خانه / فردی / روابط / سر دوراهی موندم
دوراهی

سر دوراهی موندم

سر دوراهی موندم. با ویکی روان همراه باشید.

شاید این یکی از دردناکترین و سخت ترین کلماتی باشه که هر انسانی در زندگی به زبون میاره. چه بخوایم و چه دوست نداشته باشیم در زندگی با همچنین پدیده ای روبرو می شیم.

دوراهی

اول از همه باید در نظر داشته باشیم که سر دوراهی موندن، نشونه ی ضعف و ناتوانی ما در کنترل مسیر زندگی و شخصیت ضعیفمون نیست. این یک مسئله ی عادیه که تمام انسانهای بزرگ و کوچیک با اون مواجه شدن. اما مسئله ی مهم اینه که با این قضیه چطور برخورد کنیم. سه راه وجود داره :

1.عقب نشینی و پشیمونی از ورود به این راه ( معمولا انسانهای درونگرا )

  1. شیرجه در یک راه بدون تفکر و تدبیر ( معمولا انسانهای برونگرا )

و مسیر سوم مسیر تعادل و آرامش می باشد . یعنی انسان خودش را توانمند و فهیم در انتخاب مسیرِ درست بداند و با حفظ آرامش به حل کردن مسئله بپردازد. گفتیم مسئله. آره دوراهی ها مثل مسئله می مونن و از اونجایی که مسائل رو بر روی کاغذ حل می کنن، مسائل ذهنی رو هم باید برروی کاغذ نوشت.

پس هروقت گرفتار دوراهی و تضاد شدین، به خودتون فرصت تفکر بدین. یک جای خلوت و آروم بنشینین. چند نفس عمیق بکشین و از خالق ذهن راه درست رو طلب کنین. چند کاغذ سفید بردارین و شروع کنین به تبدیل کردن افکار انتزاعی به افکاری که صورت عینی دارن و بر روی کاغذ دیده می شن. یادتون باشه باید تمام افکارتون رو بنویسین وگرنه به عمق افکار و شخصیتتون اصلیتون نمی رسین. اینکار رو حتما در یک فضای مطمئن انجام بدین تا ترس متوجه شدن دیگران از افکارتون، مانع ورود اونها به ذهنتون نشه.

اونقدر بنویسین تا به یک نتیجه ی ثابت برسین. البته ممکنه اینکار مدتها طول بکشه اما نگران نباشین چونکه اینکار اونقدر لذتبخش و جذابه که در این راه به یک انسان پرتلاش و علاقه مند تبدیل می شین.

پس بنویسین تا لذت ببرید.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

استرس در رابطه زناشویی

بررسی تاثیر استرس در رابطه زناشویی

بدون شک رابطه جنسی یکی از بزرگترین انگیزه های بشر و تمامی موجودات و راهکار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *