خانه / روانشناسی فردی / اضطراب / سن شروع اختلال اضطرابی در کودکان
اختلال اضطرابی در کودکان

سن شروع اختلال اضطرابی در کودکان

انواع اختلال اضطرابی جدی در ۲ درصد از کودکان ۱۰ تا ۱۱ ساله مشاهده می شود ولی میزان شیوع هر اختلال خاص بر حسب سن متغیر است. اضطراب جدایی و اختلال اضطرابی در کودکان بیشتر در کودکان دوران آمادگی و دبستان دیده می شود مرحله ای که ساده تر قابل مهار و کنترل است. هراس های خاص در هر سنی ممکن است دیده شوند ولی اوج آن ها در سنین ۱۰ تا ۱۳ سالگی است و با افزایش سن، گرایش به آن کاهش دارد.

با ویکی روان همراه باشید.

اختلال اضطرابی در کودکان

فوبیای اجتماعی و مدرسه هراسی یا اختلال اضطرابی بیشتر در دوران پس از بلوغ دیده می شود و در کودکان زیر ۱۰ سال به ندرت دیده می شود. اوج مدرسه هراسی در سنین ۵ تا ۶ و ۱۰ تا ۱۱ سالگی در زمان انتقال به مدرسه راهنمایی و در سنین اولیه نوجوانی است. نظر فیلبریک و تنسی که حاصل مطالعه ای در مدرسه ای جامع با حدود هزار دانش آموز است نشان می دهد که در هر زمان می توان انتظار داشت که دو تا سه نفر از دانش آموزان دچاراختلال اضطرابی و اضطرابی باشند که بر حضور آن ها در مدرسه اثر نامطلوب دارد.

امکان وقوع مدرسه هراسی در هر زمانی وجود دارد و شروع آن می تواند تدریجی یا ناگهانی باشد. حملات پانیک در میان کودکان بسیار نادر است ولی در نوجوانان بسیار شایع است اگر چه اختلال پانیک اختلالی تقریبا نادر به شمار می آید.

بروز همه انواع اختلال اضطرابی در کودکان معمولا در دختران و پسران به طور کلی یکسان است اما ممکن است که برخی اضطراب ها و اختلال اضطرابی در دختران کمی بیشتر باشد. در نژادهای متفاوت، هراس ها و اضطراب های مشابهی با فراوانی یکسان دیده می شود ولی شیوه ظهور و روند پیشروی آن ها ممکن است متفاوت باشد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

راه های پولدار شدن بدون سرمایه

راه های پولدار شدن بدون سرمایه کدامند؟ (۱۱ روش)

پولدار شدن بدون سرمایه آروزی همه ماست اما چقدر به واقعیت نزدیک است؟ ما روزانه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *