خانه / خانواده / روابط زناشویی / تجربه رابطه ای بهتری با ارسال پیام کمتر به همسرتان
ارسال پیام کمتر به همسرتان

تجربه رابطه ای بهتری با ارسال پیام کمتر به همسرتان

شاید این تصور جا افتاده باشد که اگر زمانی که به سر کار رفته اید یا برای ورزش به باشگاه رفته اید یا برای خرید یک سری وسایل به بیرون منزل رفته اید به همسرتان تعدادی پیام ارسال کنید که او فکر کند شما به فکرش هستید و با این کار به رابطه تان صمیمت، محبت و عشق بیشتری ببخشید اما واقعیتا این موضوع نادرست است و ارسال پیام کمتر به همسرتان میتواند به داشتن زندگی مشترک بهتری هدایتتان کند.

بررسی نتیجه ارسال پیام کمتر به همسرتان

البته ارسال پیام به همسر خود کار اشتباهی نیست هم چگونه و چطور پیام دادن را در زیر فرا بگیریم.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

کمتر پیام ارسال کنید تا رابطه بهتری داشته باشید

تحقیقی مربوط به رابطه و ارسال پیام کمتر به همسرتان

این تحقیق در مجله ای آمریکایی منتشر شده است. در این تحقیق عادت های پیام دهی و میزان رضایت مندی از رابطه ۲۷۶ زوج جوان (بین ۱۸ و ۲۵ سال) مورد مطالعه قرار گرفته است. از آن ها خواسته شده است تا گزارشی از نحوه ارتباط و احساسی که از روابطشان دارند بدهند. از تک تک شرکت کنندگان پرسیده شده است که تا چه اندازه به همسرشان پیام می دهند.

از بین ۲۷۶ شرکت کننده نیمی از آن ها نامزد و نیم دیگر ازدواج کرده بودند. سوال دیگری که از آن ها پرسیده شده است این است که چند بار تصمیم به پایان دادن به رابطه و پایان دادن به چیزی که همسرشان توجه زیادی به آن نشان می دهد گرفته اند.

کمتر پیام ارسال کنید تا رابطه بهتری داشته باشید

درک مشترک

زنان و مردان به یک روش مشابه پیام میدهند. به عنوان مثال محققان دریافته اند که هر دو زن و مرد تمایل دارند که احساساتشان را از طریق پیام ابراز کنند. اما از جهاتی دیگر یکسری تفاوت ها هم بین زن ها و مردها در این زمینه وجود دارد.

به عنوان مثال برای زن ها بین تعداد پیام های روزانه و درجه پایداری روابطشان ارتباط مثبتی وجود دارد

در تحقیق ارتباطی منفی بین تعداد پیام های روزانه و درجه پایداری روابط گزارش شد

در این تحقیق درباره ارسال پیام کمتر به همسرتان ُ مردها ارتباطی منفی بین تعداد پیام ها و پایداری روابطشان گزارش دادند. در واقع بین تعداد پیام هایی که مردها برای همسرشان می فرستادند و میزان رضایتمندی آن ها از رابطه شان ارتباطی منفی وجود داشت.

زنان بیشتر از مردان تمایل دارند که صحبت های حساس و درگیری های شان را از طریق پیامک بیان کنند. شرکت کنندگانی که پیامک را روشی برای حل درگیری های شان می دانستند رضایت کمتری از رابطه شان داشتند.

کمتر پیام ارسال کنید تا رابطه بهتری داشته باشید

پیشنهاد چیست؟

نتایج این تحقیق وابسته به یکدیگر هستند. به عنوان مثال محققان درباره موضوع ارسال پیام کمتر به همسرتان نمی توانستند بگویند که ارسال پیامک های زیاد باعث می شود که زن ها احساس امنیت بیشتری نسبت به پایداری رابطه شان کنند. هنوز هم یافته های این تحقیقات می تواند نقاط شروع مفیدی برای بحث هایی در رابطه با کاربرد تکنولوژی در روابط باشد.

مردها معمولا از پیام دادن به عنوان راهی برای حفظ فاصله احساسی با همسرشان استفاده می کنند. و این می تواند دلیل خوبی برای این موضوع باشد که چرا کسانی که پیام های زیادی به یکدیگر می فرستند رضایت کمتری از رابطه شان دارند.

نیازی نیست که پیام دادن به هسمرتان را کاملا متوقف کنید اما باید در رابطه با مسائل مهم حتما رو در رو بحث کنید. وقتی مسائل را رو در رو حل می کنید دلگیری های کمتری پیش می آید. چون با پیام دادن، فرد وقت زیادی برای فکر کردن در رابطه با آن و پیچاندن مسئله دارد. سپس پاسخ پیام را به نوعی می دهد و همینطور حل مشکل سخت تر و سخت تر می شود.

با پیام دادن به همسرتان سعی کنید روابطتان را با گفتن چیزهایی در رابطه با نکات مثبتی که بینتان هست و اتفاقات خوبی که افتاده صمیمانه تر کنید. پس با موبایل کاری کنید که آن ها احساس دوست داشتنی بودن و ارزشمند بودن کنند.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اهمیت خانواده از نظر روانشناسی چیست؟

نقش و اهمیت خانواده در روانشناسی چیست؟ (۱۵ مورد)

اهمیت خانواده در زندگی و البته جامعه بیش از چیزی است که ما فکر می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *