خانه / روانشناسی فردی / شخصیت / عادت‌های‌ غلط خود را بشکنید
عادت‌های غلط

عادت‌های‌ غلط خود را بشکنید

عادت‌های‌ غلط اگر ترک نشوند، معمولا عوارض جبران‌ناپذیری را برای شخص و اطرافیانش به دنبال دارد. عادت‌های غلط هر شخصی از زندگی خصوصی‌اش نشات می‌گیرد.

با ویکی روان همراه باشید.

سارا فغانپور کارشناس روانشناسی با اشاره به فطرت و غریزه ذاتی انسان اظهار داشت: دربسیاری ازمواقع بدلیل عادت‌ غلط به انجام  برخی از رفتارها ، اتفاقاتی برایمان رخ می دهد که نتیجه منفی ان دردسرساز می شود.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران وی تصریح کرد: اغلب افراد با اصرار ورزیدن به انجام عادت‌های غلط خود ، مسبب تمام ناکامی های زندگی خودشان هستند اما در هنگام مواجهه با شکست دیگران را مقصر می دانند.
این روانشناس ادامه داد: به جای اینکه دیگران را در شکست هایمان مقصر بدانیم بهتر است واقع بینانه رفتارهای غلط خود را اصلاح کنیم چرا که وقتی با روند درست در زندگی پیش می رویم قطعا درصد خطا کاهش یافته و موفقیت ها افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه ذهن منفعل بسیار قدرتمند است افزود:  از برجسته ترین قدرت های ذهن منفعل ، مقاوم بودن در مقابل تغیرات است به همین دلیل ترک عادت بسیار سخت بوده و اغلب افراد با سست شدن اراده ، با شکست در شکستن عادت های غلط مواجه می شوند.
فغانپور در پایان گفت: نباید تغیرات در عادت‌های غلط رفتاری را با هنجار شکنی یا قانون شکنی اشتباه گرفت زیرا هدف از تغیرات شکستن عادت‌های غلط و انجماد های ذهنی است.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

تمازپام

قرص تمازپام چیست؟ (عوارض و تداخل دارویی رستوریل)

قرص تمازپام (رستوریل – Temazepam) جزء دسته داروهای بنزودیازپین است که دارای اثرات آرام بخش، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *