خانه / زنگ تفریح / داروخانه سلامت / با دمنوش ترخون دردهایتان را کم کنید
دمنوش ترخون

با دمنوش ترخون دردهایتان را کم کنید

متخصصان توصیه می‌کنند تا جایی که برای‌تان ممکن است به جای استفاده از داروها و مسکن‌های شیمیایی از دمنوش‌های گیاهی استفاده نمایید. دمنوش ترخون یکی از این جایگزین‌هاست که خواص آن را در زیر می‌خوانید:

با ویکی روان همراه باشید.

* پژوهشی‌هایی که به تازگی انجام شده، نشان می‌دهد که ترخون دارای آثار ضد درد قابل توجه است. افزون بر این، ترخون دارای آثار ضدالتهابی است که آن را به انتخابی عالی در درمان اختلالات درد، از جمله آرتریت و فیبرومیالژیا تبدیل می‌کند. همچنین قند، بسیاری از نشانگرها برای درد و التهاب را افزایش می دهد، اما زمانی که عصاره ترخون در کنار قند مصرف شود، این سطوح کاهش یافته که نشان‌دهنده آثار ضدالتهابی و ضددرد ترخون است.

برای تهیه دمنوش ترخون می‌توانید یک قاشق غذاخوری از ترخون تازه را در یک فنجان آب جوش بریزید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه دم بکشد. دمنوش را صاف کرده و روزی سه بار بنوشید.

* ترخون حاوی شش ترکیب متفاوت است که با کاهش فشار خون پیوند خورده‌اند.

* هنگامی که یونانی‌های باستان دریافتند که جویدن ترخون می‌تواند موجب بی‌حسی دهان شود، استفاده از این گیاه دارویی برای درمان دندان درد را آغاز کردند. از آنجایی که ترخون دارای یک ترکیب بی‌حس‌کننده قوی به نام اوژنول است، پژوهش‌های جدید آن چه را که یونانی‌های باستان کشف کرده بودند را تایید کرده است. ترخون با بی‌حس کردن احساس در دهان، گزینه‌ای طبیعی برای کمک به کاهش درد دندان است.

* عصاره ترخون ترشح انسولین توسط لوزالمعده را تحریک می‌کند که در تنظیم قند خون نقش دارد.

* در قرن اول، نویسنده رومی به نام پلینی به این نکته اشاره کرد که ترخون از احساس خستگی در سفرهای طولانی جلوگیری می‌کند. در شرایطی که پژوهشی جدید در این زمینه صورت نگرفته است، اما مد نظر قرار دادن این ویژگی ضرری ندارد.

درباره Wikiravan

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

خروپف می کنید

خروپف می کنید ؟ دیگر کافیست

اگر شما هم در خواب خروپف می کنید به این نکات توجه کنید: با ویکی روان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *