خانه / زنگ تفریح / خانم ها بخوانند / روانشناسی سکته در زنان بلند قد
روانشناسی سکته در زنان بلند قد

روانشناسی سکته در زنان بلند قد

خیلی از خانم ها دوست دارند قدی بلند داشته باشند و شاید در زندگیشان پیش آمده که حسرت افرادی را می خورند که قدی بلند دارند. چه بسا گاهی جان خود را هم برای رسیدن به هدف به خطر می اندازند. زنان قد بلند بیش از زنانی که کوتاه قد هستند و یا قد متوسطی دارند در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند. در ادامه به بررسی موضوع سکته در زنان بلند قد میپردازیم.

سکته در زنان بلند قد بیشتر است؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

علت سکته در زنان قد بلند

باید بدانید طبق نتایج بدست آمده از تحقیقات دانشمندان خانم های قد بلند بیشتر دچار بیماری های قلبی می شوند.

محققان در آخرین مطالعات خود به این نتیجه رسیدند که زنان قد بلند بیش از زنانی که کوتاه قد هستند و یا قد متوسطی دارند در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند.

روانشناسی سکته در زنان بلند قد

درباره موضوع سکته در زنان بلند قد باید گفت که زنان قدبلندتر دهلیزهای قلب بزرگ‌تری دارند که میزان ضربان قلب اندام را تعیین می‌کند و بزرگ‌تر بودن آن باعث بروز بیماری مرتبط با قلب می‌شود.

میزان آمار سکته در زنان بلند قد

همچنین وزن بالای ۷۶ کیلوگرم در زنان خطر بیماری‌ها و سکته‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

دانشمندان دانشگاه گوتنبرگ معتقدند که زنان با حفظ وزن متعادل می‌توانند شانس ابتلا به بیماری‌های قلبی را در خود کاهش دهند.

پژوهشگران با تحقیقاتی درباره سکته در زنان بلند قد بر روی ۱.۵ میلیون زن که حدود ۳۰ سال زمان برد، در نهایت به این نتیجه رسیدند که زنان قد بلند و چاق سه برابر بیشتر از دیگر زنان در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند؛ زنانی که لزوما خیلی هم اضافه‌ وزن ندارند.

محقق و پرفسور دانشگاه گوتنبرگ در سوئد باور دارد، نتیجه تحقیقات کاملا محرز می‌کند که زنان قد بلند بیش از زنان با قد معمولی دچار فیبریلاسیون دهلیزی می‌شوند.

بر اساس آنچه که پژوهش‌های قبلی درباره سکته در زنان بلند قد نشان داده و آنچه که محققان دانشگاه سوئد به دست آورده‌اند، در ازای هر ۶/۵ سانتی‌متر افزایش قد، احتمال ابتلا به سرطان ۴ برابر بیشتر می‌شود.

روانشناسی سکته در زنان بلند قد

با این باور که افراد بلند قد عموما وضعیت تحصیلی خوبی دارند و از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار هستند و حتی در دوران جنینی خوب تغذیه شده‌اند، نباید این مسئله را نادیده گرفت

که قد بلند موجب تغییراتی در ساختار قلب می‌شود که برخی انقباضات دهلیزی را به همراه دارد و در نهایت ناهنجاری‌ها و سکته‌های قلبی را ایجاد می‌کند.

علاوه بر بیماری‌های قلبی، زنان قد بلند بیش از زنان با قد معمولی در معرض سرطان روده بزرگ و سرطان پستان قرار دارند.

لطفا در صورت تمایل مطلب زیر را هم مطالعه نمایید : کاهش وزن و رسیدن به موفقیت

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

تحقیر در دوران کودکی چیست؟ (بررسی پیامدها)

عمل تحقیر در دوران کودکی بدون هیچ شکی آثار بسیار مخربی بر آینده بچه ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *