خانه / روانشناسی / روانشناسی رنگها / بررسی تاثیر رنگ قرمز بر مردان از دید روانشناسی رنگها
تاثیر رنگ قرمز بر مردان

بررسی تاثیر رنگ قرمز بر مردان از دید روانشناسی رنگها

رنگ قرمز یکی از اصلی ترین رنگ هی طبیعت میباشد که دارای ویژگی های منحصر به فرد میباشد و البته از محبوب ترین و منفورترین رنگها هم هست. مطابق روانشناسی رنگها قرمز دارای تاثیر بسیاری بر روان افراد میباشد که میتوان آگاهانه از این تاثیر برای مقاصد تبلیغاتی و یا حتی احساسی استفاده کرد. یکی از این ویژگی ها تاثیر رنگ قرمز بر مردان میباشد که در ادامه بیشتر به مطالعه و بررسی آن میپردازیم.

تاثیر رنگ قرمز بر مردان چیست؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

بر اساس روانشناسی رنگها ، رنگ قرمز می تواند احساسات مردان را تحت تاثیر قرار دهد و این در حالی است که خود متوجه چنین تاثیری نیستند.

رنگ قرمز با عشق رمانتیک و شور و هیجان ارتباط داشته است

ولی این اولین بار است که این ارتباط به صورت علمی ثابت می شود.

این واقعیات در مورد روانشناسی رنگ ها در تبلیغات هم مورد استفاده قرار میگیرد.

به طور کلی اطلاعات زیادی راجع به خاصیت فیزیکی و ماهیت تاثیر رنگ قرمز بر مردان انجام شده است ولی از نظر تاثیر روانشناسی بحث کمتری در این زمینه شده است.

این جالب است بدانید که چیزهایی مثل رنگ که در همه جا وجود دارد می تواند بر رفتار انسان تاثیر داشته باشد، حتی بدون آگاهی انسان از این تاثیر.

در تحقیق در مورد تاثیر رنگ قرمز بر مردان تصاویری چند از زنان که بلوز آنها به صورت دیجیتالی قرمز یا آبی شده بود در معرض دید مردان قرار داده شده و از مردان راجع به جذابیت هر تصویر سوال شد و نهایتا مشخص شد که در مقایسه با سایر رنگها ، رنگ قرمز تاثیر به سزایی در جذابیت برای مردان به عهده دارد.

باید خاطر نشان کرد که تاثیر رنگ قرمز بر مردان تغییری در مورد زکاوت، مهربانی زنان ندارد و بعلاوه چنین تاثیری در دیدگاه زنان نسبت به زنان دیگر مشاهده نشده است این ارتباط و تاثیر در حیوانات نخستین نیز ملاحظه شده است.

برای نمونه در مورد حیوانات میتوان اشاره کرد که بوزینه ها و شامپانزه های مونث در هنگام تخمک گذاری قرمز می شدند و این برجسته ترین علامت جنسی برای مردان بود.

چنین پاسخ موازی به رنگ قرمز در مردان انسان و حیوان می تواند ادعای زنان در مورد رفتار حیوان گونه مردان پیرامون مسائل جنسی را تا حدودی تصدیق کند.

با این حال تاثیر رنگ قرمز بر مردان را باید به صورت شخصی تر نیز بررسی کرد.

در بسیاری از مردها این تاثیرات به صورت ناخودآگاه میباشد یعنی با اینکه رنگ مورد علاقه آنها میتواند آبی، سبز یا هر رنگ دیگری باشد.

اما رنگ قرمز میتواند تحریک کننده قوای جنسی و یا حتی ایجاد انرژی مضاعف باشد.

بنابراین علارغم تصور مردم که فکر می کنند نظر مردان راجع به زنان بسیار فرهیخته و اندیشمندانه است باید گفت که :

این ارزیابی تا حدودی نیز بدوی است. چنین یافته ای می تواند تولید کنندگان لباس و طراحان صنعت مد را تحت تاثیر قرار دهد.

به هر حال تاثیر رنگ قرمز بر مردان کم نیست و همانطور که اشاره گردید بر جنبه های گوناگون فکری و حتی جسمانی آنها تاثیر میگذارد.

تاثیر رنگ قرمز بر مردان

  • به یاد داشته باشید رنگ قرمز رنگ عشق و عاشقی است، به رزهای قرمز فکر کنید. قرمز با میل جنسی نیز مرتبط است
  • مردها به طور کلی دخترهای قرمز‌ پوش را بسیار تحریک‌ کننده‌ تر می‌بینند و بیشتر دوست دارند با آنها ارتباط برقرار کنند
  • تحقیقات نشان می‌دهد که زنان اغلب وقتی سرحال هستند لباس قرمز می‌پوشند. چه آن لباس، لباسی قرمز باشد و یا حتی رژ لبی قرمز
  • اگر سایر زنان در رابطه‌‌ای جدی و متعهد باشند، حضور یک زن قرمز‌پوش باعث می‌شود که بیشتر حواسشان به همسرشان باشد
  • در نگاهی دیگر در عصر آتش رنگ قرمز نشانه‌ای بود که اجداد و نیاکان ما آن را به عنوان نماد امنیت، هم‌دلی و حتی غذای گرم می‌دانستند

علارغم تمامی موارد گفته شده درباره تاثیر رنگ قرمز بر مردان از این رنگ برای موضوع تبلیغات و حتی تبلیغات مرتبط با آقایان بسیار استفاده میشود.

چرا که رنگ قرمز به طور عمومی در جلب توجه ها بسیار خوب عمل میکند.

گردآوری: سایت روانشناسی ویکی روان

پیشنهاد میکنیم برای آشنایی کامل با خصوصیات و ویژگی های شخصیتی خود، تست شخصیت شناسی آنلاین به روش رفتارشناسی کوانتومی را حتما انجام دهید.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

آموزش تصویری پوزیشن های جنسی در ویکی روان

بهترین پوزیشن های جنسی کدامند؟ (با عکس بدون سانسور)

پوزیشن های جنسی بهترین حالت برای تجربه بهتر رابطه جنسی است، اگر بتوانید مناسب ترین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *