خانه / خانواده / روابط زناشویی / علت بی اعتمادی میان زوجها چیست؟
علت بی اعتمادی میان زوجها

علت بی اعتمادی میان زوجها چیست؟

علت بی اعتمادی میان زوجها متاسفانه بحثی میباشد که در عصر حاضر دامن گیر اکثر خانواده ها شده و بسیاری از روابط را به جاده خاکی زده و نابود و خاکستر کرده است. اما واقعا دلیل و علت بی اعتمادی میان زوجها چیست؟ اصلا چگونه به وجود می آید ؟ چه راهکار هایی برای از بین بردن این بی اعتمادی وجود دارد؟

در اینجا مختصر و البته مفید به این بحث پرداخته ایم و امید است با خواندن این پست دیگر شاهد این معضل رابطه ای نباشیم.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

بررسی علت بی اعتمادی میان زوجها

پایه و اساس یک رابطه در زندگی زناشویی اعتماد و اطمینان است.محمد تکلو کارشناس روان‌شناسی، با بیان اینکه مهمترین اصل در یک رابطه زناشویی اعتماد و اطمینان است، گفت: با نبود اعتماد رابطه رو به سستی می رود و سرانجام  منجر به طلاق و جدایی می شود.

وی با بیان اینکه عدم مهارتهای ارتباطی نقش موثری در بی اعتمادی طرفین دارد، افزود: اختلافاتی که از قبل حل نشده باشد و طرفین نتوانند این موضوع را بیان کنند باعث می‌شود این مشکل بیشتر شود، چرا که تمام مسائل در زندگی باید شفاف سازی شود.

علت بی اعتمادی میان زوجها

تکلو در ادامه درباره علت بی اعتمادی میان زوجها تأکید کرد: مبنای اصلی بی اعتمادی دروغ است اگر زن و شوهر در زندگی با هم روراست نباشند هیچگاه نمی‌توانند به هم اعتماد کنند و این مسئله مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

این کارشناس در پایان  گفت: زوجین باید علل، عوامل و چرایی رفتار خود را مشخص کنند و از رفتارهای شک برانگیز و خشونت نسبت به هم پرهیز کنند و اطلاعات و  آگاهی خود در این  زمینه را افزایش دهند و از یک مشاور خانواده راهنمایی بگیرند.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

عوارض بی خوابی

بررسی عوارض بی خوابی و کم خوابی

قطعا همه می دانند که کمبود خواب، انسان را بد خلق و ترشرو می کند. …

یک دیدگاه

  1. شپاس فراوان از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *