خانه / خانواده / روابط زناشویی / بهترین زمان بچه دار شدن
بهترین زمان بچه دار شدن

بهترین زمان بچه دار شدن

زن و شوهر تا زمانی که به یک نقطۀ مشترک و به یک زندگی بدون دعوا نرسیده اند بهتر است بچه دار نشوند. اینکه بعضی از مادربزرگ ها به زنان می گویند برای بهتر شدن زندگی و پای بند کردن مرد، بچه دار شوید درست نیست و زمان بچه دار شدن را تعیین نمیکند.

با ویکی روان همراه باشید.

بهترین زمان بچه دار شدن

زمان زمان بچه دار شدن توسط زن و شوهر تعیین میشود و بهتر است زمانی باشد که هر دو آمادگی روانی لازم را داشته باشند و به توافق رسیده باشند و به بلوغ عقلی کافی نیز نیز رسیده باشند. برای این مسئله مهم تحت تأثیر نظرات فامیل و اقوام قرار نگیرند. درضمن یادآوری این نکته لازم است که زن و شوهری که قبل از بچه دار شدن با هم دعوا و مشاجره دارند با بچه دار شدن نه تنها مشکلاتشان حل نمی شود بلکه مشکلات را بر روی فرزندان فرافکنی می کنند یعنی انتقال می دهند.

بهترین زمان زمان بچه دار شدن وقتیست که از لحاظ مالی و اقتصادی نیز به توانایی لازم رسیده باشند تا بتوانند رفاه کودک را تأمین نمایند. متأسفانه گاهی اوقات فقر فرهنگی باعث می شود این مسئله به صورت معکوس شود. یعنی خانواده هایی که از لحاظ اقتصادی در سطح پایین تری هستند ، فرزندان بیشتری به دنیا می آورند بدون آنکه به تأمین نیازهای مالی آنان فکر کنند.

نکتۀ دیگری که باید به آن توجه شود این است که زن و شوهر زمانی بچه دار شوند که توانایی قبول مسئولیت های بیشتری مثل شب زنده داری و تقسیم وظایف را داشته باشند تا نوزاد و کودک آنها متحمل فشار و سختی نشود.

و نکته اخر اینکه بهترین سن بارداری بین بیست تا سی و پنج سالگی است بارداری در سنین زیر بیست سال و بالای سی و پنج سال ممکن است خطراتی برای مادر و جنین به همراه داشته باشد.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

مشاوره روانشناسی آنلاین

چرا مردم مشاوره روانشناسی آنلاین را ترجیح میدهند؟

مشاوره روانشناسی آنلاین در مقایسه با مشاوره روانشناسی حضوری دارای مزایای بسیاری است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *