خانه / خانواده / ازدواج / با مادرم به خاطر خواستگارانم مشکل دارم
م

با مادرم به خاطر خواستگارانم مشکل دارم

مشکلات ازدواج در کشور ما به خاطر عدم شناخت خواستگار و دیگر موارد، روزبه روز بیشتر می‌شود و نگرانی‌های خانواده‌ها از این بابت بیشتر شده است.

خانم سپیده احمدی.۱۹ ساله از بیرجند

با ویکی روان همراه باشید.

سوال:

مدتی است که با مادرم به خاطر خواستگارانم مشکل دارم . خواستگاران خوب با موقعیت های عالی دارم اما مادرم میگوید تو هنوز به سن ازدواج نرسیدی و می ترسم که در آینده این موقعیت ها برای من فراهم نشود. می شه راهنماییم کنید؟

پاسخ:

سن ۱۹ سالگی برای ازدواج زود نیست و مسئله ای که مهم هست برای شما توجه به بلوغ جنسی و بلوغ فکری هست.قطعا زندگی مشکلات خاص خود را به دنبال دارد گرچه می توان با نگرش های مثبت و تعهد به زندگی آن را پابرجا و محکم نگه داشت و قطعا نگرانی مادر شما به خاطر مشکلات زندگی و اینکه هنوز به بلوغ نرسیده باشید می تواند باشد.

البته موضوع قابل توجه دیگر در ارتباط با شما این است که در درجه اول باید خودشناسی داشته و به تمام نکات زندگی زناشویی دقت کنید و بدانید که بعد از ازدواج در طی آن زن و شوهر قسمت اعظم زندگی خود را با یکدیگر می گذرانند پس شناخت خود و توانایی ارزیابی شخص مقابل امری مهم است.شما می توانید برای آموزش دیدن و سنجش خود به مراکز مشاوره مراجعه کنید

پیشنهاد ما:  موانع ازدواج دختران و پسران

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

معنی عصبی بودن چیست؟

معنای عصبی بودن چیست؟ (علائم و عوارض عصبانیت)

اگر بدانید معنای عصبی بودن چیست (being nervous) بهتر می توانید آن را کنترل و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *