خانه / خانواده / روابط زناشویی / تضمینی برای حفظ رابطه

تضمینی برای حفظ رابطه

تضمینی می‌خواهید که رابطه عشقی شما تا همیشه حفظ شود؟ برخی‌ها نگران رابطه عشقی خود هستند و دوست دارند رابطه عشقی خود را حفظ و از تخریب آن جلوگیری کنند. برای حفظ رابطه چه می‌توان کرد؟

با ویکی روان همراه باشید.

راه حل قطعی برای نداوم و حفظ رابطه

۱- ممکن است حس کنید برای ساخت و حفظ رابطه عشقی، باید تلاش بیشتری کرد یا عشق و محبت بیشتری را به رابطه تزریق کرد. بله، عشق و محبت عمیق، بسیار خوب و ارزشمند است و رابطه را گرم‌تر می‌کند اما چیزی که نهایتا رابطه را حفظ می‌کند و باعث تداوم آن می‌شود، چیز دیگری است. در حقیقت چیزهای دیگری هستند که سرنوشت یک رابطه را رقم می‌زنند و اگر از آن مطلع نباشید، هرچقدر هم که رابطه شما پر از عشق و محبت باشد، در معرض تهدیدهای زیادی است و دیر یا زود پایان خواهد یافت یا سرد خواهد شد. اگر به آمار جهانی نگاهی کنید، متوجه خواهید شد.

۲- طبیعت از رابطه‌هایی حمایت می‌کند که در آن رشد صورت پذیرد. در یک رابطه عشقی خوب، هر دو طرف تمایل به رشد دارند. آنها تعصبی روی آنچه هستند ندارند و می‌دانند که می‌توانند نقاط ضعف درونی خود را بهبود داده و رفته رفته، رابطه را نسبت به آسیب‌های مختلف، بیمه کنند. در حقیقت‌گویی فقط رابطه‌ای توسط تمام کائنات و آفرینش حمایت می‌شود که در آن دو طرف رشد کنند و عیب‌های درونی خود را بر طرف کنند و این باید هدف اول هر دو طرف باشد. رفع عیب‌ها و ناآرامی‌های درونی و ایجاد آرامش و حس بی‌نظیر درونی بصورت مجزا و برای هر کدام از طرفین توسط خودشان، بسیار مهم‌تر از عشق ورزیدن به یکدیگر است.

حفظ رابطه

۳-️ شما اگر بهترین عشق را هم در رابطه ایجاد کنید اما عیب‌های درونی خود را برطرف نکرده و تمایلی به تغییر نداشته باشید، رابطه دیر یا زود به چالش‌های جدی بر خواهد خورد. پس اگر می‌خواهید رابطه خود را حفظ و روز به روز زیباتر کنید، از همین اکنون تصمیم بگیرید که هربار درباره چیزی بحث می‌کنید یا حس بدی در رابطه ایجاد می‌شود، هر کدام از طرفین بصورت مستقل خود را از درون طوری رشد دهد که در دفعات بعدی، درباره آن موضوع خاص، بتواند آرامش خود را حفظ کند. فقط در این‌صورت است که رابطه رفته رفته بهتر و بهتر شده و حفظ خواهد شد.

 

درباره زهره مسلمیان

کارشناس خانواده ،مشاور، عضو تیم تحریره روانشناسان ویکی روان

این و هم چک کنید

اشتباه خانم ها در ارتباط عاطفی

اشتباه خانم ها در ارتباط عاطفی

زن آن قدر به مرد عشق می‌ورزد که مرد دیگر عشق ورزی نمی‌کند. اگر با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *