خواسته امون نمیرسیم؟ برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای میبایست ویژگی های افراد موفق در راه رسیدن به موفقیت را انجام داد. کارهایی که افراد موفق و ثروتمند انجام میدهند از تجربه آنها نشات گرفته و قابل استناد میباشد. میتوان از راز های رسیدن به موفقیت در زندگی آنها استفاده کرد که برای ما بسیار بسیار مفید میباشد. پس از مدتی میتوانید خودتان نقشه راه را رسم کنید.

پول های خود را همانند یک انسان ثروتمند هزینه می کنید

خرید لوازم و چیزهای گران قیمت حس خوبی به آدم می دهد. چیزهایی مانند یک خودروی لوکس، لباس های طراحی شده، یک خانه بزرگ و یا رفتن به یک تعطیلات. اگر هیچ ضرورتی برای خرید اقلام گران قیمت نداشته باشید و اگر مرتب اقدام به خرید آنها کنید این موضوع برای شما روتین می شود. با این روش نگرانی برای پول نخواهید داشت.

علت این موضوع که چرا ثروتمند نمیشویم در این حقیقت است که بسیاری از ما فراتر از توانایی های مالیمان و با استفاده بیش از حد کارت اعتباری در زندگی هزینه می کنیم. مشکل اینجاست:

تا وقتی که ما در حال هزینه کردن بیش از پولی که داریم هستیم ما نمی توانیم ثروتی را جمع کرده و ثروتمند شویم.

هیچ برنامه ای ندارید

یکی از دلایلی که چرا ثروتمند نمیشویم این است که بدون داشتن یک برنامه روشن با اهداف کوتاه و یا بلند مدت، ثروتمند شدن شبیه به یک فانتزی دست نیافتنی به نظر می رسد. به عبارتی دیگر کسی که نتواند برنامه ریزی کند برای نتوانستن برنامه ریزی کرده است. روند برنامه ریزی کردن اقدامی است که می تواند به آسانی با نوشتن اولویت بندی های شما بر روی کاغذ تحقق یابد.

برای رسیدن به موفقیت و ثروت میبایست مدام خود را تحت آموزش های تخصصی قرار دهید و روش های رسیدن به موفقیت شغلی را بدانید

صندوق اضطراری ندارید

شما صدها بار این حرف را شنیده اید که شما نیاز دارید که درآمد حداقل ۶ ماهتان را در یک صندوق ویژه و اضطراری پس انداز کنید. بسیاری از مردم دیده شده اند که با یک هزینه غیر مترقبه و غیر برنامه ریزی شده مانند تعمیرات خانه و یا از دست دادن شغل و یا هزینه پزشکی مواجه شده اند که به کاهش یک باره پولی که پس انداز شده است می انجامد.

زمانی که این موضوع رخ می دهد، نداشتن یک پس انداز قابل توجه می تواند شرایط را بسیار بیشتر بد کند. تکیه کردن به کارت های اعتباری منجر به آن می شود که شما به جای اینکه پس انداز کنید بیشتر بدهکار شوید و دلیل اینکه چرا ثروتمند نمیشویم میشود.

دیر آغاز کردید

هر ماه و یا سالی که بدون پس انداز کردن بگذرد، شانس شما برای ثروتمند شدن نیز کاهش می باید. «زمان و مقایسه علایق» زمانی که مقدار پول پس انداز شده شما افزایش پیدا می کند دو دوست خوب شما هستند. بنابراین از دست دادن آنها واقعا به شما ضربه می زند. سخت ترین بخش پس انداز اغاز آن است. پس از آغاز آن شما به زودی عادت پس انداز کردن را در می یابید و بدون توحه به مقدار آن شما به اسانی به افزایش پولی که پس انداز کرده اید ادامه می دهید.

به جای متعهد بودن شکایت میکنید

  • زندگی خیلی گرونه
  • هیچ وقت از زیر بار بدهی بیرون نمی یام
  • من به اندازه کافی پولی در نمیارم
  • سرمایه گذاری کردن بسیار خطرناک است

دلایل بسیاری را از سوی افرادی که مدام میگویند چرا ثروتمند نمیشویم می توان شنید. اجازه دهید عادات بدی که قصد دارند جای متعهد بودن شما را بگیرند از شما دور شوند. بدهی و هزینه های سخت زندگی برای همه وجود دارد و به افراد ثروتمند هم فشار می آورد.

ثروتمند

برای امروز زندگی می کنید نه برای فردا

فکر کردن به موضوعاتی که قرار است در آینده در انتظار ما باشند بسیار سخت است در حالی که ما اکنون احتیاجات و خواسته هایی داریم. قبض ها باید پرداخت شوند، بچه ها به تعطیلات نیاز دارند و خیلی از موارد دیگر. .مشکل اینجاست که بسیاری از کارها و رفتارهای که در باره آن فکر نشده است به هدر رفتن پولی که در کارت اعتباری پس انداز شده است منجر می شود. پس این جمله ها را به خاطر داشته باشید.

الان پس انداز کن، بعدن ثروتمند شو

سرمایه گذار تک بعدی هستید

شما به اندازه کافی خوشبخت هستید که با سرمایه گذاری کردن پول هایتان تنها در یک بخش ثروتمند شوید. مثل اینکه بسیار خوش شانس خواهید بود که یک لاتری را برنده شوید. اما این یک استراتژی برای ثروتمند شدن نیست.

یکی از بدترین اشتباهات اقتصادی و دلیل اینکه چرا ثروتمند نمیشویم این است که شما همه تخم مرغ هایتان را درون یک سبد بگذارید. انجام این کار شما را به خطر مواجه می کند. سرمایه گذاری شما باید شامل چند سرمایه گذاری خوب با درجه خطرهای متفاوت و با قدرت بازگشت باشد.

خودکار عمل نمی کنید

راز پس انداز کردن پول اینجاست: اتوماتیک بودن. پس انداز کردن به نظر می رسد یک عمل خودکار باشد. متاسفانه ما به دنیا نیامده ایم که پس انداز کنیم. ما به طور ذاتی حریص هستیم. مسئولیت پذیر بودن نیاز به انضباط دارد. بنابراین خودکار عمل کردن ما را مجبور می کند بدون اینکه تلاش زیادی کنیم مسئولیت پذر باشیم و ثروتمند شویم.

هیچ حس اضطراری ندارید

ممکن است شما این احساس را داشته باشید که نیازی برای نگرانی با هدف خروج از بحران بدهی و یا پس انداز کردن ندارید زیرا، کسی و یا چیز دیگری از شما محافظت می کند. ممکن است این موضوع افزایش درآمد، یافتن شغل جدید و یا لاتری باشد. تا زمانی که این موضوع وجود داشته باشد یک دلیل برای برای اینکه گام های خودتان را بردارید و ثروتمند شوید وجود دارد.

به راحتی تحت تاثیر قرار می گیرید

همه ما تاثیرپذیری های منفی در زندگیمان داریم که شانس های ما برای ثروتمند شدن را تهدید می کنند. فرهنگ سطحی، مادی و چیپی که ممکن است بر جامعه ما قرار گرفته باشد می تواند یکی از بزرگترین دلایل این تاثیر پذیری ها باشد و همراهی رسانه ها با این موضوع می تواند آن را چند برابر بدتر کند.

با رعایت موارد بالا میتوانیم قدمی محکم در راه ثروتمند شدن و یافتن جواب سوال چرا ثروتمند نمیشویم برداریم. به یاد داشته باشید برای رسیدن به تغییرات بزرگ باید از تغییرات کوچک شروع کنید.

۱۱ دلیل که چرا ثروتمند نمیشویم
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

معایب رابطه جنسی دهانی

مزایا و معایب رابطه جنسی دهانی کدامند؟

مفهوم رابطه جنسی دهانی، مفهومی جدیدی نیست. هر کسی – از مصری ها گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *