خانه / روانشناسی فردی / روابط / به نبایدهای روابط در دنیای مجازی دقت کنید
روابط در دنیای مجازی

به نبایدهای روابط در دنیای مجازی دقت کنید

روابط میتوان کلید اصلی موفقیت شما باشد. برقراری و حفظ رابطه درست از پیش نیازهای موفقیت در جامعه امروزی میباشد. موفقیتی که میتواند در زمینه های گوناگون از قبیل موفقیت کاری و یا فردی نشات بگیرد. حفظ روابط در دنیای مجازی دارای تکنیک های ریزی است که به آنها نبایدهای روابط گفته میشود. نبایدهای روابط عموم کارهایی هستند که اغلب جامعه آنها را نمیپسندند و میبایست به آنها توجه ویژه کنید.

در ادامه به تعدادی از نبایدهای روابط در دنیای مجازی اشاره میکنیم.

با ویکی روان همراه باشید.

به اشتراک گذاشتن تعدادی زیاد عکس در شبکه‌های اجتماعی

فعل به اشتراک گذاشتن عکس‌های خیلی زیاد در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک یکی از نبایدهای روابط میباشد. اشتراک گذاری عکس‌های خانواده زیاد تصویر خوبی از شما برای دوستان و اطرافیان‌تان نمی‌سازد.

دوستان خیلی زیاد یا خیلی کم در فیسبوک و دیگر شبکه ها

در یک پژوهش در باب روابط در دنیای مجازی میزان محبوبیت افراد وقتی‌ که فرد در حدود ۱۰۰ دوست فیس‌بوکی داشت در پایین‌ترین حالت ممکن بود. همچنین این محبوبیت وقتی آن شخص بیش از ۳۰۰ دوست داشت هم به همین ترتیب بود. پس به این نبایدهای روابط دقت ویژه کنید.

افشا کردن موارد خصوصی در روابط در دنیای مجازی

یکی از بزرگترین نبایدهای روابط افشاگری است. فاش کردن موضوعات شخصی در شرایطی که تازه وارد رابطه دوستی شده‌اید و در حال شناختن یکدیگر هستید باعث می‌شود که شما در نظر دیگران، شخصیت سستی داشته باشید. به‌جای آن سعی کنید درباره سرگرمی‌ها و خاطرات دل‌ نشین کودکی خود صحبت کنید.

استفاده از عکس کلوزآپ به‌عنوان پروفایل

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که عکس چهره از فاصله نیم متری کمتر قابل‌ اعتماد، جذاب و مناسب نسبت به عکسی است که از فاصله ۱.۵ متری از چهره گرفته شود.

نبایدهای روابط

احساسات پنهان

در رابطه با روابط در دنیای مجازی دانشمندان می‌گویند ابراز احساسات استراتژی بهتری برای این است که اطرافیان شما را دوست داشته باشند نسبت به فروخوردن احساسات.

استفاده از ترفند بیش‌ از حد خوب رفتار کردن

یکی دیگر از نبایدهای روابط همین موضوع است. یک تحقیق نشان می‌دهد که بیش‌ از حد خوب رفتار کردن باعث می‌شود بد جلوه کنید یا به نظر اهداف دیگری داشته باشید. بعضی وقت‌ها هم بگویید: نه و برای این منفی جواب دادن دلیلی بیاورید که چرا نمی‌توانید آن کار را انجام دهید.

خودشیفتگی

برای تحت تأثیر قرار دادن دوستان و همکارانتان از تعریف از خودتان در حالی‌ که تلاش می‌کنید خود را فروتن نشان دهید، خودداری کنید. این رفتار باعث دوری افراد از شما می‌شود. در همه نوع روابط این یکی از نبایدهای روابط است.

زیادی دستپاچه شدن

پژوهش‌ها نشان می‌دهد بوی عرق ناشی از عصبی شدن به‌ صورت ناخودآگاه باعث می‌شود دیگران قضاوت دیگری راجع به شخصیت‌تان داشته باشند. همچنین به نظر آن‌ها شما کمتر قابل‌ اعتماد و اطمینان خواهید بود.

نبایدهای روابط

شوخی نکردن

بر اساس یک تحقیق افرادی که خیلی خشک هستند و چندان اهل شوخی نیستند چندان محبوب دیگران نخواهند بود. از نبایدهای روابط جدی بودن زیاد است.

نخندیدن

طبق نتایج یک پژوهش در باره روابط در دنیای مجازی افرادی که لبخند می‌زنند محبوب‌تر از کسانی هستند که این کار را انجام نمی‌دهند.

بروز تنفر

وقتی‌ که فکر کنیم کسی از ما خوشش می‌آید، ما هم این علاقه را نسبت به او حس خواهیم کرد. در نقطه‌ مقابل اگر شما رفتاری کنید که نشان دهد از کسی متنفر هستید، این موضوع روی احساس دیگران نسبت به شما هم تاثیر می‌گذارد.

همیشه به یاد داشته باشید زندگی مجازی شما نمودی از زندگی واقعی شماست پس باید به نبایدهای روابط در آن دقت ویژه کنید.

امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

تاثیر استرس بر بدن

تاثیر استرس بر بدن انسان چیست؟

به طور کلی همه ما کم و زیاد در طی روز استرس را تجربه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *