خانه / روانشناسی / بیماری های روانی و درد قفسه سینه
بیماری های روانی و درد قفسه سینه

بیماری های روانی و درد قفسه سینه

یکی از شایع ترین  ها در انسان ها درد قفسه سینه میباشد و بسیاری از تخت های بیمارستان و اورژانس ها به همین بیماران درد قفسه سینه ای اختصاص نیز دارد .اما واقعا برای درمان آن چه باید کرد ؟ آیا میدانید بیشتر درد های قفسه سینه با بیماری های روانی به شکل خطرناکی در ارتباط بوده و بسیاری از انسان ها قربانی همین بیماری های زنجیره ای میشوند و در نهایت با مرگ به زندگی خود پایان میدهند ؟

با ویکی روان همراه شوید .

بیماری های روانی و درد قفسه سینه

درد قلب

محققین از بیش از ۳۰۰۰ مرد و زن ۳۶ ساله درباره تجربه درد قفسه سینه سوال کردند. درصد نسبتا زیادی ۱۷٫۲% تجربه داشتن درد قفسه سینه را گزارش دادند، اما تنها ۳۴ نفر علائمی را داشتند که بطور قطعی یا احتمالی مربوط به درد قلب بود.

این گروه تحقیقاتی همچنین درباره علائم اختلالات روانی سوال کردند، کسانی که این علائم را داشتند سه برابر بیشتر از دیگران احتمال داشت درد قفسه سینه را تجربه کنند. متیو هوتوف اظهار داشته است که تقریبا ۲۰% از شرکت کنندگان در این تحقیق اختلالات روانی یا علائم آن را همراه با اضطراب و افسردگی داشتند که به یک اندازه در ایجاد بیشتر این اختلالات نقش دارند.

آقای هوتوف می گوید: “نمی دانم این مسئله در امریکا چگونه است، گمان می کنم همانند انگلستان باشد. در اینجا بیشتر پزشکان زمانی که با یک بیمار دچار درد قفسه سینه روبرو می شوند، آزمایش هایی انجام می دهند، اگر هیچ دلیلی برای درد قفسه سینه پیدا نکنند، در این مرحله کارشان پایان می یابد.

آنها متخصص قلب هستند و این موضوع به آنها مربوط نمی شود. اما مادامی که بیمار درگیر این مشکل است، کار هنوز تمام نشده است. بیماران پاسخ می خواهند. کارهای بسیار زیادی می توان برای افسردگی و اضطراب انجام داد، و این مسئله که آنها بیمار هستند مهم است.” هوتوف مدرس ارشد بالینی در گروه پزشکی روانشناسی در کالج کینگ واقع در لندن است.

بیماری های روانی و درد قفسه سینه

اختلالات روانی

مولفین این تحقیق که در شماره نوامبر/دسامبر نشریه پزشکی روان تنی چاپ شد، می نویسند: از بین تمام کسانی که درد قفسه سینه داشتند، حداکثر در ۲۵% آنها اختلال روانی دیده می شد. در مواردی که درد قفسه سینه به محض ورزش کردن ایجاد می شد، نزدیک به ۶۰% از افراد اختلال روانی نشان می دادند.

آقای هوتوف همچنین گفته است: “مخصوصا درمورد اضطراب مشخص نیست که بیماری روانی درد قفسه سینه را بوجود می آورد و یا افراد قبلا درد قفسه سینه داشته اند و اکنون از وجود آن آگاه می شوند. در این حالت ممکن است داشتن اضطراب شما را از یک احساس به موقع و بی ضرر آگاه سازد. . . یک درد شدید و ناگهانی در قفسه سینه.”

همچنین دکتر وینسنت فلیتی  به بیان داشت که: “من هیچ نقص بخصوصی در این مطالعه نمیبینم، این تحقیق تفسیر جدیدی از اطلاعات قدیمی ارائه می دهد. دکتر فلیتی، استاد دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو و سرپرست بخش طب پیشگیری برای گروه پزشکی در جنوب کالیفرنیا، این تحقیق را برای بازبینی کرده است.

درد قفسه سینه

دکتر فلیتی می گوید در واقع غیرمحتمل ترین علت درد قفسه سینه مشکلات قلبی است. علت برخی از دردها به انقباض مداوم ماهیچه های خاصی مربوط می شود. او می گوید: “تمام این اتفاقات بصورت ناخودآگاه رخ می دهد. در قسمت سر بصورت سردرد ناشی از تنش، در پشت بصورت کمر درد مزمن و در قفسه سینه به غلط بیماری قلبی تشخیص داده می شود.”

دکتر فلیتی اضافه می کند اغلب زمانی که شخص به اورژانس می رود، علت درد قفس سینه تشخیص داده نمی شود. “من در مورد محیطی که معمولا در آن بیماران دچار درد قفسه سینه دیده می شوند فکر میکنم – به طور معمول بخش اورژانس – به احتمال زیاد آنها به چیزی جز این که درد قفسه سینه می تواند منشا قلبی داشته باشد، فکر نمی کنند. آنها به سادگی شخصی را که مشکلی ندارد به عنوان بیمار تشخیص می دهند. و این موضوع احتمال تکرار این فرایند را بالا می برد.” در اینجا شخص همچنان دچار درد قفسه سینه است و احساس نیاز به مراقبت های اورژانسی دارد.

اطلاعات ضروری:

درد قفسه سینه یک نشانه ی بارز حمله ی قلبی است،اما در حقیقت بیماری قلبی غیر محتمل ترین علت این مشکل است.

تحقیقی جدید نشان می دهد که حداکثر در ۲۵% از بیماران درد قفسه سینه نشانه ای از اختلال روانی، معمولا اضطراب یا افسردگی، است.

مشخص نیست که آیا اختلالات روانی موجب درد قفسه سینه می شود و یا اینکه این بیماران فقط به احساساتی که ممکن است داشته باشند، توجه بیشتری می کنند.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ژان پیاژه

روانشناس شهیر ژان پیاژه

ژان پیاژه از بزرگان روانشناسی ( Jean Piaget )  در شهر Neuchatel واقع در کشور سوئیس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *