خانه / روانشناسی فردی / موفقیت کاری / موفقیت کاری با انتخاب شغل مناسب بر اساس روانشناسی تحلیلی
موفقیت کاری با انتخاب شغل مناسب بر اساس روانشناسی تحلیلی

موفقیت کاری با انتخاب شغل مناسب بر اساس روانشناسی تحلیلی

آینده هر کدام از ما میتواند با شغلی که داریم و یا انتخاب خواهیم کرد شکل و تعریف دیگری داشته باشد. انتخاب شغل مناسب بر اساس روانشناسی تحلیلی بدون شک راهنمای ما برای داشتن شرایط ایده آل آتی میباشد. با مطالعه و بررسی تیپ شخصیتی افراد و ویژگی های ذاتی آنها میتوان به انتخاب شغل مناسب بر اساس روانشناسی تحلیلی مبادرت ورزید.

در ادامه به مطالعه افراد با ویژگی های مشخص و شغل مناسب آنها میپردازیم.

با ویکی روان همراه باشید.

  1. افراد حسی: بیشتر از طریق حواسشان با جهان ارتباط برقرار می کنند. آنان به جزئیات محیط توجه دقیق می کنند، رنگها، صداها، بوها و سایر محرکهای محیطی را به دقت تشخیص می دهند.، طعم غذاها را با دقت حس می کنند، به رنگ لباسها افراد توجه نشان می دهند، کمترین تغییر در دکور و ترتیب وسایل توجه آنان را جلب می کند و راحتی و لذت جسمی برایشان اولویت خیلی بالایی دارد.

شغل مناسب: فعالیت و تحرک بدنی. فضای باز. انتخاب شغل نامناسب می تواند به بدن آنها آسیب برسند.

  1. افراد احساسی: افراد احساسی بیشتر از طریق عواطفشن با جهان ارتباط برقرار می کنند. آنان چندان به جزئیات توجه نشان نمی دهند بلکه جریان کلی امور برایشان مهم است. برخلاف افراد حسی، افراد احساسی به رنگ لباس افراد یا بوی عطرشان چندان توجهی نشان نمی دهند اما به سرعت احساسات افراد را کشف می کنند. غم، شادی، خصومت، دوستی، خشم، ترس و دیگر حالات روانی را نمی توان از این افراد پنهان کرد. تصمیم گیری این افراد بر اساس احساساتشان است.

شغل مناسب: تنوع و خلاقیت. گستره ی ذهنی وسیع. نقش های متنوع و پروژه های مختلف و متفاوت. مسافرت الزامی و حیاتی.

  1. افراد منطقی: بیشتر از راه تجزیه و تحلیل اطلاعات با جهان ارتباط برقرار می کنند. نگاهشان به مسائل، نگاه ارزشی است ( خوب – بد ، درست – غلط ، مثبت – منفی ). اولویت آنان کار صحیح و عمل بر طبق ضوابط است. این افراد دقیق، منظم، منضبط و قابل اعتماد هستند اما قدرت ادراک عواطف و ابراز هیجانات در آنان کم است. آنها همیشه به دنبال کشف روشهای رسیدن به موفقیت شغلی هستند.

شغل مناسب: نظم و ثبات . آنها می توانند سالهای سال فعالیت روزمره و یکنواختی را انجام دهند و خسته و دلزده نشوند ، اما کمی بی نظمی و خروج از برنامه را نمی توانند تحمل کنند. دنیای مورد علاقه ی آنها دنیای برنامه ریزی شده و قابل پیش بینی است. شغلهایی که نیاز به رسیدگی جزئیات و حساب و کتاب دقیق دارند، تنها از عهده این افراد ساخته است.

  1. افراد دیداری: بیشتر از راه شم و حدس با جهان ارتباز برقرار می کنند و اغلب حدس ها و پیش بینی هایشان درست از آب در می آید. برای آنان کشف قوانین رمزگشایی و پیش گویی، استراتژی و اولویت نخست زندگیست. آنان به جزئیات امور توجه چندانی ندارند و نگاهشان نگاه کلان است.

شغل مناسب: به حل معما، گشودن مسئله ها و پیشگویی احتمالات نیاز دارند. آنان از شغلهایی لذت می برند که به ریسکهای بزرگ و تصمیم گیریهای کلان نیاز دارند. این افراد اسراتژیستها فوق العاده و رهبرانی موفق اند. اغلب پیش بینی های آنان درست از آب در می آید و راهبردهای ارائه شده توسط آنان مؤثر و مفید است.

بدون شک انتخاب شغل مناسب بر اساس روانشناسی تحلیلی ما را به شفل مرتبط با ویژگی های  ما خواهد رساند. شغلی که به دلیل ارتباط مستقیم با تیپ شخصیتی افراد بهترین نتایج را در بر خواهد داشت.

موفقیت کاری با انتخاب شغل مناسب بر اساس روانشناسی تحلیلی
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

شروع صحبت با دختر

روش شروع صحبت با دختر چطور است؟

برای آقایان زیاد پیش میاید که با دختر مورد علاقه خود بارها برخورد دارند اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *