خانه / موفقیت / مدیریت / ایران رتبه چندم شادترین کشورهای دنیا است؟
شادترین کشورهای دنیا

ایران رتبه چندم شادترین کشورهای دنیا است؟

مطالعه شادی جهانی در سال ۲۰۱۶  که توسط سازمان ملل متحد انجام شد حاکی از آن است کشور سوییس که سال گذشته اولین کشور در لیست بود، امسال به نفع دانمارک در رتبه دوم جای گرفت. کشورهای ایسلند، نروژ، فنلاند، هلند، نیوزیلند و  استرالیا به ترتیب شادترین کشورهای دنیا معرفی شدند. هفت کشور از ۱۰ کشور شاد دنیا، از کشورهای کوچک و متوسط اروپای غربی هستند.

با ویکی روان همراه باشید.

این گزارش حاکی از آن است که سه کشور ایرلند، ایسلند و ژاپن پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۷ و زلزله توانسته‌اند رتبه خود را در میان شادترین کشورهای دنیا همچنان حفظ کنند. از نظر یکی از محققان این مطالعه، در مورد ژاپن، شاخص همدلی و همبستگی و حمایت اجتماعی، این کشور را نجات داده است.

کاستاریکا، جلوتر از خیلی کشورهای ثروتمندتر از خودش در رتبه ۱۴ قرار گرفته است. این کشور با وجود اینکه وضعیت اقتصادی چندان خوبی ندارد، میتواند مثالی از یک جامعه سالم و شاد باشد.

به اعتقاد پژوهشگرانی که این مطالعه را انجام دادند، شش عامل سرانه تولید ناخالص داخلی، حمایت‌های اجتماعی، امید به زندگی، آزادی اجتماعی، سخاوت و عدم فساد از شاخص‌های بررسی شده برای سنجش شادی کشورها هستند.

ایران که در سال‌های اخیر در این فهرست پیشرفت کرده است، امسال با ۵ رتبه پیشرفت نسبت به سال ۲۰۱۵ صد و پنجم شد.

مریم صادق شاد

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اعتیاد به سکس در مردان

علائم اعتیاد جنسی در مردان کدامند؟ (۱۰ مورد جالب)

شاید اعتیاد به رابطه جنسی در مردان عجیب به نظر برسد اما افراد زیادی علائم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *