خانه / تغذیه و سلامت / فواید لیمو ترش در سلامت انسان
فواید لیموترش در سلامت انسان

فواید لیمو ترش در سلامت انسان

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان مرکزی درباره فواید لیمو ترش گفت: لیموترش منبع غنی از ویتامین C است و دیابتی‌ها و مبتلایان به فشار خون نباید مصرف این منبع غنی را فراموش کنند.

در بررسی فواید لیمو ترش باید گفت که لیموترش یکی از میوه هایی است که فواید فراوانی دارد.استفاده از این میوه در فصل تابستان همراه با آب می تواند عطش روزانه افراد را کاهش دهد.

هم چنین لیموترش مبنع مناسبی برای بیماران دیابتی است و از بروز سرطان و هم‌چنین انواع سکته جلوگیری می‌کند.

بررسی فواید لیمو ترش برای سلامتی

با ویکی روان همراه شوید.

خواص لیمو ترش

در افرادی که مبتلا به فشار خون هستند با مصرف لیموترش به جهت مزه ترش، اسیدسیتریک و املاح سدیم، منیزیم و پتاسیم موجود در آن، فشار خون کاهش می‌یابد و آنتی‌اکسیدان موجود در آن باعث باز شدن جداره رگ‌ها و نهایتاً فعال شدن ماهیچه‌های عروق بدن و کاهش فشار خون می‌شود.

بهترین حالت مصرف لیموترش برای بهره گیری حداکثری از فواید لیمو ترش ، مصرف به شکل تازه است. و مصرف آن به جهت این‌که منبع غنی‌ فیبر و آنتی‌اکسیدان است برای هیچ گروه سنی ممنوعیتی ندارد.

این کارشناس تغذیه با تأکید بر این‌ که در مصرف لیموترش نباید صرفاً به مصرف آب آن اکتفا کرد، افزود:

فیبر موجود در آب میوه فیبر محلول است اما، پرزهای این میوه علاوه بر ویتامین C و آنتی‌اکسیدان باعث رسیدن فیبر نامحلول به بدن می‌شوند.

فواید لیمو ترش

در فصل گرما می‌توان آن را در کنار آب مصرف کرد، چرا که عطش روزانه را کاهش میدهد و به افزایش زمان ماندگاری آب در بدن کمک میکند.

استفاده از چاقوی کند در بریدن لیمو منجر به از بین رفتن ویتامین C این میوه میشود و هم‌چنین در نگهداری آن باید مواردی همچون نگهداری با نایلون در یخچال مورد نظر قرار گیرد چرا که واکنش آن با هوای درون یخچال، ویتامین C موجود در لیمو را کاهش می‌دهد .پس برای حفظ سلامت بیشتر و کمک به روح و جسم و جسم خود حتما موارد بالا را مد نظر قرار دهید.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اهمیت خانواده از نظر روانشناسی چیست؟

نقش و اهمیت خانواده در روانشناسی چیست؟ (۱۵ مورد)

اهمیت خانواده در زندگی و البته جامعه بیش از چیزی است که ما فکر می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *