خانه / روانشناسی / بررسی روانشناسی استفاده درست از مترو
استفاده درست از مترو

بررسی روانشناسی استفاده درست از مترو

وسایل نقلیه عمومی و مترو، یکی از مهمترین مفاهیم جوامع مدرن و نیمه مدرن می باشد. به علت بالا رفتن جمعیت کشورها، مردم مجبور هستند با وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد کنند وگرنه میزان ترافیک به شدت بالا می رود. دولتمردان هر جامعه ای باید بدانند علاوه بر تسهیل این نوع از حمل و نقل و استفاده از روانشناسی استفاده درست از مترو باید بر روی بالا رفتن فرهنگ مردم در هنگام استفاده از این وسایل نیز کار کنند. زیرا زمانیکه فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو پایین باشد، میزان گرایش مردم به آنها پایین می آید.

آموزش استفاده درست از مترو

در ادامه به بررسی دقیق تر روانشناسی استفاده مترو میپردازیم. با ویکی روان همراه باشید.

از دیدگاه علم روانشناسی و مطالعه روانشناسی استفاده درست از مترو شامل قوانین اجرایی می شود که رعایت آنها موجب تسهیل و آرامش در مترو می شود. در این مقاله به ۷ مورد از این موارد می پردازیم:

۱. هنگام ورود به واگن مترو بدانید که الویت با خروج افراد از واگن مترو می باشد. به علامتهای روی زمین توجه کنید.

۲. قبل از ورود به مترو از خوشبو بودن بدن خود مطمئن شوید. ممکن است بدن شما بوی مناسبی نداشته باشد و این مساله موجب آزار دیگران شود.

۳. الویت نشستن با زنان، کودکان، سالمندان و معلولین جسمی می باشد. اگر یکی از ایندسته افراد ایستاده باشد و شما نشسته باشید، شما حق او را ضایع کرده اید.

۴. هنگام خروج از مترو به سمت پله های برقی ندوید. اینکار به هیچ وجه سرعت رسیدن شما را بالاتر نمیبرد زیرا مجبور هستید برای رفع ایترس ایجاد شده زمان مشخصی را تلف کنید.

۵. حواستان باشد که هیچگاه به صفحه موبایل دیگران نگاه نکنید. اینکار از نظر اخلاقی و شرعی بسیار زشت و ناپسند می باشد.

۶. سوالات خود را فقط از مامورین مترو بپرسید. پرسش سوال از مردم عادی ریسک زیادی دارد‌.

۷. بهیچوجه مانع بسته شدن دربهای مترو نشوید. این کار بسیار نادرستی است که برای زودتر رسیدن خود، رسیدن عده زیادی از افراد را به تعویق بیاندازید.

به یاد داشته باشید رعایت حقوق دیگران آرامشبخش زندگی شخصی شماست.

به یاد داشته باشید در دنیای مدرن امروز هر موضوعی را میتوان از دید روانشناسی بررسی و تحلیل کرد حتی کوچک ترین موارد را.

 روانشناسی استفاده از مترو نیز یکی از مواردی میباشد که با مطالعه و کنکاش در رفتارهای فردی هر کدام از ما شکل میگیرد و میتواند قدمی بسیار بزرگ در جهت تعالی فردی و اجتماعی باشد.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

منظور از آزادی در خانواده چیست؟

آزادی در خانواده چیست؟ (۵ نوع آزادی در خانواده)

آزادی در خانواده چیزی است که معمولا نادیده گرفته می شود اما همانطور که در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *