خانه / روابط جنسی / خطای زنان در زندگی مشترک
خطای زنان

خطای زنان در زندگی مشترک

روابط زناشویی پایه‌ای محکم از زندگی مشترک است که زوج‌ها به اشتباه با رفتارهای غلط منجر به سردی و تیرگی در این روابط می‌شوند؛ این‌که چرا مرد یا زنی اشتیاقی به روابط نشان نمی‌دهد. روابط عاشقانه و دوستانه در زنان و مردان متفاوت است. زن‌ها دوست دارند همسرشان ذهن آنها را بخواند در حالی که مردها به دنبال کشف پیام‌های پنهانی از شنیده‌های‌شان نیستند و زنی که چنین توقعی دارد نتیجه مثبتی نخواهد گرفت. مردان و زنان در کنایه‌ زدن با هم تفاوت دارند و زنان باید به این موضوع واقف باشند که یکی از خطای زنان درخواست‌های غیر‌مستقیم از همسر است که راه به جایی نمی‌برد.

با ویکی روان همراه باشید.

وقتی زنی دائما برای شوهرش از زیبایی و عطر و بوی گل‌ها صحبت می‌کند، نباید مطمئن باشد که همسرش منظور او را متوجه شده و در مناسبت‌های مختلف با دسته گل به خانه می‌آید؛ چراکه چنین مردی در نهایت پا را فراتر گذاشته و برای رضایت خاطر همسرش، یک باغچه گل ترتیب می‌دهد. در حالی‌که اگر خیلی صریح به همسرمان بگوییم که دل‌مان می‌خواهد برای‌مان دسته گل بخرد، بدون شک به نتیجه مثبت‌تری از این مطالبه دست پیدا می‌کنیم.

زنان دوست دارند که همسر‌شان ذهن آنها را بخواند و آن‌چه به زبان آورده نمی‌شود را فراهم کند؛ در حالی‌که مردان ترجیح می‌دهند مطالبات را صریح، واضح و روشن دریافت کرده و با کمال میل اجرا کنند؛ چراکه در مواجهه با کنایه و درخواست‌های غیر‌مستقیم و گنگ، احساس کلافگی و سر‌درگمی می‌کنند. همچنین، زیاده‌روی در استفاده از کلمات بی‌معنی و صداهایی که مکث‌های سکوت را پوشش می‌دهند، اثربخشی صحبت‌های ما را کاهش داده و صورت خوشی ندارد. در واقع، کلماتی مانند«واقعا»، «خب» و یا«اوم» نشانه تردید ذهن ماست و اگر بیش از اندازه استفاده شود، شنونده را گیج می‌کند.

از دیگر اشتباهاتی که هر فردی به ویژه زنان در محاوره مرتکب می‌شوند، استفاده مکرر از لحن سوالی برای بیان مطالبات‌شان است. به عبارتی تفاوت‌های کلامی و فکری باعث فاصله بین زوجین می‌شود.

در این مطلب ۵ مورد از بزرگ‌ترین اشتباهات زنان در رابطه جنسی و دلایل آن را بررسی می‌کنیم.

وقتی زندگی جنسی‌تان دچار یکنواختی می‌شود، به این فکر می‌کنید که همسرتان به اندازه شما تلاش نمی‌کند. اغلب این‌گونه در نظر گرفته می‌شود که مردان درباره شناخت جسم زنان و عوامل تحریک‌کننده آنها به خوبی آگاه نیستند و هنگامی که رضایت جنسی کاهش می‌یابد، بیش از همه، مردان سرزنش می‌شوند.

البته مردان هم دچار اشتباهاتی می‌شوند اما در یک مساله هر دو طرف می‌توانند مقصر باشند. بنا به گفته کارشناسان، زنان هم دچار اشتباهات مختص به خود می‌شوند. در ادامه با اشتباهات مشترک خانم‌ها در اتاق خواب آشنا می‌شوید و این‌که چه کاری می‌توانید انجام دهید تا به رضایتی که لایقش هستید برسید.

خطای زنان

اولین خطای زنان : خودداری از شروع رابطه

خیلی از ما نگران رفتار زنانه هستیم. ما نمی‌خواهیم تحمیل‌کننده یا خیلی قوی به نظر برسیم. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که زنان مرتکب آن می‌شوند، شروع نکردن رابطه است.

اغلب مردان احساس می‌کنند که همیشه آنها شروع کننده رابطه هستند و این باعث عدم تعادل در مقیاس اشتیاق می‌شود.

گاهی شما قدم اول را بردارید تا علاقه خود را نشان دهید. همسر شما از آن قدردانی خواهد کرد و شما نیز با قبول مسئولیت در تجربه جنسی خود، به سطح جدیدی از رضایت می‌رسید.

دومین خطای زنان : مردان هر ثانیه از رابطه جنسی استقبال میکنند

فشار زندگی، خانواده، کار و بدهی‌ها می‌توانند میل جنسی مرد را کاهش دهند. این موضوع برای بسیاری از زنان تعجب‌برانگیز است و ما اغلب کاهش علاقه او به رابطه را شخصی تلقی می‌کنیم.

زنان، خود را به خوبی می‌شناسند و می‌دانند که خودشان هم همیشه مشتاق رابطه نیستند اما همچنان همسر خود را دوست دارند اما وقتی می‌فهمند همسرشان خواهان رابطه نیست، با خود فکر می‌کنند «مرا دوست ندارد» و این درست نیست بلکه او فقط نمی‌خواهد رابطه داشته باشد.

سومین خطای زنان : پرداختن به حاشیه های روابط زناشویی

فکر کردن به این که هنگام رابطه چگونه به نظر می‌رسید، مانع لذت بردن می‌شود و احتمال رسیدن به ارگاسم را از بین می‌برد.

به چربی روی شکم یا آرایش روی صورت‌تان فکر نکنید. بر لذت رابطه تمرکز کنید. باید به خودتان اجازه دهید تا به ارگاسم برسید.

مردان می‌خواهند همسرشان خود را در رابطه رها کند و اگر او نگران ظاهر خود باشد، این گونه نمی‌شود.

مردان متوجه نیمی از چیزهایی که زنان دائما نگران آن هستند، نمی‌شوند. بهتر است پرشور، پرانرژی و مشتاق و با تفکری انعطاف‌پذیر باشید.

مردان به سوی زنانی جذب می‌شوند که سالم و شاداب باشند. به جای این‌که نگران اندازه و ظاهر شکم و کمرتان باشید، به سطح انرژی و اشتیاق و علاقه خود به همسرتان توجه کنید.

چهارمین خطای زنان : خودداری از گفتن احساسات جنسی

صحبت کردن مستقیم درباره رابطه جنسی، آن چه که دوست داریم و آن چه که دوست نداریم، می‌تواند باعث احساس ناراحتی ما شود اما این تنها راه برای داشتن رابطه‌ای رضایت‌بخش است.

یک زن باید مسئولیت برخورد جنسی خود را بر عهده بگیرد. اگر این گونه نباشد، همسرش نمی‌تواند او را به ارگاسم برساند. حتی عاشق‌ترین مرد هم بدون این‌که همسرش به او بگوید، نمی‌تواند کاملا متوجه نیازهای او شود. خبر خوب این است که مردان بسیار خواهان این هستند که زنان را خوشنود سازند.

اگر بتوانید به گونه‌ای که به شخصیت او برنخورد، نیازتان را بگویید، همسرتان قدردان شما خواهد بود. توصیه می‌شود زنان در حین بیان چیزهایی که دوست دارند، به آنچه که دوست ندارند هم اشاره کنند، چون همسرشان به آن گوش می‌دهد به ویژه اگر درباره آن واضح صحبت کنید.

خطای زنان

آخرین مورد: بی میلی به زناشویی متنوع

طبیعی است که زوج پس از مدتی بخواهند در رابطه خود تنوع ایجاد کنند. این که همسرتان می‌خواهد کار جدیدی را امتحان کند، به این معنا نیست که از شما یا رابطه‌تان ناراضی است. به طور خلاصه آن را شخصی تلقی نکنید.

اما همچنان مهم است که احساس راحتی داشته باشید و در آسایش خود بمانید.

هیچ کسی نباید درباره صمیمیت یا رابطه شخصی خود مجبور به انجام کاری شود. اگر همسرتان از شما چیزی می‌خواهد که خارج از اصول اخلاقی شماست، آن را با او در میان بگذارید و دلیل آن را توضیح دهید. حتما این کار را با بهترین شیوه انجام دهید اما اگر مرتبط به اخلاقیات نیست اما شما نمی‌خواهید انجامش دهید، دلیل آن را توضیح دهید. اگر راجع به پیشنهادی احساس ناخوشایند دارید، سعی کنید واکنش شدیدی نشان ندهید. بلکه بگذارید همسرتان متوجه شود نیاز به زمان دارید تا به آن فکر کنید.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

صمیمیت خود را حفظ کنید و لذت ببرید

آیا ازدواج موفق فقط در فیلم‌ها یافت می‌شود؟ مسلماً خیر. تنها هنر زوج‌های موفق این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *