خانه / روانشناسی / ترک عادت وابستگی ضروریست
وابستگی

ترک عادت وابستگی ضروریست

بین وابستگی و دلبستگی تفاوت‌های زیادی وجود دارد و افراد در روابط خود باید فرق بین این دو را بدانند تا بتوانند رابطه‌ای درست با هم برقرار کنند. بهتر است ترک عادت وابستگی را یاد بگیرید تا بیش از این اسیب نبینید.

با ویکی روان همراه باشید.

اهمیت ترک عادت وابستگی

محمد تکلو کارشناس روان‌شناسی: وابستگی یعنی عادت کردن، به این معنی که شخص وابسته مدام احساس دلشوره، اضطراب و تنهایی دارد و همیشه فکر می‌کند که زندگی بدون طرف مقابلش بسیار مشکل خواهد بود و این افراد به نوعی احساس می‌کنند که دوست داشتنی نیستند.
تکلو در ادامه گفت: افرادی که به دیگران وابسته هستند در واقع کمبود محبت دارند و می‌خواهند این کمبود را در رابطه با دیگری جبران کنند. آنها دیدگاهشان نسبت به موضوعات غلط بوده و نگاه واقع بینانه‌‌ای ندارند و همه این‌ موارد سبب می‌شود فرد در ایجاد رابطه بلاتکلیف بماند و به همین دلیل رابطه جنبه بیمار گونه دارد.

چرا باید ترک عادت وابستگی را شروع کنیم؟

این کارشناس با بیان اینکه دلبستگی از روی شناخت و آگاهی سبب می‌شود دو طرف در رابطه انگیزه پیدا کنند، تصریح کرد: افراد دلبسته رابطه‌شان پایدارتر و بادوام‌تر است چرا که آنها در درجه اول خود و در مرحله بعد دیگری را دوست دارند، این افراد در رابطه یکدیگر را محدود نمی‌کنند و به هم اعتماد دارند.
تکلو در ادامه گفت: افراد دلبسته نگاه واقع بینانه‌تری به موضوعات دارند و از جنبه عقلی خود بیشتر استفاده می‌کنند و احساسات خود را درگیر نمی‌کنند و همیشه سعی دارند به بهترین نحو رابطه خود را کنترل کنند.
وی در پایان افزود: افراد باید سعی کنند تفاوت میان وابستگی و دلبستگی را به درستی بدانند و خود را درگیر احساساتشان نکنند تا بتوانند تصمیم درستی بگیرند و دچار اشتباه نشوند و سعی کنند رشد عقلی و عاطفی خود را افزایش دهند تا یک رابطه سالم، باانگیزه و درستی داشته باشند.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

جلوگیری از طلاق

جلوگیری از طلاق با ۶ قدم ساده (پیشگیری از طلاق)

راه های جلوگیری از طلاق بسیار متنوع و گسترده هستند و اگر آنها را بدانید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *