خانه / فردی / موفقیت کاری / باید خودمان را باور کنیم
خودمان را باور کنیم

باید خودمان را باور کنیم

قبل از انجام هر کاری یک سوال اساسی به ذهن ما خطور می‌کند. آیا من توانایی انجام این کار را دارم؟ تعداد زیادی از مسئولیت‌ها را به علت پاسخ منفی به این پرسش رها کرده‌ایم. غافل از اینکه قدرت انجام آن در درون ما بوده است. از انجام بسیاری از فعالیت‌ها ترسیده‌ایم اما با وجود این ترس آن کار را به سرانجام رسانده‌ایم. در بعضی از کارها با قدرت کامل وارد عمل شده‌ایم. از انجام آن کار لذت برده و حتی اگر نتیجه آنچه را که دوست داشتیم نبوده است، باز هم خود را توانا ارزیابی کرده‌ایم. باید خودمان را باور کنیم .

با ویکی روان همراه باشید.

آنچه ما هستیم با آنچه که می‌بینیم متفاوت است. آنچه هستیم بالقوه است و آنچه می‌بینیم به عمل در می‌آید. اگر توانایی در فرد باشد اما آن را نبیند، نمی‌تواند از آن در طول زندگی خود استفاده کند.

نمونه بارز این گفته‌ها را می‌توان در زندگی استیون هاوکینگ مشاهده نمود. او در حال حاضر جایزه نوبل را در دستان خود دارد و تنها علت پیشرفت این مرد، دیدن توانمندی‌های خود و مغلوب نشدن در برابر مسائل زندگی‌اش است. او هر روز در مسیر توانایی قدم برداشت تا به اهداف والای خود رسید.

باید خودمان را ببینیم تا خودمان را باور کنیم در غیر این صورت تنها چیزی که از ما باقی می‌ماند یکسری توانایی‌های ابراز نشده است. ندیدن استعدادها مساوی با نبودن آنها در بیرون از شخص می‌باشد.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

از چهره ام خجالت می کشم

از چهره‌ام خجالت می‌کشم

پرسش: سلام. یه مشکلی دارم که دست از زندگیم برنمی‌داره و باعث نابودی اون می‌شه. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *