خانه / روانشناسی فردی / شخصیت / شخصیت مدیران در هوش فرهنگی
مدیران

شخصیت مدیران در هوش فرهنگی

هوش فرهنگی یکی از بارزترین انواع هوش میباشد. در این مقاله قصد بررسی شخصیت مدیران در هوش فرهنگی را داریم.

با ویکی روان همراه باشید.

شخصیت مدیران در هوش فرهنگی را می‌توان جزو یکی از گروه‌های زیر دانست:

محلی: زمانی می‌تواند کاملا اثربخش باشد که با افرادی با پیشینه‌های فرهنگی مشابه با خود تعامل داشته باشد، در غیر این صورت به مشکل برمی‌خورد.

تحلیل‌گر: رایج‌ترین حالت تحلیل‌گر در کسانی دیده می‌شود که ابتدا از محدوده فرهنگی بیگانه آگاه می‌شوند و سپس در چند مرحله، ماهیت الگوهای کاری و نحوه تعامل با آنها را تشخیص می‌دهند.

شهودی: کسی است که به شهود و بینش خود تکیه دارد. او به ندرت برداشت و نظر اولیه خود را اشتباه می‌داند. در مواجهه با شرایط چندفرهنگی مبهم که نیازمند کنترل موقعیت است، فرد شهودی متزلزل نشان خواهد داد؛ زیرا نه استراتژی یادگیری را در پیش گرفته است و نه می‌تواند خود را با احساسات ناآشنا وفق دهد.

سفیر: این مدیران مانند بسیاری از دیپلمات‌ها ممکن است در مورد فرهنگی که وارد آن می‌شوند، اطلاعات چندانی نداشته باشند، اما به صورت متقاعدکننده‌ای با اطمینان و اعتماد به نفس ارتباط برقرار می‌کنند. اعتماد به نفس، مهم‌ترین ویژگی هوش فرهنگی در این افراد است.

تقلیدی:  افراد تقلیدی به میزبانان و میهمانان‌شان آرامش خاصی منتقل می‌کنند و با تقلید سریع رفتارهای کلامی ‌و غیرکلامی، طرف‌های مقابل ارتباطات را تسهیل کرده و اعتماد ایجاد می‌کنند.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

علت خواب زیاد

علت خواب زیاد چیست؟

Insomnia یا بی خوابی یک اختلال خواب است که فرد را بی خواب کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *