خانه / روانشناسی فردی / موفقیت تحصیلی / والدین پر مشغله و افت تحصیلی بچه ها
والدین پر مشغله و افت تحصیلی بچه ها

والدین پر مشغله و افت تحصیلی بچه ها

مریم از شمیرانات

از زمانی که شاغل شده ام نمیتوانم وقت زیادی برای فرزندانم در زمینه درسی و دیگر مسائل بگذارم و این موضوع باعث نگرانی در خانواده و افت شدید تحصیلی فرزندانم شده است. لطفا راهنمایی کنید.

لطفا با ویکی روان همراه باشید.

خانواده کانون محبت و امنیت میباشد و نقش والدین به عنوان مهم ترین شاخص جهت رشد و موفقیت دانش آموز حیاتی میباشد. و به نوعی زندگی خانوادگی خواسته یا  ناخواسته تکمیل کننده و مختل کننده در رشد و تربیت فرزند میباشد. به یاد داشته باشید همیشه ارتباط بین والدین پر مشغله و افت تحصیلی بچه ها وجود دارد که میبایست به حل این مشکل پرداخت.

زمانی که والدین شاغل هستند برایشان دشوار است که فرزندان خود را از نظر درسی کنترل کنند و این باعث عقب ماندگی درسی میشود و عدم حضور والدین در مدارس یکی از معضلات آموزشی میباشد.

شما میتوانید با گرفتن راهنمایی های خوب و مشاوره دقیق فرزند خود را در طول سال تحصیلی راهنمایی و کنترل کنید. باید به خاطر داشته باشید که از هر نوع مسائلی که باعث کاهش انگیزه و کاهش موفقیت تحصیلی در فرزندشان میشود حذف کنید.

و نکته مهمی که باعث پیشرفت تحصیلی فرزندتان میشود تشویق به موقع برای خواندن درس و تنظیم برنامه های غیر درسی میباشد. برای فرزندان که سرمایه های بزرگ ما هستند باید وقت بگزاریم و به مشکل والدین پر مشغله و افت تحصیلی بچه ها دامن نزنیم.

در نتیجه با کنترل کردن صحیح شما فرزندتان بیشتر احساس امنیت و خشنودی میکند.

لیدا صفری

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

کودک لجباز کیست و چه علائمی دارد؟

کودک لجباز کیست؟ (علائم و درمان لجبازی کودکان)

کودک لجباز می تواند لحظات سختی را برای اطرافیان به وجود آورد و مایه رنجش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *