خانه / کودک و نوزاد / عامل دندان ساییدن کودکان
عامل دندان ساییدن کودک ها

عامل دندان ساییدن کودکان

بخاطر پیشگیری از دندان ساییدن کودکان حتی الامکان وی را از مکان و شرایط های استرس زا دور کنید تا با کاهش استرس به وی کمک کنید. نگذارید به کودک تان استرس وارد شود تا دندان هایش را روی هم بسابد.

علت دندان ساییدن کودکان چیست؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

عالت دندان ساییدن کودکان و بچه ها مشخص شد یک متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه استرس عامل اصلی دندان قروچه در کودکان است گفت:

دندان ساییدن کودکان

به والدین توصیه می‌شود محیطی آرام را برای فرزندان خود فراهم کنند و آنها را برای تخلیه انرژی به مکان‌های تفریحی ببرند و به هیچ عنوان کودکان را دچار تنش‌های تحصیلی نکنند.

دندان قروچه در کودکان ممکن است به دلایل مختلف از قبیل انگل، استرس و هماهنگ نشدن دندان‌ها بروز پیدا کند که متاسفانه عامل اصلی دندانه قروچه در کودکان استرس است به گونه‌ای که می‌توان گفت استرس عامل بروز ۶۰ درصد این موارد است.

حتما بخوانید

وی در مورد دندان ساییدن کودکان افزود: برای تشخیص ابتدا باید کودکان یک آزمایش مدفوع انجام دهند تا در صورت بروز انگل به یک متخصص بیماری‌های عفونی مراجعه کنند.

این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه اگر استرس عامل بروز دندان قروچه باشد والدین باید کودک خود را به یک متخصص مغز و اعصاب ارجاع دهند گفت:

برای درمان این کودکان ابتدا باید از روش‌های رفتارشناسی استفاده کرد به همین جهت به والدین توصیه می‌شود محیط آرام را برای کودکان خود فراهم کنند، برای تخلیه انرژی آنها را به پارک و مکان‌های تفریحی ببرند، در روابط زناشویی کودکان را دخالت ندهند، کودکان را کم‌تر دچار تنش‌های تحصیلی کنند، آنها را کم‌تر تحت کنترل قرار دهند.

عامل دندان ساییدن کودک ها

درمان دندان ساییدن کودکان

وی افزود: اگر کودکان در این مرحله درمان نشدند و دندان قروچه‌ آنها با استرس و نشانه های فسردگی همراه بود آنوقت باید یک دوره کوتاه دارو درمانی را برای آنها آغاز کرد که مصرف این دارو هیچ عارضه‌ای را برای کودکان به همراه ندارد.

ترابی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: کودکان از حدود ۶ الی ۷ سالگی تا ابتدای بلوغ بیشتر دچار دندان قروچه می‌شوند که این مساله با آغاز فصل مدارس تشدید می‌یابد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اهمیت خانواده از نظر روانشناسی چیست؟

نقش و اهمیت خانواده در روانشناسی چیست؟ (۱۵ مورد)

اهمیت خانواده در زندگی و البته جامعه بیش از چیزی است که ما فکر می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *