خانه / روانشناسی فردی / شخصیت / انتخاب صحیح وقتی سر دوراهی گیر میکنیم
انتخاب صحیح وقتی سر دوراهی گیر میکنیم

انتخاب صحیح وقتی سر دوراهی گیر میکنیم

سر دوراهی موندم. شاید این یکی از دردناکترین و سخت ترین کلماتی باشه که هر انسانی در زندگی به زبون میاره. چه بخوایم و چه دوست نداشته باشیم در زندگی با همچنین پدیده ای روبرو می شیم. با ویکی روان همراه باشید.

دوراهی حالتی اعصاب خورد کن

اول از همه باید در نظر داشته باشیم که سر دوراهی موندن، نشونه ی ضعف و ناتوانی ما در کنترل مسیر زندگی و شخصیت ضعیفمون نیست. این یک مسئله ی عادیه که تمام انسانهای بزرگ و کوچیک با اون مواجه شدن. اما مسئله ی مهم اینه که با این قضیه چطور برخورد کنیم.

راه های غلبه بر دوراهی های زندگی

  • عقب نشینی و پشیمونی از ورود به این راه ( معمولا انسانهای درونگرا )
  • شیرجه در یک راه بدون تفکر و تدبیر ( بیشتر انسانهای برونگرا )

و مسیر سوم مسیر تعادل و آرامش می باشد . یعنی انسان خودش را توانمند و فهیم در انتخاب مسیرِ درست بداند و با حفظ آرامش به حل کردن مسئله بپردازد. گفتیم مسئله. آره دوراهی ها مثل مسئله می مونن و از اونجایی که مسائل رو روی کاغذ حل می کنن، مسائل ذهنی رو هم باید برروی کاغذ نوشت.

پس هر وقت گرفتار دوراهی و شدین، به خودتون فرصت تفکر بدین. یک جای خلوت و آروم بنشینین. چند نفس عمیق بکشین و از خالق ذهن راه درست رو طلب کنین. چند کاغذ سفید بردارین و شروع کنین به تبدیل کردن افکار انتزاعی به افکاری که صورت عینی دارن و بر روی کاغذ دیده می شن. یادتون باشه باید تمام افکارتون رو بنویسین وگرنه به عمق افکار و شخصیتتون اصلیتون نمی رسین. اینکار رو حتما در یک فضای مطمئن انجام بدین تا ترس متوجه شدن دیگران از افکارتون، مانع ورود اونها به ذهنتون نشه.

اونقدر بنویسین تا یک نتیجه ثابت برسین و دوراهی و تبدیل به یک مسیر کنید. البته ممکنه اینکار مدتها طول بکشه اما نگران نباشین چونکه اینکار اونقدر لذتبخش و جذابه که در این راه به انسانی پرتلاش و علاقه مند تبدیل می شین. پس بنویسین و لذت ببرید.

انتخاب صحیح وقتی سر دوراهی گیر میکنیم
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

معایب رابطه جنسی دهانی

مزایا و معایب رابطه جنسی دهانی کدامند؟

مفهوم رابطه جنسی دهانی، مفهومی جدیدی نیست. هر کسی – از مصری ها گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *