خانه / روانشناسی فردی / روابط / ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر را بشناسید
ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر

ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر را بشناسید

بدیهی است شادی و مسرت از ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر و به دور از ریا و خودنمایی میباشد، این بیانگر این میباشد که پایه و اساس زندگی تان شاد است اما خب قطعا در زندگی هر خانواده و روابط بین همسری مشکلاتی هست و هیچ رابطه ای بی مشکل نبوده ، اما خب مهم حفظ شادی در اصل و اساس زندگی میباشد.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

بررسی ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر

خیلی اوقات ساده ترین کارها مثل سینما رفتن با همسرتان،یا با همدیگر ظرف شستن و یا قدم زدن با هم، زندگی را سرشار از شادی و محبت کرده و این رابطه سالم میتواند سالها شادی برایتان به ارمغان بیاورد.

نشانه های رابطه عاشقانه و سالم با همسر

رابطه سالم و موفق

زمانی ویژگی های رابطه عاشقانه با همسر تان بروز می کند که شما بتوانید با شریک تان به صورت آزادانه و صادقانه حرف بزنید. برای هیچ موضوعی خط قرمز وجود ندارد و هر دو نفر احساس می کنند که حرفهایشان شنیده می شود.

این ارتباط دو طرفه یکی از پایه های اساسی برای پیشرفت یک رابطه است.

چطور یک زندگی موفق مشترک بسازیم

حالا این سوال پیش میاید که چطور یک زندگی موفق مشترک بسازیم و آن را نگه داریم؟ در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم.

یک ازدواج سالم و مستحکم به بخت و اقبال یا عشق مربوط نیست، بلکه نیاز به تلاش و سازگاری دارد. برخی از عواملی که در یک ارتباط سالم نقش دارند، ثابت هستند، یعنی چیزهایی که شما نمی توانید آنها را تغییر دهید. اما عوامل دیگری هستند که می توانید با کار کردن بر روی آنها رابطه تان را بهبود بخشید.

هرکدام از شما فضای شخصی دارید

اگر شما به کسی عشق می ورزید به معنای این نیست که باید هر دقیقه تان را با هم باشید.

طبیعی است که دو نفر که در یک رابطه جدی هستند اوقات زیادی را با هم بگذرانند اما هر کدام باید بتوانند علاقه مندی های خود را داشته باشند و زمانی را با دوستان شان بگذرانند.

این فضای شخصی اجازه می دهد که شخصیت فردی هر طرف در کنار شخصیت زوجی رشد کند.

زن و شوهر دعوا کنند ابلهان باور کنند !

روابط شما باید محل امن و باثبات ترین نقطه زندگی تان باشد. وقتی از سر کار به خانه برمی گردید احساس آرامش داشته باشید. این به معنای آن نیست که شما دعوا نمی کنید و اختلاف نظر ندارید!

در آشنایی با ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر باید بدانید که اختلاف نظر طبیعی است و اگر در رابطه ای هستید که هیچ وقت هیچ اختلاف نظر حتی جزئی هم نداشته اید احتمالا یک جای کار می لنگد.

اما این را هم در نظر داشته باشید که کسانی که در رابطه ای سالم هستند دعواهایشان هم سازنده و عادلانه است. یعنی خبری از برچسب زدن و تحقیر طرف مقابل نیست.

نشانه های رابطه عاشقانه و سالم با همسر

بدیهیست که هر کدام از شما خود را باید دوست بدارید

شما علاوه اینکه به نامزد یا زوج تان علاقه دارید خودتان را هم دوست دارید. پس رابطه تان را بر اساس یک رویا بنا نمی کنید. شما می دانید که نه خودتان و نه نامزدتان کامل نیستید و هر کدام نقص های خاص خودتان را دارید.

برای داشتن زندگی مشترک موفق باید با هم مشورت و تصمیم بگیرید

کسی همه تصمیم ها را یک طرفه نمی گیرد. نه شما نه زوج تان! از اینکه چه فیلمی را ببینید تا اینکه چند بچه داشته باشید شما با هم تصمیم می گیرید و به حرفهای یکدیگر گوش می کنید.

پس از اگر یکبار برای فیلم مورد علاقه یکی به سینما رفتید بار بعد نوبت دیگری است که فیلم خودش را انتخاب کند!

از دیگر ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر : با یکدیگر با مهربانی رفتار می کنید

هیچ چیز مهمتر از آن نیست که با کسی که دوستش دارید با مهربانی و ادب برخورد کنید. با او همدلی داشته باشید و نگران حالش شوید. اگر می بینید که به غریبه ها بیشتر از شریک زندگی تان احترام می گذارید یک قدم به عقب بردارید و نگاهی دوباره به اولویت های زندگی تان بیندازید.

به همدیگر اعتماد و اطمینان داشته باشید

از ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر این است که یک رابطه سالم بر اساس اطمینان و اعتماد است. رابطه شما باید خالی از راز و رمز باشد.

در صورتی که نمی توانید به شریک تان اطمینان کنید همیشه در ذهن تان شک و تردید وجود دارد باید خودتان و رفتارهای او را با یک مشاور بررسی کنید.

به همسر خود و جزییات زندگی او توجه کنید

شما می دانید که نه خودتان و نه نامزدتان کامل نیستید و هر کدام نقص های خاص خودتان را دارید. بنابراین یکدیگر را بر اساس ارزش ها و معیارهایی که اکنون وجود دارد باید بپذیرید نه چیزهایی که در آینده ممکن است یک نفر تبدیل به آن شود

افرادی که ازدواج های پایداری دارند به خوبی همسرشان را می شناسند. آنها از وقایع عمده زندگی گذشته همسرشان خبر دارند و از چیزهای دلخواه و چیزهای مورد تنفر او، امیدها و نگرانی های شان آگاهی دارند و این اطلاعات را با تغییرات دنیای همسرشان به روز می کنند.

شما اجازه عبور از مسائل را می دهید

شریک تان شما را اذیت می کند شما هم حتما کارهایی می کنید که او آزار می بیند. حرفهایی می زنید که قصدی از آنها ندارید و سوءتعبیر می شود.

شاید زمانی بی ملاحظه رفتار کنید. از دست هم ناراحت می شوید اما سرانجام اجازه عبور از مسائل را می دهید و یکدیگر را می بخشید.

شما صمیمی هستید

رابطه زناشویی بخش مهمی از یک زندگی مشترک است اما همه آن نیست. رابطه اصلی نزدیکی در صمیمیت و ارتباط قوی زوج ها با یکدیگر است. اگر در یک رابطه سالم هستید احساس ارتباط نزدیک دارید.

رابطه شما محل امن شماست

رابطه شما باید محل امن و باثبات ترین نقطه زندگی تان باشد. وقتی از سر کار به خانه برمی گردید احساس آرامش داشته و نگذارید موضوع های پوچ و بی ارزش روابط زناشویی شما را به خطر بیاندازد این از بارزترین ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر میباشد.

این به معنای آن نیست که شما دعوا نمی کنید و اختلاف نظر ندارید! شما اما وقتی اوضاع در زندگی تان سخت شود می تواند با شریک زندگی تان حرف بزنید و مسائل را با او در میان بگذارید.

نشانه های رابطه عاشقانه و سالم با همسر خود
ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر

این کلمات جادویی را همیشه به همدیگر بگویید

دوستت دارم،ممنونم و عذر می خوام؛ اینها کلمات جادویی هستند که در یک رابطه سالم زیاد شنیده می شوند !

دوست عزیز در صورت نیاز میتوانید از بخش مشاوره روانشناسی آنلاین برای ارتباط با مشاورین سایت ویکی روان استفاده نمائید.

ویژگیهای رابطه عاشقانه با همسر را بشناسید
5 (100%) 1 vote[s]
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

آرام

۱۰ کلید طلایی رسیدن به آرامش در روابط زناشویی

زندگی مطلوب و آرامش در روابط زناشویی است که در آن خانه مامنی به دور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *