خانه / خانواده / ازدواج / آشنایی با حقایق جالب درباره ازدواج
حقایق جالب درباره ازدواج

آشنایی با حقایق جالب درباره ازدواج

ازدواج به عنوان پلی برای رسیدن به مرحله های بالاتر زندگی همیشه مورد بررسی و مطالعه بوده است. ازدواج میتوان به خوشبختی و یا ناکامی افراد منجر شود که تاثیر فراوانی بر زندگی آنها خواهد گذاشت. در ادامه قصد بررسی حقایق جالب درباره ازدواج را داریم.

با ویکی روان همراه باشید.

موضوع ازدواج و شبکه های اجتماعی

هر کسی میتواند پست های ایده آلی درباره ازدواج و یا یک رابطه طولانی مدت در فیسبوک، توییتر یا شبکه های اجتماعی دیگر قرار دهد. اما زندگی مشترک در واقعیت چیز متفاوتی است. یکی از انواع حقایق جالب درباره ازدواج این است که ازدواج تنها عکس ها و گفته های پست شده در شبکه های اجتماعی نیست. و این یکی از نگرانی های ازدواج نمیباشد.

در ازدواج بحث کردن نوعی هنر است

وقتی شما دو نفر با هم زندگی می کنید بحث کردن غیر قابل اجتناب می شود. زمانی که ساعت ها با هم و در کنار هم هستید نمی توان از بحث کردن اجتناب کرد. مهم نیست چقدر با هم زندگی کرده اید و یا این که چقدر هم دیگر را دوست دارید. بحث کردن یکی از حقایق جالب درباره ازدواج است.

گاهی اوقات پیش می آید که بنا بر دلایلی عصبانی می شوید و فریاد می زنید یا صدایتان را بلند می کنید. بیشتر بحث ها فقط چند دقیقه طول می کشد و خیلی زود همان روز فراموش می شود و اهمیت آن فقط در همان لحظه است. اگر همیشه فکر می کنید که باید حرف آخر را بزنید و همیشه حق با شماست درگیری ها تمامی نخواهند داشت. حتی بحث کردن درباره این که بیرون بردن زباله ها نوبت چه کسی است هم می تواند تبدیل به یک مشکل بزرگ شود.

ازدواج

میدانستید که استراحت کردن در کنار یکدیگر شاید در ظاهر رمانتیک باشد

چه چیزی رمانتیک تر از این است که بعد از یک روز سخت و طولانی در کنار همسرتان بخوابید؟ این مسئله به همان اندازه که آرامش بخش است خروپف ها و سروصداهایش نمی تواند رمانتیک و دوست داشتنی باشد. پشت تمام این تصاویر زیبا و رمانتیکی که در شبکه های اجتماعی می بینید این احتمال وجود دارد که یکی از دو نفر با خروپف و خس خس بخوابد. وقتی تصمیم گرفته اید با فردی زندگی مشترکی داشته باشید باید برای همیشه شب ها صدای خروپف او را هم تحمل کنید. این هم یکی دیگر از حقایق جالب درباره ازدواج!!!

یکی از آشنایی با حقایق جالب درباره ازدواج : گفتگوهای شبانه به خواب عمیق تبدیل می شود

بعد از کار به خانه آمدن و گذراندن ساعات خوبی از شب در کنار همسر می تواند بسیار رمانتیک و لذت بخش باشد. زن و شوهرهایی هستند که از این لحظات خود عکس های رمانتیکی در شبکه های اجتماعی پست می کنند.

در ظاهر تصور می شود که می توان درباره مسائل مهم روزانه و اهداف و رویاهایی که در زندگی تصمیم دارید به آن ها برسید گفتگو کرد اما واقعیت این است که هر دوی شما از سر کار آمده و خسته هستید. بچه داری و کارهای خانه به قدری شما را خسته می کند که ترجیح می دهید به خواب عمیق بروید تا این که بخواهید با هم گفتگو داشته باشید.

همیشه به هم ریختگی ها اجتناب ناپذیر می شود

شاید با دیدن پست های بعضی زوج ها که ادعا می کنند تمام کارهای خانه را با همکاری هم انجام می دهند فکر کنید که این مشارکت در خیلی از زندگی های مشترک وجود ندارد. درسته خیلی ها کارهای خانه را با مشارکت همدیگر انجام می دهند اما بیشتر ما دیدگاه کاملا متفاوتی به کارهای خانه داریم.

همان زوج هایی که به مشارکت در کارهای خانه معتقدند به قدری خسته از کار به خانه می آیند که ترجیح می دهند در همان به هم ریختگی و آشفتگی به خواب بروند نه این که خستگی خودشان را با جارو کشیدن خانه دو چندان کنند.

همیشه حقایق جالب درباره ازدواج میتواند شما را شگفت زده کند. زندگی به آن رمانتیکی که فکر میکردید نیست، اما این نوع نگرش و دید ماست که خیلی چیزها را تغییر میدهد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

جلوگیری از طلاق

جلوگیری از طلاق با ۶ قدم ساده (پیشگیری از طلاق)

راه های جلوگیری از طلاق بسیار متنوع و گسترده هستند و اگر آنها را بدانید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *